Model agencji reklamowej w domu został wydany

Co to jest Agencja reklamowa w domu i co robi?

In House Ad Agency. Getty Images

Istnieje wiele różnych rodzajów agencji reklamowych, w tym Above-The-Line (ABL), Linia telefoniczna (TTL), Linia poniżej linii (BTL), Cyfrowa, Finansowa i Opieka zdrowotna. Jest też agencja wewnętrzna, która może być mieszanką kilku z nich lub czegoś zupełnie innego.

Niektóre agencje zaczynają swoją działalność jako dział wewnętrzny, a dzięki wysiłkom, wspaniałej pracy i nagrodom staje się ona agencją samą w sobie.

Znanym tego przykładem jest The Integer Group w Kolorado, która rozpoczęła działalność jako wewnętrzna agencja Coors, ale szybko ukończyła pracę dla innych klientów, w tym Starbucks, Acuvue, Victory Motorcycles i Polaris.

Czym jest agencja wewnętrzna?
Własna agencja reklamowa jest zwykle własnością i jest zarządzana przez swojego jedynego klienta: firmę reklamującą. Zamiast tej firmy, która przekazuje swoją reklamę agencji (lub obecnie kilku agencjom o różnych dyscyplinach), jej kampanie reklamowe często są obsługiwane przez własną agencję wewnętrzną. Niektóre reklamy mogą nadal być kierowane do agencji zewnętrznych, ale zazwyczaj w zależności od projektu. Albo agencje wewnętrzne zajmą się jednym obszarem komunikacji, a agencje zewnętrzne zajmą się innymi.

Jak działa agencja wewnętrzna?

Istnieje niewielka różnica strukturalna między agencją wewnętrzną a agencją tradycyjną, która ma wielu klientów.

Własne agencje mają swoich własnych dyrektorów kreatywnych, dyrektorów artystycznych, copywriterów, ekspertów od produkcji, nabywców mediów, menedżerów kont i każdą inną rolę, którą można zobaczyć w agencji.

Istnieją jednak duże różnice, jeśli chodzi o faktyczną produkcję, procesy zatwierdzania, godziny i obciążenia.

Na przykład:

Agencje wewnętrzne są w fazie wzrostu

Korporacje na całym świecie zaczynają dostrzegać wiele zalet agencji wewnętrznej. Agencje reklamowe pobierają dużo pieniędzy za projekty, a także pobierają nadgodziny. Nie znają produktu lub usługi, a także pracowników wewnętrznych i są podzieleni między wielu różnych klientów. Chipotle, w 2010 roku, porzuciło agencje, a praca ich zespołu od tamtej pory zdobyła wiele nagród.

Z wewnętrzną agencją klient otrzymuje 100% zaangażowania, żadnych nadgodzin i opłat za pośpiech, ekspertów z dziedziny tematycznej i pracowników, którzy czerpią bezpośrednie korzyści z dobrej sytuacji firmy. Jest tańszy, szybszy, a obecnie łatwiej jest zdobyć bardzo utalentowanych ludzi po stronie klienta. Firmy takie jak Apple i Google przyciągają wielkie marki z reklam. Stygmat, który kiedyś był związany z "wyprzedaniem" i promowaniem tylko jednej marki, już prawie zniknął.

W końcu dlaczego pracujesz dla agencji, która zatrudnia i strzela na podstawie klientów, które wygrywa lub przegrywa, kiedy możesz mieć stabilność i finansowe wsparcie firmy, która chce odnieść sukces?

Zajmowanie się stygmatyzacją agencji w domu

Zdecydowanie mamy podejście "my kontra oni", jeśli chodzi o tradycyjne agencje reklamowe i agencje wewnętrzne. Można to łatwo zrównać z różnicą między główną i mniejszą ligą w baseballu. Ci, którzy pracują w agencjach, uważają, że wewnętrzne agencje nie są czyste. I będą cytować następujące powody ich niechęci i dyskryminacji we własnym modelu:


Kiedyś niektóre z tych stwierdzeń były prawdziwe we wszystkich dziedzinach. Ale czasy zdecydowanie się zmieniły, a agencja wewnętrzna, jak wspomniano powyżej, rośnie. W rzeczywistości, niektóre z największych nazwisk w reklamie przeszły od strony agencji do klienta, decydując się na pracę dla takich firm jak Apple, Google, Target i Microsoft. Dlaczego ta zmiana? Oto niektóre z wielu pozytywów:

Tak więc, jeśli pracujesz w domu i rozśmieszasz pracowników agencji reklamowych, zapoznaj się z tą listą. A kiedy wyjmą chip z ramion, zobaczą, że naprawdę dobrze jest pracować w domu, jeśli znajdziesz dobry, twórczy krój.

Znane agencje reklamowe w domu

Istnieje wiele wewnętrznych agencji reklamowych w Ameryce i na całym świecie. Wielu z nich nazywa się po prostu "działem kreatywnym" w tej korporacji, ale niektórzy mają swoje własne marki, imię i tożsamość. Oto niektóre z największych:

To, co kiedyś uważano za pasierb rudowłosego świata agencji, jest teraz bardzo zgodne z prawem. Idź w domu, a wciąż możesz wygrywać nagrody i podróżować po świecie. Ale nadal będziesz miał dość czasu, aby zobaczyć swoją rodzinę i żyć w normalnym życiu.