6 sztuczek firm używanych do sprzedaży kobietom

Nie ma wątpliwości: kobiety są najpotężniejszymi konsumentami w Ameryce. Według raportu opublikowanego przez Nielsen, ich szacunkowa łączna siła nabywcza waha się od 5 trylionów do 15 bilionów dolarów rocznie - i oczekuje się, że kontrolują dwie trzecie bogactwa konsumentów w ciągu najbliższych 10 lat. Nic dziwnego, że bycie tak potężnym ma swoją cenę. Marketerzy celują prosto w kobiety, z arsenałem sztuczek, których celem jest skłonienie ich do otwarcia portfeli i wydania dużych pieniędzy.

Wiedząc, co robią, daje ci niezbędną amunicję, aby ochronić siebie.

1. Oni czują się winni

Cue the Sarah McLachlan music: "Wiele prac marketingowych dotyczących poczucia winy", mówi Martin Lindstrom, ekspert ds. Brandingu, konsultant neuromarketingowy i autor "Small Data". Ta szczególna emocja jest bardziej skuteczna w wywieraniu wpływu na portfele kobiet niż na męskie. Czemu? Badania opublikowane w Spanish Journal of Psychology pokazują, że kobiety po prostu odczuwają więcej winy - i to głównie dlatego, że są społecznie uwarunkowane.

Lindstrom twierdzi, że poczucie winy działa z dwóch powodów. Pierwszy jest emocjonalny, ponieważ każdy produkt lub usługa, którą kupujesz, sprawi, że poczujesz się lepszą matką, lepszą żoną lub lepszym przyjacielem. Drugi jest racjonalny i koncentruje się na praktyczności produktu lub usługi, ponieważ rozwiąże on określony problem, taki jak brak czasu w harmonogramie. Jeśli reklama kiedykolwiek doprowadziła cię do przejechania Whole Foods po przemyśleniu: "Czy jestem złą matką, która nie karmi moich dzieci żywności ekologicznej?", Wtedy wyzdrowienie zadziałało.

Dosłownie.

2. Infiltrują Twój kanał

Jak często sprawdzasz swój Instagram? Prawie dwie trzecie użytkowników jest codziennie na platformie, a ponad jedna trzecia z nich codziennie robi wiele pit-stopów, według Pew Research Center. Dotrzymywanie kroku Joneses nigdy nie było łatwiejsze i bardziej wciągające.

Ale niesie to ze sobą presję na wydatki. Kanały społecznościowe dają możliwość "porównywania się do wszystkich w każdym wymiarze", wyjaśnia Lindstrom. Rezultat jest taki, że dążenie do tego "godnego Instagramu" życia nigdy nie było większe.

Oczywiście reklamodawcy wiedzą o tym, a teraz płacą celebrytom i "wpływowcom społecznym" (tj. Osobom, które mają duże zainteresowania społeczne), aby promować produkty i usługi za pośrednictwem swoich kanałów społecznościowych. Opowiadanie faktów z fikcji może być trudne (hasztagi, takie jak #ad i #spon mają za zadanie ostrzegać cię o płatnych postach, ale nie zawsze są obecne). Jedno jest pewne, że więcej kobiet patrzy i lubi. Wśród internautów Facebook, Pinterest i Instagram to trzy najlepsze platformy społecznościowe, a kobiety uczestniczą w nich częściej niż mężczyźni.

3. Tworzą kontekst

W przypadku marketingu dla kobiet reklamodawcy chętniej dodają kontekst do użytku produktu. Zachęca to do zastanawiania się nad tym, jak produkt mógłby wyglądać w swoim własnym życiu - a gdy weźmiesz go w posiadanie w ten (choć wyimaginowany) sposób, skraca on proces zakupu. Weźmy na przykład elektronikę: "[Reklamy skierowane do mężczyzn] mają tendencję do pokazywania produktu w abstrakcyjnym tle, lub pokażą elektronikę w pokoju rodzinnym bez ludzi" - mówi Marti Barletta, autorka "Marketingu dla kobiet". " Ale kobiety często przeskakują obrazy bez ludzi ... jeśli pokazujesz kontekst pokoju rodzinnego z ludźmi, którzy mają więcej siły hamowania. "

4. Obiecują, że odwrócą zegar

Czy jest fontanna młodości? Dla marketerów z pewnością jest. Gdy ludzie błagają o więcej godzin w ciągu dnia - i próbują przeciwstawić się efektom starzenia - nie jest zaskakujące, że badania pokazują, że im częściej używasz słowa "czas" lub odniesienie do niego w reklamie, zamienia się prosto w sprzedaż, mówi Lindstrom.

5. Zmniejszają rozmiar paczki

Czy zauważyłeś, że niektóre napoje i produkty stają się coraz mniejsze? Na przykład firmy produkujące napoje bezalkoholowe zauważyły, że kobiety nie kupują już więcej puszek po napojach ze względu na związane z nimi problemy zdrowotne. Rozwiązanie? "Zaprojektuj mniejsze puszki dla kobiet, aby nie czuły się winne" - mówi Lindstrom. Konsumenci płacą teraz za mniej - i to działa. Na początku tego roku firma Coke ogłosiła, że ​​sprzedaż mniejszych opakowań (tj. 8 opakowań z 12-uncjowymi butelkami i 7,5-uncjowymi puszkami) nadal rośnie, a sprzedaż większych butelek i puszek nadal spada.

6. Wydobywają swoją Wewnętrzną Łowczynię

"Kobiety podświadomie chcą polować na dobry interes", wyjaśnia Lindstrom. "Polowanie polega na poczuciu nagrody". Aby umożliwić to zachowanie, sklepy celowo brudzą swoje stoły i ukrywają produkty. (Tak, dobrze to przeczytałeś - i tak, to działa.) "Jeśli masz dwie tabele obok siebie - jedną, która jest zgrabna w porównaniu do tej, która jest brudna - brudny stół sprzedaje o 17 procent więcej", mówi. Dzięki zakupom z dziewczyną stajesz się jeszcze bardziej konkurencyjny - i widzisz to jako rozrywkę - wydając nawet o 12 procent więcej. Dlatego najlepiej polować samotnie.

W grę wchodzi także muzyka. Według Lindstrom, jeśli tempo jest wolniejsze niż tempo bicia serca, kobiety kupują 29 procent więcej. Czemu? Badania pokazują, że wolisz iść wolniej i dlatego spędzasz więcej czasu w sklepie. Jednym ze sposobów na uniknięcie nadmiernego wydatkowania jest znalezienie wszystkich produktów, które chcesz kupić, pozostawienie ich, a następnie powrót następnego dnia. Reakcja dopaminy (dobrego samopoczucia chemicznego), którą początkowo miałeś, gdy pierwszy raz zobaczyłeś produkty, jest niższa za drugim razem. Wynik? Połowa tych produktów pozostanie w sklepie.

Z Kelly Hultgren