Odpowiedz: "Jak opisałbyś tempo, w którym pracujesz?" Prawidłowo

Opisując tempo pracy, nie zawsze najlepiej jest mówić "szybko"

Kiedy starasz się o pracę, typowe pytanie o rozmowę kwalifikacyjną brzmi: "Jak opisałbyś tempo, w którym pracujesz?" Twój potencjalny pracodawca chce wiedzieć, czego możesz oczekiwać od ciebie w zakresie wydajności pracy, a także w jaki sposób dopasujesz się do kultury firmy.

Tutaj ważne jest robienie pracy domowej. Podczas gdy wszyscy pracodawcy chcą, aby ich pracownicy działali wydajnie i skutecznie, a nie marnują czasu, istnieją pewne środowiska pracy, takie jak startupy i organizacje informacyjne, które historycznie są szybsze niż inne.

Z drugiej strony istnieją środowiska pracy (takie jak centra rehabilitacji), które historycznie mają wolne tempo.

Dostęp do kultury korporacyjnej

Opis zadania, na które odpowiedziałeś, powinien dostarczyć wskazówek na temat kultury korporacyjnej. Jeśli zobaczysz słowa kluczowe, takie jak "dynamiczne środowisko" i "terminowość", wiesz, że Twoja odpowiedź musi podkreślać szybkość. Ponadto spędź trochę czasu na odkrywaniu strony internetowej firmy; wiele firm opisuje swoje środowisko pracy i kulturę firmy online.

Szybkość nie zawsze jest najważniejszym czynnikiem dla pracodawcy. Zamiast szybkiego tempa, pracodawca może cenić stałe, stałe tempo. Lub pracodawca może mieć dokładność, dokładność i dbałość o szczegóły z dużym szacunkiem. Zastanów się nad różnicą między pracą w bibliotece badawczej, redakcji telewizyjnej i szpitalu. Najlepszym podejściem jest wzmocnienie swoich mocnych stron pasujących do opisu stanowiska pracy, aby podkreślić, dlaczego jesteś najlepszą osobą do pracy .

Przykładowe odpowiedzi

Oto kilka przykładowych odpowiedzi na początek. Odpowiedzi te wzmacniają siłę, a następnie wyjaśniają, w jaki sposób siła ta przyczynia się do szybkiego i efektywnego działania. Po opisaniu swojego tempa zawsze dobrze jest podać przykłady z poprzednich prac, aby wykonać kopię zapasową.

Ostateczna data spotkania

W zależności od wykonywanej pracy szybkość Twojej pracy może nie być tak ważna jak fakt, że jesteś w stanie konsekwentnie dotrzymywać terminów. Niektóre kluczowe zwroty do włączenia w odpowiedzi (a następnie przykłady z doświadczenia) obejmują:

Spełnienie kryteriów ilościowych

Niektóre zadania określają cele wolumenu, takie jak wykonywanie określonej liczby połączeń telefonicznych przez określony czas. W takich przypadkach należy opisać, w jaki sposób zamierzasz spełnić te kryteria, oraz w jaki sposób osiągnąłeś cele ilościowe w poprzednich zadaniach.

Sugerowane czytanie: Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej