Dodanie większego zysku do sprzedaży

Zysk brutto jest siłą napędową dla tych sprzedawców, którzy dbają o prowizje. Choć może się wydawać, że każdy przedstawiciel handlowy dba o zyski, prawdą jest, że rosnącą tendencją wielu firm handlowych jest niewypłacanie prowizji od sprzedaży.

Niezależnie od tego, co myślisz o podwykonawcach, jeśli nie jesteś zatrudniony w jednym z tych zleceń, prawdopodobnie interesujesz się metodami zwiększania zysków.

Oto kilka sprawdzonych i sprawdzonych metod budowania zysku.

 • 01 Zawsze bądź pomocny

  Jest coś dziwnego, co dzieje się, gdy sprzedawca zmienia koncentrację na zdrowej wypłacie i pomaga swoim klientom. Gdy stawiasz swoich klientów na pierwszym miejscu, budujesz zaufanie, relacje i lojalnych klientów przez całe życie.

  Ale nie pomyl się, oddając swój czas, talenty i produkty za niską lub bez zysku z pomocą. Bycie pomocnym oznacza często rzucanie wyzwania klientom, gdy zamierzają popełnić błąd. Bycie pomocnym oznacza również trwale oprzeć się wycenami, ponieważ wiesz, że umowa typu "win-lose" w niewielkim stopniu buduje silne relacje z klientem.

 • 02 Uzyskaj lepszą sprzedaż

  Jeśli ktoś zapyta Cię, co Twoim zdaniem jest najlepszym sposobem, aby golfista poprawił swoją grę, możesz odpowiedzieć "zawsze pracuj nad ulepszeniem podstaw".

  I tak dzieje się w przypadku sprzedaży. Skoncentrowanie się na utrzymywaniu podstawowych umiejętności sprzedażowych silnym, ostrym i stale rozwijającym się jest świetnym sposobem nie tylko zamknięcia większej sprzedaży, ale także wiedzy o tym, jak zwiększyć zyski z tej sprzedaży.

 • 03 Dodaj do sprzedaży

  Sprzedawcy z branży wiedzą bardzo dużo o sprzedaży dodatków. Kiedy klient zgadza się iść do przodu z zakupem nowego pojazdu, oferowane są przedłużone gwarancje, zabezpieczenie antykorozyjne, ubezpieczenie luk i mnóstwo innych opcji. W większości przypadków te dodatkowe opcje są osiągane z zyskiem, osiągając czasami ponad 100% marżę zysku!

  Internetowy gigant Amazon również zna wartość sprzedaży dodatków. Amazon oferuje kilka tanich produktów tylko jako dodatkową sprzedaż dla klientów kupujących więcej niż ustaloną kwotę w dolarach. Korzyści dla Amazona dzięki zwiększeniu przychodów ze sprzedaży i zwiększeniu zysku dzięki połączeniu tanich produktów z większymi przedmiotami i obniżeniu kosztów wysyłki.

  Jakie produkty lub usługi możesz dodać do swojej sprzedaży?

 • 04 Ochrona przed nastawieniem towarowym

  To, co zabija, przynosi zyski szybciej, niż cokolwiek innego, gdy przedstawiciel handlowy lub sprzedawca zaczyna postrzegać swój produkt lub usługę jako towar. Towarem jest coś, co konsumenci widzą małą wartość i kupują w oparciu o rozpoznaną potrzebę.

  Chociaż sprzedawca może nie być w stanie zrobić wiele na temat tego, jak rynek postrzega produkt lub usługę, przedstawiciel handlowy może (i powinien) zrobić wszystko, co możliwe, aby upewnić się, że nigdy nie postrzegają swojego produktu jako towaru. Kiedy to nastąpi, wartość budynku jest prawie niemożliwa.

 • 05 Uczciwość

  Trudno w to uwierzyć, ale najpotężniejszym i najskuteczniejszym sposobem na zarabianie zysków jest poproszenie klientów o większe zyski. Zgadza się, zapytaj klienta, czy czuje, że zdobyłeś prawo do zbudowania kilku punktów procentowych czystego zysku.

  Mogą powiedzieć "nie", ale będziesz zaskoczony tym, jak często klient, który docenia wysiłki, które wysunie ich sprzedawca, zgodzi się zapłacić nieco więcej, aby nagrodzić ich przedstawicieli.

  A jeśli klient powie "nie", możesz przejrzeć cały cykl sprzedaży i sprawdzić, czy istnieją obszary, w których możesz zapewnić jeszcze lepszą obsługę i większą wartość.