Czy LinkedIn jest tego warty, czy strata czasu?

Jak ważny jest LinkedIn? Czy warto korzystać z profesjonalnej witryny sieciowej, czy też jest to strata czasu? Jeśli nie korzystasz z LinkedIn w sposób efektywny, Twoje wyszukiwania, wiadomości i inne działania w witrynie mogą łatwo zostać zmarnowane.

Zarówno rekruterzy, jak i pracodawcy używają LinkedIn do pozyskiwania kandydatów do pracy. A dla osób szukających pracy może to być pomocne narzędzie do poszukiwania pracy, nawiązywania kontaktów zawodowych i rozwoju zawodowego.

Ale to prawda, jeśli właściwie wykorzystasz narzędzia LinkedIn, aby czerpać korzyści.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak marnujesz swój czas i pieniądze na LinkedIn, a także najskuteczniejsze sposoby korzystania z witryny w poszukiwaniu pracy.

Czy potrzebujesz profilu LinkedIn?

Tak. Nawet jeśli zdecydujesz się nie spędzać dużo czasu na LinkedIn - lub w dowolnym momencie - ma to sens, aby zająć około 30 minut i skonfigurować pełny profil LinkedIn . Następnie umów się na spotkanie w kalendarzu, aby sprawdzać to co sześć miesięcy, i aktualizuj wszelkie duże nowe osiągnięcia. (Oprócz zaplanowanych zameldowań z Twoim profilem, zaktualizuj go za każdym razem, gdy zmienisz pracę).

Dlaczego powinieneś mieć konto na LinkedIn?

Poza czasem, to nic nie kosztuje (chociaż jest płatna opcja). Dla wielu rekruterów lub menedżerów zatrudniających pracowników pierwszym krokiem po otrzymaniu CV lub podania o pracę jest sprawdzenie kandydata na LinkedIn.

Rekruterzy i menedżerowie ds. Rekrutacji również używają LinkedIn do wyszukiwania kandydatów - więc jeśli nie będziesz obecny na stronie, nie pojawi się podczas wyszukiwania.

Wreszcie, LinkedIn jest łatwym, nowoczesnym sposobem na utrzymanie rolodeksu powiązań, które mogą być pomocne w Twojej karierze. Ta osoba, którą spotkałeś na konferencji pięć lat temu, może skończyć pracę w twojej wymarzonej firmie.

Lub, że kolega z twojej pierwszej pracy może znać menedżera ds. Zatrudnienia, z którym chcesz się połączyć.

Posiadanie konta na LinkedIn oznacza również, że możesz korzystać z witryny do badania firm, ankieterów, rekruterów i menedżerów ds. Rekrutacji - jest to pomocne przed przesłaniem aplikacji i wyświetleniem rozmówcom.

Krótko mówiąc, posiadanie profilu jest dobrym pomysłem dla każdego poszukującego pracy. Skorzystaj z LinkedIn, aby połączyć się z obecnymi i byłymi kolegami oraz dodać osoby, które spotykasz na imprezach sieciowych, konferencjach itp. Aby zaangażować się jeszcze bardziej w tę stronę, dołącz do grup LinkedIn.

Dlaczego LinkedIn może marnować Twój czas

Zaleca się utworzenie profilu na LinkedIn, ale istnieją pewne sposoby, aby witryna mogła zmarnować Twój czas. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Może to być drogie - i niekoniecznie dostarczać: jedną z funkcji, które oferuje LinkedIn, jest "Job Seeker Premium". Możesz dostać miesiąc za darmo, a następnie jest miesięczna opłata. (To może się sumować!) Dzięki aplikacji Job Seeker Premium możesz sprawdzić, kto przeglądał Twój profil, porównać go z innymi kandydatami, uzyskać dostęp do kursów wideo i wglądu na wynagrodzenia, a także skorzystać z usług bezpośrednich rekruterów.

Niektóre z tych funkcji są bardzo fajne - ale czy rzeczywiście pomogą ci w znalezieniu pracy?

