Rozwój postaci dynamicznej w fikcji

Dynamiczna lub okrągła postać jest główną postacią w dziele fikcyjnym, które napotyka konflikt i przez nie się zmienia. Postacie dynamiczne są bardziej rozwinięte i opisane niż postacie płaskie lub statyczne. Jeśli myślisz o postaciach, które najbardziej kochasz w powieściach, prawdopodobnie wydają ci się tak prawdziwe, jak ludzie, których znasz w prawdziwym życiu. Są to dynamiczne znaki; czasami jest to również określane jako głębia charakteryzacji.Wiele elementów w fikcji ujawnia charakter, czyniąc postać dynamiczną. Obejmują one opis postaci, dialog postaci, reakcje bohaterów na konflikty pojawiające się w fabule i myśli bohatera.

Tworzenie dynamicznego charakteru poprzez konflikt wewnętrzny

Jednym z najprostszych sposobów na sprawienie, by postacie były dynamiczne, jest posiadanie sprzecznych pomysłów lub ich wewnętrznego świata i świata zewnętrznego, które są sprzeczne, co zapewnia napięcie i konflikt. Zastanów się, co osoba mówi w porównaniu do tego, co myślą, i pokaż różnicę w swojej fikcji.

Odpowiedzi na te pytania pomogą nam pomalować zaokrągloną postać.

Wady charakteru

Innym sposobem pokazania złożoności postaci jest ich wada. Wada nie musi oznaczać gigantycznej blizny na twarzy postaci; jest to po prostu pojęcie zbiorcze na wszystko poza stereotypem.

Prostym przykładem jest postać, która jest matką, która czuje się nieadekwatna, która nie jest super matką, która nie zawsze wie, co należy zrobić lub powiedzieć jako rodzic. Często przyjmowanie dwóch lub trzech (na pozór) odmiennych cech osobowości i łączenie ich razem może działać, aby to osiągnąć. Możesz napisać kilka cech osobowości na oddzielnych kartkach papieru i wybrać losowo dwa lub trzy. Następnie napisz o postaci, która pokazuje te cechy.

Osobista inspiracja

Innym sposobem myślenia o postaciach fikcyjnych jest przyjrzenie się sobie i tym, którzy są wokół ciebie. Wymień swoje upodobania i niechęci, swoje pasje i swoje odpychania. Spójrz na swoje hobby i nawyki. Bądź szczery o rzeczach, które ci przeszkadzają. Jaki jest twój największy sekret? Jakie jest twoje wady? Prawdopodobnie szybko zobaczysz, że twoje odpowiedzi nie pasują do stereotypu.

Jeśli zbyt trudno jest spojrzeć na siebie w ten sposób, wymyśl kogoś dobrze znanego i spróbuj przeanalizować te aspekty swojej osobowości. Każdy jest nieskończenie złożony i pełen opowieści (zarówno dobrych, jak i złych). Aby Twoje pisanie wyrażało maksymalny realizm, fikcyjne postacie powinny to odzwierciedlać. Tworzenie wiarygodnych postaci wymaga czasu i myśli.