Biorąc lot Discovery? Oto czego można się spodziewać

Lot do Discovery , często nazywany lotem wprowadzającym, brzmi właśnie tak: Lot, który pozwala osobie, która nigdy nie latała, na wypróbowanie jej po raz pierwszy. Loty odkrywcze są często oferowane w obniżonej cenie i są świetnym rozwiązaniem dla kogoś, kto zastanawia się, czy powinni oni otrzymać licencję prywatnego pilota.

Ludzie wybierają loty odkrywcze, aby dowiedzieć się, jak to jest latać, sprawdzić, czy jest to coś, do czego mogą chcieć dążyć, a czasem po prostu zobaczyć okolicę (chociaż niektóre firmy rozróżniają loty odkrywcze i loty widokowe, takie jak zwiedzanie miasta, upewnij się, że twój lot do odkrycia ma zamiar osiągnąć to, co chcesz.)

Lot odkrywczy to zazwyczaj krótki lot z certyfikowanym instruktorem lotniczym lub komercyjnym pilotem i obejmuje twój udział. Jeśli nigdy wcześniej nie latałeś, możesz się zastanawiać, czego się spodziewać. Oto kilka rzeczy, których można się spodziewać podczas typowego lotu odkrywczego.

 • 01 To będzie przypadkowe

  Niektóre szkoły lotów są bardziej formalne niż inne, ale generalnie twój pilot będzie przyjazny i zrelaksowany. Szkoła lotnicza jest środowiskiem do nauki , więc możesz zobaczyć innych uczniów-pilotów i prywatnych pilotów, którzy biorą udział w lekcjach, biorąc udział w szkolnej lekcji lub po prostu spędzając czas z innymi pilotami. Twój instruktor prawdopodobnie przywita Cię osobiście, może zadać ci kilka osobistych pytań, aby sprawdzić, jaki jest twój poziom zainteresowania, a następnie omówi szczegóły lotu z tobą.
 • 02 Może być małym samolotem

  Większość lotów odkrywczych odbywa się w samolotach Cessna 172 lub Piper Warrior lub innym podobnym samolocie. W większości przypadków samolot będzie samobieżnym śmigłem, w którym instruktor i klient lub student będą siedzieć obok siebie. Te samoloty mają zwykle 200 KM lub mniej i pokonują 100-150 węzłów. Te samoloty są przeznaczone do szkolenia w locie i są bezpiecznymi, niezawodnymi samolotami do lotów odkrywczych.

 • 03 Możesz wziąć udział

  Oczywiście, jest to dobrowolne, ale najprawdopodobniej będziesz mógł sam lecieć samolotem z instruktorem, który cię trenuje. Po starcie i po przejściu instruktora na bezpieczną wysokość nad ziemią do miejsca, w którym można ćwiczyć, on lub ona zademonstruje, jak wykonywać podstawowe skręty, wznoszenia i zjazdy, i pozwoli ci sterować samolotem. W zależności od poziomu zainteresowania możesz wykonać prywatny manewr pilotażowy lub dwa. Ale zawsze zależy to od twojego poziomu komfortu, a instruktor poprosi cię, zanim przekaże ci kontrolę nad samolotem. Niektórzy wolą po prostu cieszyć się widokiem bez dotykania elementów sterujących, a to też jest całkiem w porządku.

 • 04 Dorywcza, ale profesjonalna prezentacja wstępna

  Podobnie jak w przypadku samolotu pasażerskiego, pilot lub instruktor spędzi z tobą kilka minut, wyjaśniając, co się wydarzy, gdzie polecisz, i plan gry, w którym odbędzie się lot. Otrzymasz również wstępną odprawę na temat bezpieczeństwa , w tym, jak pracować z drzwiami i pasami bezpieczeństwa oraz gdzie znaleźć worek piersiowy, jeśli będziesz go potrzebować.

 • 05 Może być mało (małe) uderzenia

  Turbulencje zwykle nie stanowią problemu, ponieważ instruktorzy zwykle unikają niespokojnej pogody podczas lotów odkrywczych. To nie jest przyjemne, gdy się go odbija, nawet dla doświadczonych pilotów, ale znacznie mniej dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie latał w małym samolocie.

