Traktowanie współpracowników z szacunkiem

Jedną z najlepszych rad dla kogoś nowego w świecie sprzedaży jest traktowanie wszystkich z szacunkiem. Wydaje się to dość prostą radą, ale traktowanie innych z szacunkiem jest podejściem niewystarczająco postrzeganym w branży sprzedaży.

Klienci

Traktowanie klientów z szacunkiem oznacza wiele rzeczy. Oznacza to bycie w pełni uczciwym we wszystkim, co do nich mówisz . Oznacza to, że możesz im powiedzieć, kiedy są w błędzie, a nawet gdy twój konkurent ma lepsze rozwiązanie dla swoich wyzwań.

Traktowanie klientów z szacunkiem oznacza, że ​​nigdy nie naciskają zbyt mocno, zamykają je zbyt mocno i nigdy nie proponują rozwiązania, które byłoby dla nich nieodpowiednie.

Traktowanie klientów z szacunkiem i uczciwą modą to najlepszy sposób na osiągnięcie długofalowego sukcesu, a nie traktowanie ich z szacunkiem jest fantastycznym sposobem na ograniczenie kariery.

Twoi menedżerowie

Menedżerowie sprzedaży mają ciężką pracę, szczególnie menedżerowie sprzedaży bezpośredniej . Ci menedżerowie zostają wyciśnięci z każdej możliwej strony. Menedżerowie wyższego szczebla nakładają wiele wymagań na menedżerów sprzedaży, gdy wyniki sprzedaży spadają. Przedstawiciele handlowi często dają swoim menedżerom trudny okres, gdy firma stawia im nierealne wymagania. Niezależnie od tego, w jaki sposób wyglądają, menedżerowie są pod presją.

Daj im chwilę wytchnienia i uświadom sobie stres, na jaki są narażeni. Podczas gdy większość menedżerów prawdopodobnie nigdy nie skontaktuje się z kimś z ich zespołu w celu uzyskania porady lub pomocy w radzeniu sobie z presją pracy, zrozum, że choć nie mogą poprosić o pomoc, mają do czynienia z wieloma wyzwaniami.

Twoi współpracownicy

Bycie członkiem zespołu sprzedaży może być świetną rzeczą lub może być dość trudne: wszystko zależy od zespołu sprzedaży. Dobry zespół ds. Sprzedaży może pomóc każdemu członkowi uzyskać lepsze wyniki w swoich zawodach, co oznacza, że ​​każdy członek zamyka większą sprzedaż, zarabia więcej dochodów i zajmuje miejsca w promocjach.

Niezależnie od tego, jak dobry lub zły jest zespół sprzedaży, jeśli zechcesz traktować współpracowników z szacunkiem, zaczniesz widzieć, jak zespół się poprawia. Może to zająć dużo czasu, a ulepszenia mogą być prawie zbyt małe, by je zauważyć, ale możesz być zmianą w zespole, który chcesz zobaczyć!

Siebie

Nic dziwnego, ale sprzedaż to bardzo, bardzo trudny sposób na zarabianie. Jeśli nie traktujesz siebie z szacunkiem, poświęcając wystarczająco dużo czasu, aby poprawić swoje umiejętności sprzedaży, poprawić swoją sieć, poświęcić czas wolny na wakacje i czas, aby jasno określić swoje cele zawodowe, prawdopodobnie zaczniesz się wypalać wcześniej za długo.

Kolejnym obszarem, w którym traktujesz siebie z szacunkiem, jest sytuacja, gdy tracisz sprzedaż. Hej, podoba ci się, czy nie, stracisz sprzedaż. A kiedy to zrobisz, jeśli się pobijesz, zamiast robić sobie przerwę, aby zobaczyć, co mogłeś zrobić lepiej, ryzykujesz utratą szansy.

Czemu?

Ponieważ zwycięskie smugi są częściowo dziełem pewności siebie, a utrata smug jest wynikiem utraty pewności siebie. Jeśli nie poświęcisz czasu, aby zebrać się po stracie, twoja pewność siebie może spaść. A jeśli stracisz parę z rzędu i nie okazujesz sobie tyle szacunku, aby zrobić krok do tyłu i ocenić, co nie robisz dobrze, pojedyncza strata może doprowadzić do końca twojej kariery.

Twój konkurs

Tak wielu sprzedawców uważa, że ​​część ich pracy obraca się pod konkurencją w autobusie. Uważają, że im bardziej negatywne rzeczy mówią o swoich konkurentach, tym większe są szanse, że ich klienci zaczną myśleć o nich negatywnie.

Prawda jest dokładnie odwrotna.

Jeśli konsekwentnie odkładasz konkurentów, to co robisz, mówi klientom, że boisz się konkurencji i że Twoi klienci powinni dowiedzieć się więcej o nich.

Jeśli konkurencja jest lepsza niż Twoja firma na danym obszarze, nie wstydź się, że mówisz prawdę o swoich klientach. Nie zadawaj kłamstw na temat konkurencji, ale zamiast tego buduj mocne strony swojej firmy i pokaż klientom, dlaczego współpraca z Tobą jest najlepszym wyborem.