8 sposobów, w jakie 14-latkowie mogą zarabiać

Twój 14-latek może być wystarczająco duży, aby zarobić prawdziwe pieniądze

W wieku 14 lat jesteś na tyle dorosły, aby otrzymać dokumenty robocze w większości stanów (jeśli masz pracodawcę, który chce je podpisać). Ale ... jesteś zbyt młody, aby obsługiwać maszyny, używać noży, podawać napoje lub prowadzić samochód. Jeśli masz szczęście, że masz pracodawcę gotowego do podpisania dokumentów i zatrudniania cię do odpowiedniej pracy dostosowanej do wieku (i zarobków), gratulacje! Jeśli nie, oto kilka innych opcji zarabiania pieniędzy do rozważenia.

 • 01 Opiekunka do dziecka

  Opieka nad dziećmi jest bardzo popularnym sposobem na zarabianie pieniędzy przez 14-latka. Czerwony Krzyż oferuje zajęcia dla opiekunek do opieki nad dziećmi w wieku od 11 do 15 lat. Pamiętaj jednak, że opieka dla dzieci nie jest dla wszystkich. Jeśli opiekujesz się dzieckiem, możesz potrzebować zmienić pieluchy, przygotować butelkę lub poradzić sobie z gazowym brzuszkiem. Maluchy wymagają pełnego skupienia - jedna minuta rozproszenia może doprowadzić do katastrofy. Małe dzieci mogą być wymagające, hałaśliwe i trudne w zarządzaniu. Krótko mówiąc, opieka nad dziećmi to nie tylko szansa na zarabianie podczas oglądania telewizji i jedzenia przekąsek.
 • 02 Praca dla firmy lub restauracji

  Jeśli masz dokumenty robocze w ręku i szukasz pracy, wiedz, że nadal jesteś ograniczony do rodzajów prac, które możesz uzyskać w wieku 14 lat. Opcje mogą obejmować stoły handlowe w restauracji, magazynowanie półek w sklepie, kupowanie lodu krem, pomagając w pracach konserwacyjnych stoczni, czy robiąc dokumenty i tym podobne prace w biurze.
 • 03 Paper Route

  Trasy papierowe były początkową opcją dla młodych ludzi z energią i chęcią zarobienia pieniędzy. Możliwości są nadal dostępne, ale są trudniejsze do znalezienia. To dlatego, że wiele gazet przeszło na wszystkie formaty internetowe, podczas gdy inne zatrudniają usługi, które szybko dostarczają dokumenty samochodem.

  Jeśli znajdziesz lokalną trasę i masz chęć i energię, aby się tam dostać i dostarczać w każdych warunkach pogodowych, możesz mieć kopalnię złota na swoich rękach! Ludzie lubią otrzymywać papier od młodej osoby na rowerze i często chętnie przechodzą naprzód - zwłaszcza w okresie świątecznym.

 • 04 Yard Szopka do pracy i odśnieżania

  Jeśli lubisz pracę na świeżym powietrzu , zazwyczaj istnieje rynek dla twoich usług. Istnieją również całoroczne okazje zarabiania pieniędzy. Niektóre opcje pracy na podwórku to grabienie liści jesienią, odśnieżanie w zimie, czyszczenie podwórka i sadzenie na wiosnę, koszenie i pielenie w lecie. Upewnij się, że negocjujesz uczciwą opłatę godzinową za pracę, ponieważ będziesz ciężko pracować.
 • 05 Pielęgnacja zwierząt domowych

  Opieka nad zwierzętami może obejmować wszystko, od zabrania psa na codzienny spacer (i sprzątanie po nim!) Do opiekowania się złotą rybką, podczas gdy jej właściciele są daleko. Reklamując się i zdobywając dobre referencje, w rzeczywistości możesz zostać specjalistą od opieki nad małymi dziećmi - sąsiadami, do których się zwracają, gdy wychodzą z miasta. Będziesz musiał być bardzo odpowiedzialny za klucze właścicieli domów: za pierwszym razem, gdy zapomnisz zamknąć dom, prawdopodobnie stracisz pracę.
 • 06 Junior Camp Counsellor

  Jeśli jesteś dzieciakiem, który zawsze lubił obóz, teraz może być odpowiedni czas, aby zostać młodym doradcą (czasami nazywanym doradcą na treningu). Młodsi doradcy zarabiają mniej niż pełnoprawni doradcy, ale mają też więcej czasu, aby po prostu dobrze się bawić w obozie. Jeśli dobrze sobie radzisz jako młodszy doradca, możesz łatwo dostać się na stanowisko doradcy po ukończeniu 16 roku życia.
 • Co kochasz?

  Zarabianie pieniędzy jest samo w sobie ambicją, ale nie wystarczy, aby utrzymać motywację i koncentrację na dłuższą metę. Zastanów się nad wymaganiami wykonywanej pracy, zanim powiesz "tak!"