  W większości przypadków loty odkrywcze są przeprowadzane w spokojne dni, ale turbulencje nie są całkowicie przewidywalne, więc nie przejmuj się, jeśli pojawi się kilka drobnych uderzeń. Może być mniej lub bardziej turbulentny, niż się spodziewasz, ale twój instruktor nie zabrałby cię w niebezpiecznym stanie, a niewielka ilość turbulencji jest całkiem normalna dla lekkich samolotów.

 • 06 Będziesz nosił zestaw słuchawkowy

  Piloci noszą zestawy słuchawkowe, aby zmniejszyć hałas w kabinie i wyraźnie porozumiewać się ze sobą, jak również z innymi pilotami latającymi w okolicy i kontrolą ruchu lotniczego, jeśli to konieczne. Otrzymasz zestaw słuchawkowy do noszenia. Są wygodne i pozwalają słuchać i rozmawiać z pilotem i innymi pasażerami. Nie martw się: Twój głos nie będzie słyszany przez radio innych pilotów ani ATC - jest tam przełącznik "naciśnij i mów", którego używa pilot. Gdy mówisz do mikrofonu zestawu słuchawkowego, usłyszy Cię tylko pilot i inni pasażerowie.

 • 07 Możesz dostać Airsick

  Możesz nie zachorować, ale możesz. Naprawdę często zdarza się, że ludzie stają się coraz bardziej powietrzni , zwłaszcza podczas pierwszego lub drugiego lotu. Nie krępuj się, jeśli to zrobisz. Połączenie nerwów, podniecenia i unoszenia się sprawia, że ​​każdy czuje mdłości. Nawet doświadczeni piloci mogą od czasu do czasu odczuwać mdłości - to tylko jeden z efektów ubocznych latania. Jeśli poczujesz mdłości, po prostu powiedz pilotowi, a on doprowadzi cię na ziemię tak szybko, jak to możliwe, gdzie poczujesz się lepiej niemal natychmiast. I nie zniechęcaj się. Na początku wielu uczniów-pilotów jest chory, ale im więcej latacie, tym szybciej twoje ciało dostosowuje się do odczuć. Większość studentów podczas pierwszych kilku lotów przepracowuje każdą lekkość.

 • 08 Dowiedz się, co trzeba zrobić, aby zostać pilotem

  Nie będzie żadnego tandetnego skoku sprzedaży, ale spodziewamy się, że instruktor chętnie podzieli się radością lotu z tobą. On lub ona może powiedzieć ci więcej o tym, czego możesz oczekiwać podczas szkolenia w locie , jak zdobyć licencję pilota i chętnie odpowie na twoje pytania dotyczące latania. Nie są jednak sprzedawcami, więc zwykle nie ma niezręcznej oferty sprzedaży; w końcu instruktorzy zwykle otrzymują wynagrodzenie bez względu na to, i zazwyczaj nie ma premii za zapisanie nowego studenta (choć czasami jest). Większość instruktorów jest naprawdę podekscytowana faktem dzielenia świata latania z innymi. Co najmniej Twój instruktor prawdopodobnie podzieli się z Tobą kolejnymi krokami, jeśli zdecydujesz, że chcesz powrócić po więcej lotów.

 • 09 Zobacz obszar lokalny

  Tak, prawdopodobnie możesz latać nad swoim domem. Jest to typowa rzecz podczas lotu odkrywczego. Możesz także zobaczyć lokalne atrakcje, pobliskie jeziora, miasta i miasta. Jeśli masz konkretne miejsce, które chcesz zobaczyć z powietrza, po prostu powiadom swojego pilota. Jeśli znajduje się w zasięgu i nie narusza żadnych ograniczeń przestrzeni powietrznej , zazwyczaj chętnie z tego korzysta.

 • 10 lotów odkrywkowych zwykle zajmuje 1-2 godziny

  Podczas typowego pierwszego lotu przeskakujesz przez około 15-20 minut, będziesz latał przez 30 minut lub godzinę, a potem będziesz mógł pozwolić sobie na zdjęcia przed samolotem i porozmawiać z pilotem, jeśli masz pytania lub jeśli zdecydujesz się przejść do następnego etapu i rozpocząć szkolenie lotnicze. Całe doświadczenie zwykle trwa od jednej do dwóch godzin.

 • Co najważniejsze, należy się spodziewać dobrej zabawy!

  Loty Discovery powinny być zabawne. Zazwyczaj są to odprężające loty, w których zobaczysz zabytki, poznasz elementy lotu i nauczysz się dwóch rzeczy o lataniu samolotem. Poświęć czas, aby się z tego cieszyć!