ABC ASVAB

Marynarka wojenna US autorstwa specjalisty ds. Komunikacji masowej 1. klasy Andrew Wiskow [domena publiczna], za pośrednictwem Wikimedia Commons

Aptitude Vocational Aptitude Battery (ASVAB) to seria testów opracowanych przez Departament Obrony w latach 60. XX wieku. Bateria uległa zmianom na przestrzeni lat, ale obecnie składa się z dziewięciu indywidualnych podtestów czasowych: Word Knowledge (WK), Paragraph Comprehension (PC), Arithmetic Reasoning (AR), Mathematics Knowledge (MK), General Science (GS), Auto & Informacje o sklepie (AS), zrozumienie mechaniczne (MC), informacje o elektronice (EI) i obiekty montażowe (AO).

Służby wojskowe używają ASVAB, aby określić swoje umiejętności do ukończenia szkolenia wojskowego i określić, do jakich zadań wojskowych możesz się kwalifikować. Doradcy zawodowi w szkołach średnich używają ASVAB, aby pomóc Ci zdecydować, które zawody cywilne możesz mieć.

Armia rozpoczęła ogólne testy kierowców podczas I wojny światowej. W celu zapewnienia klasyfikacji klasyfikatorów, armia opracowała test Alpha Army, który składał się z 212 pytań wielokrotnego wyboru i prawdziwych / fałszywych na następujące tematy: słownictwo, zdanie struktura, problemy arytmetyczne, szereg liczb, wiedza ogólna i "zdrowy rozsądek".

Kiedy stało się oczywiste, że wielu drafcie nie umieli czytać ani pisać, a zatem nie można ich odpowiednio sklasyfikować przy użyciu testu Army Alpha, armia opracowała test Army Beta, który zminimalizował wiedzę werbalną i wykorzystywał tylko zdjęcia i diagramy.

Podczas II wojny światowej armia zastąpiła testy Alfa i Beta Ogólnym Testem Klasyfikacyjnym Armii.

Ten test składał się z 150 pytań na następujące tematy: słownictwo, problemy arytmetyczne i liczenie bloków. Ponad 9 milionów rekrutów przeszło ten test podczas II wojny światowej. Co ciekawe, testy wykazały, że tylko 63% mogło czytać / pisać powyżej poziomu trzeciej klasy.

W tym czasie Navy zarządzała całkowicie oddzielnym testem umiejętności ( siły powietrzne wciąż były częścią armii).

Kiedy Kongres przyjął ustawę o usługach selektywnych w 1948 r., Nakazał Departamentowi Obrony opracowanie jednolitego testu przesiewowego, który będzie stosowany przez wszystkie służby. W odpowiedzi DOD opracował test kwalifikacji sił zbrojnych (AFQT). Test składał się z 100 pytań wielokrotnego wyboru z następujących przedmiotów: słownictwo, arytmetyka, stosunki przestrzenne i zdolność mechaniczna. Ten test został przekazany rekrutom od 1950 do połowy lat 70. XX wieku. Oddzielne testy zostały użyte do stworzenia złożonego wyniku AFQT , a każda usługa mogła ustalić własne minimalne standardy.

W latach 60. DOD postanowił opracować znormalizowany test selekcji i klasyfikacji wojskowej i zarządzać nim w amerykańskich szkołach średnich. Testy ASVAB zostały po raz pierwszy zastosowane w szkołach średnich w 1968 roku, ale nie zostały wykorzystane do rekrutacji wojskowej do kilku lat później. W 1973 r. Projekt zakończył się i naród wszedł w ówczesny okres, w którym wszyscy rekruci wojskowi są wolontariuszami. Trzy lata później, w 1976 r., Jako oficjalna bateria testowa wykorzystywana przez wszystkie służby została wprowadzona na rynek bateria Armed Services Aptitude Aptitude (ASVAB).

W grudniu 2002 r. DOD usunął dwa testy z ASVAB i zaliczył jeden nowy test.

Usunięte zostały operacje numeryczne (NO) i prędkość kodowania (CS). Dodano nowy test o nazwie " Assembling Objects ".