9 najbardziej powszechnych typów osobowości przedsiębiorców

Twój typ osobowości biznesowej obejmuje cechy i cechy twojej osobowości oraz to, jak dobrze te cechy mieszają się z potrzebami biznesu. Istnieje kilka typowych typów osobowości, które rozwijają się w środowisku przedsiębiorczym.

Dziewięć popularnych typów osobowości przedsiębiorcy opisano poniżej. Rozpocznij od zidentyfikowania dominujących cech osobowości, abyś mógł zrozumieć, w jaki sposób działasz w firmie i co być może trzeba zrobić, aby odnieść jeszcze większy sukces.

1. Improver

Jeśli prowadzisz swoją działalność głównie w trybie polepszacza, koncentrujesz się na wykorzystywaniu swojej firmy jako środka do poprawy świata. Twoim nadrzędnym mottem jest: moralnie poprawne firmy będą nagradzane podczas pracy nad szlachetną przyczyną. Ulepszacze mają niezłomną umiejętność prowadzenia działalności z zachowaniem wysokiej uczciwości i etyki.

Alert osobowości: Bądź świadomy swojej tendencji do bycia perfekcjonistą i nadmiernej krytyki pracowników i klientów.

2. Doradca

Ten typ osobowości biznesowej zapewni bardzo wysoki poziom pomocy i porad dla klientów. Motto doradcy brzmi: klient ma rację i musimy zrobić wszystko, aby mu się podobać. Firmy tworzone przez doradców stają się zorientowane na klienta.

Alert osobowości: Doradcy mogą całkowicie skoncentrować się na potrzebach swojej firmy i klientów, aby mogli zignorować własne potrzeby i ostatecznie wypalić.

3. Superstar

Tutaj działalność koncentruje się wokół charyzmy i wysokiej energii prezesa Superstar.

Ta osobowość często powoduje, że budujesz swój biznes wokół własnej marki.

Alert osobowości: może być zbyt konkurencyjny i często jest klasyfikowany jako pracoholik, który ma trudności z podjęciem urlopu lub odejść na chwilę przerwy.

4. Artysta

Ta osobowość biznesu jest zarezerwowana, ale bardzo kreatywna i często znajduje się w firmach wymagających kreatywności, takich jak projektowanie stron internetowych i agencje reklamowe .

Jako typ artysty, będziesz budować swój biznes wokół unikalnych talentów i kreatywności.

Alert osobowości: możesz być zbyt wrażliwy na reakcje klienta, nawet jeśli opinia jest konstruktywna.

5. Wizjoner

Biznes zbudowany przez wizjonera często opiera się na przyszłej wizji i myślach założyciela. Będziesz miał dużą ciekawość do zrozumienia otaczającego Cię świata i opracujesz plany unikania min lądowych.

Alert osobowości: Wizjonerzy mogą być zbyt skupieni na marzeniu, z niewielkim naciskiem na rzeczywistość. Działanie musi kontynuować wizję.

6. Analityk

Jeśli prowadzisz firmę jako analityk, Twoja firma koncentruje się na rozwiązywaniu problemów w sposób systematyczny. Często firmy analityczne lub analityczne przodują w rozwiązywaniu problemów.

Alert osobowości: Bądź świadomy paraliżu analizy. Pracuj nad zaufaniem innym .

7. Kula ognia

Firma należąca do Fireball i zarządzana przez nią jest pełna życia, energii i optymizmu. Twoja firma jest energią życiową i sprawia, że ​​klienci czują, że firma może to zrobić w zabawny, żartobliwy sposób.

Alert osobowości: możesz przeznaczyć swoje zespoły i działać impulsywnie. Zrównoważ swoją impulsywność z planowaniem biznesowym.

8. Bohater

Masz niewiarygodną wolę i zdolność do przewodzenia światu i swojej firmie przez każde wyzwanie. Jesteś esencją przedsiębiorczości i potrafisz złożyć wielkie firmy.

Uwaga na temat osobowości: Obiecujące i używające siły pełne taktyki, aby znaleźć drogę, nie będą działać długoterminowo. Aby odnieść sukces, zaufaj swoim umiejętnościom przywódczym, aby pomóc innym znaleźć drogę.

9. Uzdrowiciel

Jeśli jesteś uzdrowicielem, zapewniasz opiekę i harmonię w swoim biznesie. Masz niesamowitą zdolność przetrwania i przetrwania z wewnętrznym spokojem.

Alert osobowości: Z powodu troski, uzdrawiania i nastawienia do twojego biznesu, możesz uniknąć realiów i używać myślenia życzeniowego. Użyj planowania scenariuszy, aby przygotować się na zamieszanie.

Każdy z tych typów osobowości biznesu może odnieść sukces w środowisku biznesowym, jeśli pozostaniesz wierny swojej postaci.

Świadomość, jakie są twoje silne cechy, może działać jako kompas dla Twojego małego biznesu. Jeśli budujesz zespół , ten wgląd jest nieoceniony. Jeśli jesteś właścicielem firmy, zrozum, że możesz potrzebować pomocy z zewnątrz, aby zrównoważyć swoją osobowość biznesową.

Edytowane przez Alyssa Gregory