Profil zawodowy: Spiker Sportowy

Jak rozpocząć karierę ogłoszeniową?

Każdy fan sportu ma ulubionych spikerów i ulubione połączenia.

Al Michaels krzyczy: "Czy wierzysz w cuda?", Gdy drużyna igrzysk olimpijskich Stanów Zjednoczonych zdenerwowała Związek Radziecki podczas Igrzysk w 1980 roku na zawsze uchwyciła uczucie tego dnia.

Głosiciele, którzy pracują z konkretnymi zespołami często stają się związani z tymi zespołami, takimi jak Baseball Hall of Famers Marty Brennaman w Cincinnati i Vin Scully z Los Angeles Dodgers.

Na najwyższym poziomie kariera sportowca może być dość efektowna i zapewniać wysoki poziom wynagrodzenia. Ale ważne jest, aby pamiętać, że spikerowie w górnej części gry zazwyczaj zapłacili swoje należności, aby wylądować te pożądane zadania.

Przygotowanie do college'u

Spikerowie sportowi zazwyczaj zaczynają przygotowania do kariery w college'u, na lekcjach i poza nimi. Zazwyczaj wiąże się to z uzyskaniem tytułu licencjata.

Przyszli spikerowie sportowi mogą przygotować się poprzez liczne kierunki studiów, od kierunków sztuk wyzwolonych do bardziej konkretnych kierunków, takich jak komunikacja , dziennikarstwo lub studia radiowe / telewizyjne. Studenci, którzy specjalizują się w tematyce sztuk wyzwolonych, zazwyczaj próbują wziąć udział w bardziej specyficznych zajęciach z radia telewizyjnego. I odwrotnie, jeśli zajmujesz się głównie komunikacją, dobrze rozwinięta edukacja z pewnością przygotuje Cię do bycia gawędziarzem dla fanów sportu. Głosiciele potrzebują wielu narzędzi, aby opowiedzieć historię gry, jednocześnie zapewniając rozrywkę fanom.

Również zajęcia z mowy, głosu i muzyki są korzystne dla rozwinięcia atrakcyjnego głosu.

Niezależnie od tego, na czym skupisz się w klasie, sportowi spikeri muszą zdobyć rozległe doświadczenie w terenie. Wiele kolegiów ma stacje radiowe i gości studentów, którzy nazywają gry różnych programów sportowych uczelni.

Oczywiście, jest to cenne doświadczenie.

Poza możliwościami studiów studenci powinni kontynuować praktyki w placówkach medialnych, aby wzbogacić ich doświadczenie.

Głosiciele zazwyczaj nagrywają swoje gry i śledzą doskonałe połączenia. Mogą przeglądać te występy, aby się krytykować i poprawić. Kiedy zaczynają wykonywać pracę, nagrania te są wysyłane do mediów, które wykorzystują je do podejmowania decyzji o zatrudnieniu.

Ścieżka kariery

Od czasu do czasu spiker może wpaść na scenę krajową w młodym wieku, większość zaczyna pracować na mniejszych rynkach. Być może spiker rozpocznie się od gry dla drużyny baseballowej lub małej szkoły średniej. Nawet lądowanie tych miejsc pracy może być bardzo konkurencyjne.

Sukces w ogłoszeniach sportowych zazwyczaj wymaga ciężkiej pracy na tych mniejszych stanowiskach, aby poprawić swoje umiejętności. Dobrą wiadomością jest to, że spikerowie sportowi zazwyczaj lubią swoją pracę.

Ważne jest również, aby pamiętać, że większość programów radiowych, telewizyjnych i internetowych oferuje zarówno spikerów play-by-play, jak i kolorowych komentatorów. Zazwyczaj prelegenci "play-by-play" opisują przebieg rozgrywki, podczas gdy kolorowi komentatorzy są ekspertami w tym sporcie, zazwyczaj byli zawodnicy lub trenerzy. Nawet z ograniczonej liczby spikerów dostępnych, około połowa jest przyznawana byłym zawodnikom i trenerom.

Gracze lub trenerzy zainteresowani przejściem na ogłoszenie mogą skorzystać z niektórych przygotowań podczas studiów. Powiedział, że ostatnio emerytowani sportowcy i trenerzy często są zatrudniani, a następnie rozpoczynają treningi. Media wiedzą, że fani pragną wglądu.

Sponsorzy sportu

Kiedy po raz pierwszy włamują się na boisko, spikerów sportowych zazwyczaj wypłacane są skromne kwoty pieniędzy. W miarę postępu w tej dziedzinie wynagrodzenie to wzrasta do imponujących liczb na najwyższych pozycjach.

Podczas pierwszego startu, spikerowie sportowi często będą służyć jako jednoosobowe zespoły: wymagane do wykonywania zadań technicznych dla stacji, dla której pracują, lub obsługiwać promocje dla zespołu, który je zatrudnia. Rosnąca popularność transmisji sportowych w radiu, telewizji i Internecie stworzyła nowe możliwości dla komentatorów sportowych.

Nierzadko zdarza się, że spiker sportowy może również prowadzić na przykład audycję radiową.

Coraz częściej osobowości medialne przechodzą na nowe platformy, a pisarze obsługują podcasty i komunikatory, publikując posty na blogach lub w kolumnach.

Aby jak najlepiej przygotować się do tej zmieniającej się rzeczywistości, rozwijanie szerokiej bazy umiejętności pisania i mówienia oraz doświadczeń jest kluczem do odblokowania możliwości zawodowych.

Ten artykuł został zaktualizowany przez Richa Campbell