Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące powodzenia w pracy

Rekruterzy znajdą wiele różnych sposobów oceniania twoich kwalifikacji do pracy, a jednym ze sposobów, w jaki mogą to zrobić, jest pytanie, jakie kwalifikacje, umiejętności i mocne punkty, które ci pomogą, pomogą ci odnieść największy sukces w tej pracy.

Jakie są twoje kwalifikacje?

Większość ankieterów zbada twoje mocne strony, aby określić, w jaki sposób możesz wywrzeć największy wpływ, jeśli jesteś zatrudniony. Powinieneś być przygotowany do podzielenia się posiadanymi kwalifikacjami, które pozwolą Ci odnieść sukces na stanowisku, wraz z przykładami ilustrującymi, dlaczego są one ważne dla danej pracy.

Twoje mocne strony a ich kluczowe kwalifikacje

Najlepszym sposobem przygotowania się do odpowiedzi jest rozpoczęcie od starannej analizy kluczowych kwalifikacji, których poszukuje twój pracodawca. Poszukaj niezbędnych kwalifikacji, które dobrze pasują do jednego z twoich najważniejszych aktywów. Często pracodawcy będą wymieniać umiejętności, których poszukują, i możesz użyć tych, którzy są na liście do ekstrapolacji dodatkowych odpowiednich umiejętności, aby o nich wspomnieć. To podejście jest szczególnie przydatne, jeśli masz dodatkowe umiejętności, ale brakuje ich w niektórych z nich, o których wspominają.

Użyj metody STAR

Pomyśl o sytuacji, w której zastosowałeś tę siłę z korzyścią dla swojego pracodawcy i bądź gotów podzielić się z innymi pozytywnymi rezultatami, które wygenerowałeś. Jeśli to możliwe, przygotuj dwie lub trzy historie o tym, jak dodałeś wartość w różnych kontekstach, dotykając tej siły. Wskaż, w jaki sposób siła ta może być korzystna dla pracodawcy, z którym rozmawiasz.

Nie oczekuj, że zrobią dla ciebie logiczny krok; wskaż bezpośrednio, w jaki sposób ta siła przyniesie im korzyści.

Naturalnym sposobem na to jest użycie metody STAR : opisz sytuację i zadanie, które należy wykonać, wyjaśnij podjęte działanie i wygeneruj je, wykonując to działanie. Przygotowywanie objaśnień STAR dla każdej kwalifikacji powstrzyma cię od potknięcia podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Ankieterzy często odpowiadają na pytanie dotyczące innej siły lub dwóch, które doprowadziły do ​​sukcesu w pracy. Przygotuj się na omówienie kilku mocnych stron, które będą bardzo przydatne w pracy i jakie korzyści odniosą jej firmy, z którymi przeprowadzasz wywiady.

Jak określić swoje mocne strony

Jeśli nie masz pewności, jakie są twoje mocne strony, teraz jest dobry moment, aby je rozgryźć przed rozmową kwalifikacyjną. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Czytaj więcej: Przykłady sił

Powiązane artykuły: Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadu O sobie | Mocne i słabe strony Pytania do wywiadu

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.