Minimalne wymagane wartości ASVAB dla oddziałów wojskowych

Siły powietrzne, armia, straż przybrzeżna, piechota morska i marynarka wojenna są różne

Chorąży Ramon Vazquez, oficer służby edukacyjnej statku desantowego USS Makin Island (LHD 8), pomaga marynarzowi Maanowi Paladowi podczas Akademii Armed Services Arped Services Aptitude Battery (ASVAB) Academy. Koncepcja Akademii ASVAB została opracowana, aby pomóc wyspom Makin Island Sailors poprawić wyniki ASVAB, aby ubiegać się o konwersje ratingowe i inne specjalne programy. Marynarka wojenna US autorstwa specjalisty ds. Komunikacji masowej 1. klasy Andrew Wiskow [domena publiczna], za pośrednictwem Wikimedia Commons

Każda gałąź amerykańskiej armii ma swoje własne minimalne standardy, jeśli chodzi o wyniki ASVAB (Armed Forces Vocational Aptitude Battery) i poziom wykształcenia potrzebny do zakwalifikowania się do egzekucji. Od 2018 roku są to standardy dla każdej z usług punktacji na ASVAB, a także poziom edukacji.

Air Force ASVAB i wymagania edukacyjne

Rekruci sił powietrznych muszą zdobyć co najmniej 36 punktów w 99-punktowej ASVAB .

Ogólny wynik ASVAB jest znany jako wynik AFQT , lub Wynik Kwalifikacji Sił Zbrojnych. Wyjątkiem może być jednak garstka absolwentów szkół średnich, którzy mogą zdobyć zaledwie 31 punktów. Ogromna większość, około 70 procent, osób przyjętych do egzaminu na siłę lotniczą zdobywa 50 lub więcej punktów.

Twoje szanse na dołączenie do Sił Powietrznych bez ukończenia szkoły średniej są znikome. Nawet z GED, szanse nie są dobre. Tylko około połowa jednego procenta wszystkich zdobywców Sił Powietrznych każdego roku jest posiadaczami GED. Aby wziąć udział w jednym z tych bardzo niewielu slotów, posiadacz GED musi uzyskać co najmniej 65 punktów w AFQT.

Siły Powietrzne pozwalają na wyższą rangę rekrutacji rekrutów z kredytem uczelnianym.

Army ASVAB and Education Requirements

Armia wymaga minimalnego wyniku AFQT równego 31, aby kwalifikować się do zaciągu. Aby zakwalifikować się do określonych zachęt, takich jak premie w rekrutacji, rekrut armii musi zdobyć co najmniej 50 punktów.

Armia pozwala większej liczbie rekrutów na zaciąganie się z GED niż jakikolwiek inny oddział. Armia ma nawet specjalny program, zwany Army Prep School, który pozwala jednostkom na zaciąganie się, którzy nie mają dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED.

Podobnie jak siły powietrzne, armia oferuje wyższą rangę rekrutacji dla rekrutów ze studiów.

W przeciwieństwie do Sił Powietrznych, gdzie maksymalny początkowy stopień rangowania w przypadku kredytów uniwersyteckich wynosi E-3, armia oferuje rangę E-4 dla osób posiadających tytuł licencjata.

Marine Corps ASVAB i wymagania edukacyjne

Rekruci piechoty morskiej muszą uzyskać co najmniej 32 punkty na ASVAB. Odnotowuje się bardzo niewiele wyjątków (około jednego procenta) dla niektórych wyjątkowo wykwalifikowanych rekrutów, których wyniki wynoszą zaledwie 25.

Podobnie jak w przypadku Sił Powietrznych, osoby bez wykształcenia licealnego nie kwalifikują się. Korpus piechoty morskiej ogranicza uprawnienia do GED do nie więcej niż pięciu procent rocznie. Osoby posiadające GED muszą uzyskać co najmniej 50 punktów na AFQT, aby je nawet rozważyć.

Marine Corps oferuje zaawansowaną rangę zdobywania punktów za kredyty uniwersyteckie. Jednak ze wszystkich usług marines są najbardziej restrykcyjne w tej dziedzinie. Maksymalna zaawansowana ranga dla kredytów uniwersyteckich to E-2, gdzie inne służby przyznają wyższą rangę wyższą do E-3 (E-4 w armii).

Navy ASVAB i wymagania edukacyjne

Rekruci marynarki wojennej muszą zdobyć co najmniej 35 punktów w AFQT. Programy rezerwowania zaciągów wymagają jedynie 31 punktów. Podobnie jak siły powietrzne, marynarka wojenna akceptuje kilku rekrutów, którzy nie mają dyplomu ukończenia szkoły średniej.

Aby wziąć udział w rekrutacji z GED , musisz zdobyć co najmniej 50 punktów w AFQT.

Nie musisz też używać narkotyków w swoim rejestrze i przynajmniej trzech referencji od wpływowych członków społeczności. Każde zaangażowanie policji, oprócz drobnych wykroczeń drogowych, również zdyskwalifikuje wnioskodawcę GED.

Podobnie jak inne usługi, marynarka oferuje zaawansowaną rangę rekrutacyjną (do E-3) na studia.

Coast Guard ASVAB and Education Requirements

Coast Guard wymaga minimum 40 punktów w AFQT. Zrzeczenie się jest możliwe, jeśli wyniki linii ASVAB rekruta kwalifikują go do określonej pracy, a rekrut jest chętny do zaciągnięcia się w tej pracy.

W przypadku bardzo niewielu (mniej niż 5 procent), którzy będą mogli skorzystać z GED, minimalny wynik AFQT wynosi 50. Coast Guard oferuje zaawansowaną rangę egzekucji E-2 za 30 kredytów uniwersyteckich i E-3 za 60 kredytów .