Dowiedz się, czy zlecenie sprzedaży jest odpowiednie dla Ciebie

Jest wielu, którzy zastanawiają się, czy kariera w sprzedaży jest dla nich odpowiednia. Ci, którzy zadają sobie to pytanie, często napotykają obawy spowodowane w dużej mierze przez ich osobiste doświadczenia ze specjalistami ds. Sprzedaży, opinie ich osobistej sieci i ogólną opinię publiczną branży sprzedaży. Najprawdopodobniej słyszeli historie o ludziach, których znają, którzy próbowali sprzedać, ale mają więcej historii grozy niż historie sukcesu.

Ale zadając pytanie "czy sprzedaż jest dla mnie odpowiednia?" jest lepszy, jeśli zmieniony na "Czy mam prawo do sprzedaży?"

Sprzedaż nie jest łatwym zadaniem

Błędnym i powszechnie panującym przekonaniem jest to, że specjaliści od sprzedaży spędzają więcej czasu na polu golfowym niż w sali konferencyjnej. Podczas gdy wielu profesjonalistów zajmujących się sprzedażą spędza czas bawiąc klientów na polach golfowych, czas ten jest zdobywany. O ile specjalista ds. Sprzedaży nie gra "w szponach" i nie przejmuje się swoimi obowiązkami spędzania dnia na rysie, gry w golfa na czas (lub inne formy rozrywki) pojawiają się dopiero po wielu pracach i zwykle tylko w ramach cyklu sprzedaży.

Sprzedaż to ciężka praca. Jeśli zastanawiasz się nad ofertą sprzedaży, musisz najpierw zrozumieć, że będziesz musiał pracować bardzo ciężko, na wiele godzin przed zdobyciem części przywilejów związanych ze sprzedażą. Twój pracodawca będzie wymagał nie tylko od Ciebie ciężkiej pracy, ale także Twoich klientów, którzy oczekują, że poświęcisz się i wykonasz wszystkie swoje obietnice.

Takie postępowanie wymaga ciężkiej pracy.

Obsługa odrzucenia

Wiele osób ma trudności z odrzuceniem. Dla tych z branży sprzedaży odrzucenie jest częścią pracy. Weźmy pod uwagę specjalistę od sprzedaży wewnętrznej, który jest odpowiedzialny za wykonywanie 50 połączeń dziennie. Średni wewnętrzny przedstawiciel musi wykonać 25 połączeń, zanim dotrze do kogoś, kto chce dowiedzieć się więcej o produkcie lub usłudze reprezentowanej przez sprzedawcę.

Oznacza to 24 odrzucenia przed sukcesem.

Jeśli masz problemy lub wyzwania związane z odrzuceniem, musisz nauczyć się, jak skutecznie radzić sobie z odrzuceniem lub rozważyć inną branżę.

Posiadanie silnego napędu wewnętrznego

Wiele stanowisk sprzedaży oferuje dużą autonomię. Oznacza to, że większość dnia roboczego będzie zależeć od tego, jak spędzamy godziny. Bez silnej, wewnętrznej motywacji i popędu godziny te mogą nie służyć ci dobrze w dążeniu do sukcesu.

Menedżerowie ponadgabarytowi są dość powszechni w branży sprzedażowej właśnie dzięki temu, że zespół sprzedażowy specjalistów nie ma motywacji do pracy. Ale ci specjaliści ds. Sprzedaży, którzy zwykle mają wyzwania i problemy, pracując dla przełożonego menedżera, to zazwyczaj ci, którzy najbardziej potrzebują mieć apodyktycznego menedżera patrzącego na swoje barki i wymagającego większej aktywności.

Jeśli nie masz pewności, że masz dość silną wewnętrzną siłę napędową, która podniesie Cię wcześnie rano i poprowadzi przez cały dzień roboczy, wiedz, że sprzedaż będzie dla ciebie trudna, a sukces będzie nieuchwytny.

Potrzeba cierpliwości

Większość branż sprzedaży wymaga cierpliwości, ponieważ potencjalni klienci zazwyczaj wolą przemyśleć wszystko przed podjęciem decyzji o zakupie.

Dni ciężkiego zamknięcia perspektywy minęły i zostały zastąpione przez bardziej cierpliwych przedstawicieli, którzy rozumieją, że konsumenci są bardziej poinformowani, mają więcej wyborów i potrzebują więcej konsultacji niż tradycyjni przedstawiciele handlowi, aby pomóc im w podjęciu decyzji.

Takie podejście wymaga cierpliwości, dyscypliny i silnego zestawu umiejętności sprzedażowych. Nie każdy ma poziom cierpliwości potrzebny do kariery, a wyniki mogą zająć miesiące. Poświęć tyle czasu, ile poświęcasz na wiele cykli sprzedaży z koniecznością często zaniedbywanej umiejętności sprzedaży, aby stworzyć poczucie pilności z perspektywami, a na pewno zrozumiesz, że bez cierpliwości, każdy w sprzedaży z pewnością będzie walczył.