Od prywatnego pilota po pilota linii lotniczych i wszystko pomiędzy

Boomer Jerritt / Getty

Uzyskanie statusu pilota linii lotniczych nie jest zadaniem łatwym i szybkim: w grę wchodzą intensywne szkolenia, kosztuje dużo pieniędzy, a nawet jeśli zdobyłeś komercyjny certyfikat pilotażowy, znalezienie pracy bez trudu może być trudne. pod twoim pasem.

Ścieżka do zostania pilotem linii lotniczej może być podzielona na dwie fazy: Szkolenie i budowanie czasu, choć czasami będą się nakładać.

Istnieje wiele ścieżek kariery, które można zdobyć, aby zdobyć doświadczenie potrzebne do pracy w linii lotniczej, ale ogólnie rzecz biorąc, oto postęp od prywatnego pilota do pilota linii lotniczych:

Trening

Szkolenie może odbywać się w szkole lotniczej Część 61 lub Partia 141 i obejmuje serię certyfikatów i uprawnień, z których większość musi zostać zrealizowana w określonej kolejności. Aby zostać pilotem linii lotniczych, potrzebujesz następujących certyfikatów i ocen:

Budowanie czasu

Gdy zdobędziesz odpowiednie certyfikaty pilotów, prawdopodobnie zalogujesz się na około 300-500 godzin - to za mało, by zdobyć tę pracę.

Wielu pilotów decyduje się zostać instruktorem lotu w tym punkcie, ale inni znajdują zatrudnienie jako piloci krajoznawczy, piloci rurociągów lub szereg innych podstawowych prac pilotażowych. Oto kilka rzeczy, które nisko-czasowy pilot może robić podczas budowania godzin :

Pamiętaj, że w dowolnym momencie tej progresji możesz zaimponować komuś na tyle, by wynająć ją w dziale czarterowym lub lotniczym, nawet po kilku godzinach zalogowania w dzienniku pokładowym.

Jeśli jesteś inteligentny, bezpieczny i dobry w networkingu, możesz po prostu mieć szczęście.

Jeśli nie jesteś tą osobą, będziesz musiał poświęcić kilka lat lataniu na małe samoloty. Po przejściu tego magicznego znaku 1500 godzin możesz rozważyć przejście na regionalne linie lotnicze.

Regionalne linie lotnicze czasami wynajmują pilotów z zaledwie 1500 godzin, ale musisz się sprzedać na inne sposoby, na przykład mieć czyste konto, tytuł licencjata, różne doświadczenia lotnicze w różnych samolotach i doświadczenie instruktora lub ewaluatora.

Jeśli jesteś zmotywowany i możesz skupić się na lataniu, możesz dotrzeć do regionalnej linii lotniczej w ciągu trzech do pięciu lat, a następnie do dużego przewoźnika kilka lat później. Dla niektórych osób droga do zostania pilotem linii lotniczych może potrwać zaledwie kilka lat; dla innych może to potrwać dziesięć, a nawet piętnaście lat.

Chcesz zostać pilotem linii lotniczych? Zacznij budować swój czas tak wcześnie i tak często, jak to możliwe!