Jak zostać pilotem lotnictwa

Zostanie pilotem Sił Powietrznych nie jest łatwym zadaniem. Jeśli to zrobisz, znajdziesz się w elicie elity w zbrojnych służbach Stanów Zjednoczonych.

Oto, co musisz zrobić, jeśli zamierzasz osiągnąć ten wzniosły cel, od wieku i wykształcenia, po kondycję fizyczną i szkolenie w szkole lotniczej.

 • 01 Wymagane wykształcenie i wiek, aby zostać pilotem lotnictwa

  Aby zakwalifikować się jako pilot sił powietrznych, będziesz potrzebować co najmniej licencjata uzyskanego w cywilnym college'u lub na uniwersytecie lub w Akademii Sił Powietrznych, położonej poza Colorado Springs, Colo.

  Wybierając swój program studiów, pamiętaj, że lotnictwo preferuje stopnie naukowe, takie jak inżynieria lotnicza, fizyka, informatyka i chemia. Aby być konkurencyjnym, musisz mieć średnią punktację średnią uczelni, zazwyczaj 3,4 lub wyższą.

  Kandydaci posiadający cywilne szkolenie lotnicze, takie jak licencja prywatnego pilota, również lepiej radzą sobie z komisją rekrutacyjną niż ci, którzy nie mają doświadczenia w lataniu.

  Musisz też być w wieku od 18 do 28 lat. Przed rozpoczęciem egzaminu 29-letniego, aspirujący piloci muszą stawić się przed komisją wojskową, która zobowiązuje oficerów, a przed ukończeniem 30. muszą przejść szkolenie lotnicze. W niektórych przypadkach może być dostępne zwolnienie z wiekiem, jeśli masz 35 lub pod.

 • 02 Ranga, którą musisz zostać pilotem lotnictwa

  Musisz być oficerem, oddanym do służby w stopniu podporucznika. Można to osiągnąć na kilka sposobów:

  • Zapisz się do programu Corps Oficerskiego Korpusu Szkoleniowego na uczelni cywilnej lub uniwersytecie.
  • Uczęszczaj na Oficerską Szkołę Szkoleniową, intensywny 12-tygodniowy program przywództwa w Bazie Sił Powietrznych Maxwell w Montgomery, Ala. Licencjat jest warunkiem wstępnym.
  • Złożyć wniosek do Akademii Sił Powietrznych. Tylko około 1400 kandydatów jest przyjmowanych każdego roku. Kadry aspirujące muszą być nominowane przez członka Kongresu i muszą zdać egzaminy fitness i medyczne. Zespół rekrutacyjny ocenia kandydatów na podstawie osiągnięć akademickich, charakteru, umiejętności sportowych i przywództwa.
 • 03 Obywatelstwo potrzebne jako pilot lotnictwa

  Aby zostać pilotem sił powietrznych, musisz być obywatelem Stanów Zjednoczonych. Na szczęście, nawet jeśli nie kwalifikujesz się jeszcze jako obywatel, aby zostać obywatelem, twoja służba wojskowa daje ci przewagę.

  Jeśli nie jesteś jeszcze obywatelem, możesz ubiegać się o jego status, gdy tylko się na tym zdecydujesz, bez względu na to, jak długo mieszkasz w USA. Zwykle musisz być stałym rezydentem przez pięć lat, zanim złożysz podanie, ale to zostało uchylone na mocy zarządzenia wykonawczego z lipca 2002 r. przez prezydenta George'a W. Busha, aby przyspieszyć proces składania wniosku o obywatelstwo dla członków wojska.

 • 04 Testy umiejętności dla pilotów Aspirujących Sił Powietrznych

  Będziesz musiał zdobyć co najmniej 25 punktów na części pilotującej i łączny wynik 50 punktów pilota-nawigatora testu kwalifikacyjnego oficera sił powietrznych , test umiejętności podobny do testu SAT, który zajmuje trzy i cztery - pół godziny do zakończenia.

  Test jest podzielony na 12 sekcji i mierzy twoje umiejętności akademickie, zdolności werbalne i matematyczne oraz twoją osobowość.

 • 05 Fizyczny warunek pilotażu sił powietrznych

  W ramach oceny zostaniesz poddany baterii testom fizycznym, psychologicznym i przeprowadzonym w tle, w tym ćwiczeniom klasy I latających .

  Aspirujący piloci muszą mieć co najmniej 5 stóp i 4 cale wysokości, ale nie więcej niż 6 stóp i 5 cali wysokości i nie mogą mieć nadwagi. Ich siedząca wysokość musi wynosić od 34 do 40 cali.

  Wizja nie może być gorsza niż 20/40 w każdym oku dla widzenia w bliży i 20/200 dla widzenia odległego, i musi być poprawiona do 20/20. Jeśli jesteś osobą, która ma problemy z percepcją głębi lub masz operację laserową oka, zostaniesz zdyskwalifikowany. Inne dyskwalifikacje obejmują historię kataru siennego, astmy lub alergii po 12 roku życia.

 • 06 Wymagania dotyczące szkół lotniczych dla pilotów sił powietrznych

  Szkoła lotów: Dostępnych jest tylko około 1400 pilotowych miejsc treningowych dostępnych za pośrednictwem Dowództwa Edukacji i Szkoleń Powietrza w bazie lotniczej Randolph w San Antonio. Jeśli jesteś jednym z niewielu, musisz przejść szkolenie w dwóch etapach:

  • Wstępne szkolenie lotnicze. Program składa się z 25 godzin praktycznego latania dla absolwentów ROTC lub Oficerów Szkolnych, którzy nie posiadają jeszcze licencji pilota cywilnego. Instruktorzy lotnictwa cywilnego uczą kursu wprowadzającego za pomocą małej, jednosilnikowej, napędzanej śmigłem płaszczyzny. Musisz lecieć solo co najmniej raz, zanim osiągniesz siedemnastą godzinę wymaganego czasu lotu. Otrzymasz także 25 godzin nauczania w klasie w zakresie technik lotów.
  • Specjalistyczne szkolenie pilotów licencjackich. Ten całoroczny program składa się z 10 do 12-godzinnych dni, które obejmują naukę w klasie, szkolenie na symulatorze i latanie. Nauczysz się podstawowych umiejętności lotu wspólnych dla wszystkich pilotów wojskowych w jednym z trzech miejsc: Baza Sił Powietrznych Columbus w Mississippi, Baza Sił Powietrznych Laughlin w Teksasie lub Baza Sił Powietrznych Vance w Oklahomie. Następnie będziesz śledzić jedną z czterech zaawansowanych ścieżek treningowych opartych na twojej klasie i nauczyć się latać na określonym typie samolotu, takim jak T-1 Jayhawk lub Talon T-38.