Możliwość bezpośredniego werbowania wiadomości jest praktyczna i może naprawdę mieć wpływ. Sprawdzanie, w jaki sposób porównasz się z innymi kandydatami i kto oglądał Twój profil, może zająć trochę czasu, ale niekoniecznie zbliża Cię do nowej pracy.

Premium pozwala również przenieść aplikację na początek listy jako "polecany aplikant". Jednak rekruter widzi przy Twoim nazwisku odznakę wskazującą, że zapłaciłeś za znalezienie się na tej pozycji. Co on teraz o tobie myśli?

Pamiętaj, że LinkedIn obciąża rekruterów opłatą za opublikowanie aukcji. Oznacza to, że czerpią dochody zarówno od pracodawców, jak i od wnioskodawców. W przypadku LinkedIn może być priorytetem, aby ludzie przeszukiwali (aby mogli nadal pobierać opłaty), niż dopasować swoje talenty i kwalifikacje do możliwości zatrudnienia.

Czy możesz efektywniej wykorzystywać swój czas ?: jak każda platforma społecznościowa - Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram itp.

- LinkedIn chce zaangażowanych użytkowników, którzy często wchodzą w interakcję z witryną. Jednak korzystanie z LinkedIn niekoniecznie jest najbardziej efektywnym wykorzystaniem Twojego czasu, jeśli Twoim celem jest zdobycie pracy. Tak samo jak umieszczanie setek aplikacji na stanowiskach, które nie pasują do twoich doświadczeń, nie jest produktywne, tak samo jak godziny spędzane na przechodzeniu w głąb profilu menedżera ds. Zatrudnienia.

W pewnym momencie musisz zadać sobie pytanie: co osiągnąłem w wyniku przeglądania LinkedIn? Czy to ma znaczenie, że ktoś w państwie w połowie kraju obejrzał mój profil? Czy ten czas będzie nieskończenie poprawiać mój profil, a wyszukiwanie rekruterów spowoduje rozmowę kwalifikacyjną lub ofertę pracy?

Jak zrobić LinkedIn dla Ciebie

Zacznij od podstaw. LinkedIn nie będzie działać dla ciebie, jeśli nie będziesz się identyfikował. Założenie profilu LinkedIn z "Profilem prywatnym" lub "Menedżerem zasobów ludzkich" (jeśli szukasz kandydatów) zamiast swojego imienia i prośbą o połączenie, nie będzie skuteczne.

Ludzie nie będą mieli pojęcia kim jesteś i nie będą próbowali tego rozgryźć. LinkedIn jest dla "prawdziwych" ludzi, którzy się ze sobą nawzajem łączą - to sprawia, że ​​jest to tak udane i tak wspaniałe narzędzie sieciowe.

Jeśli poufność jest problemem, po prostu bądź ostrożny. Połącz się tylko z dobrze znanymi osobami. Bądź strategiczny, jeśli szukasz pracy podczas zatrudnienia i nie ogłaszaj go swoim kontaktom. Są sposoby, dzięki którym możesz szukać pracy w sposób poufny bez narażania swojej obecnej pozycji.

Jak uzyskać jak najwięcej z LinkedIn

Zacznij od utworzenia lub aktualizacji swojego profilu . To właśnie łączysz się z ludźmi w twojej sieci. Twój profil to także sposób znalezienia się na LinkedIn, ponieważ zawiera informacje o twoich umiejętnościach i doświadczeniu. Umieść zdjęcie na swojej stronie - oto więcej informacji o tym, jak zrobić profesjonalne zdjęcie dla LinkedIn .

Po utworzeniu profilu możesz zaprosić osoby do przyłączenia się do swojej sieci. Oto jak zacząć rozwijać sieć i pisać wiadomości - możesz wysyłać wiadomości z LinkedIn, aby poprosić o rekomendacje i poszukiwanie pracy oraz pomoc i poradę.