Kariera sprzedaży w branży hotelarskiej

Kiedy większość ludzi myśli o karierze w sprzedaży, nie uważa branży hotelarskiej za branżę, która może odnieść sukces. Większość osób uważa karierę gościnności za menadżerów restauracji, pracowników recepcji, gospodynie i menedżerów. Prawdą jest jednak, że hotele i kurorty są prowadzone przez specjalistów od sprzedaży. Bez kogo ich łóżka byłyby puste, ich lobby było puste, ciemne restauracje i ciche sale konferencyjne.

Poszukiwani specjaliści ds. Sprzedaży B2B

W przeważającej części specjaliści od sprzedaży zatrudnieni w branży hotelarskiej koncentrują się na sprzedaży B2B. Ich dni spędzane są na wizytach w lokalnych firmach w celu zdobycia wiedzy o tym, w jaki sposób ich hotel / ośrodek dysponuje zasobami i zespołem potrzebnym do zorganizowania spotkania zespołu lub wydarzenia zaproszonego przez klienta. Ci specjaliści ds. Sprzedaży muszą zrozumieć swoją konkurencję i wiedzieć, jak sprzedawać usługi swojego zakładu zbyt często z bardzo dokładnymi potrzebami swoich potencjalnych klientów i klientów.

Ci specjaliści ds. Sprzedaży muszą również mieć silne sieci w swoich lokalnych społecznościach, aby nie tylko pozyskiwać potencjalnych klientów i lokalne możliwości, ale także współpracować z lokalnymi firmami, aby zapewnić więcej lokalnych zasobów dla firm odwiedzających ich zakład z poza danego obszaru. Te relacje z lokalnymi firmami mogą i powinny być symbiotyczne: jedna firma wspiera drugą w korzystny dla obu stron sposób.

Co sprzedasz?

Idź do pracy kilka minut przed swoim "oficjalnym" rozpoczęciem i przejdź przez cały hotel / ośrodek.

Odwiedź jak najwięcej pokoi gościnnych, zwracając uwagę na meble, wyposażenie, lokalizację, czystość, a także inne czynniki, które nadają każdemu pomieszczeniu jego smak. Idź korytarzami, odwiedź toalety ogólnodostępne, ponownie sprawdzając czystość i ogólną atmosferę.

Spędź czas spacerując po holu, odwiedzając sale konferencyjne, restauracje, bary, baseny i siłownie.

Przedstaw się wszystkim swoim współpracownikom, których jeszcze nie poznałeś. Porozmawiaj z nimi o tym, co robią, jak to robią i zapytaj ich o ich unikalne "porady i wskazówki".

Jeśli to możliwe, przejrzyj dowolną literaturę w lobby lub pokoju gościnnym, która wyświetla atrakcje, restauracje i usługi hotelowe / uzdrowiskowe. Wreszcie, upewnij się, że przyjrzeć się z bliska hotelowi / kurorcie z punktu widzenia gościa.

Kiedy skończysz swoją wycieczkę, uświadom sobie, że właśnie byłeś świadkiem tego, co sprzedajesz.

Jako sprzedawca w branży hotelarskiej, to, co sprzedajesz, to wszystko w twoim zakładzie. Sprzedajecie Państwo jakość pokoi gościnnych, komfort sal konferencyjnych, umiejętności personelu sprzątającego i relaks w basenie / spa. Sprzedajesz lokalny region, restauracje i profesjonalizm swojego lobby i personelu recepcji.

Myślenie, że twoja praca to sale spotkań z książkami, umieszczanie "głów w łóżkach" i nakłanianie klientów do rezerwowania jak największej ilości pokoi, jest bardzo krótkowzroczne. Podczas wykonywania tych czynności może być tym, za co otrzymujesz rekompensatę, twoje zainteresowanie musi być znacznie szersze i obejmować wszystko, co w twoim zakładzie i otaczającej społeczności.

Typowy dzień z życia specjalisty ds. Sprzedaży w branży hotelarsko-gastronomicznej

Specjaliści ds. Sprzedaży w branży hotelarskiej spędzają większość czasu pracy, budując swoje sieci i kontaktując się z klientami i potencjalnymi klientami.

Niektórzy specjaliści od sprzedaży mają szczęście, ponieważ otrzymują komunikaty od zainteresowanych firm. Specjaliści ci zazwyczaj konkurują z wybraną liczbą innych ośrodków wypoczynkowych / hoteli i muszą być w stanie zrozumieć, przekazać i zamknąć unikalne wartości swojego zakładu.

Ci, którzy pracują w mniej znanych zakładach lub znajdują się w mniej popularnych regionach, muszą poświęcić więcej czasu na poszukiwania biznesu i budowanie sieci lokalnych i globalnych. Specjaliści ci muszą pokonać przeszkody i konkurencję, aby firmy mogły wybierać swoje placówki z jakiejkolwiek innej możliwości.

Poza prowadzeniem biznesu, specjalista ds. Sprzedaży musi także codziennie poświęcać więcej czasu na naukę w swojej branży, doskonalić swoje umiejętności i zdobywać wiedzę na temat tego, co sprawia, że ​​ich działalność biznesowa na całym świecie zainteresowana jest większą wiedzą.