Pytania dotyczące wywiadów na temat Twoich oczekiwań dotyczących wynagrodzenia

Bez względu na to, jak wspaniała jest rozmowa kwalifikacyjna, pytanie na temat oczekiwań dotyczących wynagrodzenia może cię powstrzymać. "Czego szukasz w zakresie wynagrodzenia?" Jest tak prostym pytaniem, a jednak odpowiedź jest tak złożona.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O swoich oczekiwaniach dotyczących wynagrodzenia

Istnieje wiele sposobów udzielania odpowiedzi na pytania dotyczące wywiadów na temat wynagrodzeń. Ważne jest, aby ustalić, jak najlepiej odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz o to zapytany podczas następnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Chcesz celować wysoko, ale co, jeśli pozbędziesz się pensji ? Z drugiej strony, jeśli twoja docelowa rekompensata jest zbyt niska, zostawiasz pokój pracodawcy, by pójść jeszcze niżej i możesz skończyć czując się nieszczęśliwy z powodu braku odpowiedniego odszkodowania.

Bardzo trudno jest też zdecydować, co chcesz otrzymać, zanim jeszcze dowiesz się, co to za praca. Zdarza się to często, gdy jesteś proszony o podanie wymogu dotyczącego wysokości wynagrodzenia w aplikacji.

Nie jest to łatwy temat, ale chociaż może nie być właściwej odpowiedzi, istnieje sposób, aby przemyśleć to pytanie i uzyskać to, czego chcesz.

Czy musisz odpowiadać na pytania dotyczące wynagrodzenia?

Tak trudne, jak może być, aby odpowiedzieć na pytanie, co masz zamiar zarobić od razu, trudniej nie - zwłaszcza jeśli jest to na wniosek o pracę elektroniczną. Spróbuj pominąć pytanie i może nie być w stanie przejść do następnej strony lub pole może zaakceptować tylko numer.

To wtedy musisz podjąć dobrą decyzję o tym, ile chcesz wykonać w pracy.

W trakcie wywiadu możesz spróbować spojrzeć na to pytanie z szeroką odpowiedzią, na przykład: "Moje oczekiwania płacowe są zgodne z moim doświadczeniem i kwalifikacjami". Lub: "Jeśli to jest dla mnie właściwa praca, jestem pewien, że może dojść do porozumienia w sprawie wynagrodzenia. "Jednak rekruter lub ankieter prawdopodobnie będzie szukał numeru, więc przygotuj się na docelową liczbę pensji lub przynajmniej zakres.

Musisz przemyśleć swoje potrzeby dochodowe na początku poszukiwania pracy. Oznacza to, że powinieneś przygotować się do każdego wywiadu, nawet jeśli rozmowa odbywa się przez telefon . Jeśli zostaniesz zaskoczony, nie mając nic na myśli, możesz zmiażdżyć się lub zdezorientować, co nie robi dobrego wrażenia.

Co się stanie, jeśli osoba przeprowadzająca wywiad zapyta o aktualną pensję? W niektórych miastach i stanach pracodawcy są prawnie zabronione, aby zapytać, ile zarobiłeś w ostatniej pracy. Mogą jednak zapytać o twoje oczekiwania co do nowej pracy.

Jak określić swoje oczekiwania płacowe?

W zależności od Twoich indywidualnych potrzeb i okoliczności, możesz znaleźć pewną liczbę do zaoferowania z pewnością. Jeśli nowa pozycja jest przesunięciem bocznym w twojej branży, prawdopodobnie masz poczucie średniej pensji na podstawie własnego doświadczenia. O ile Twoja ostatnia firma nie była znana w branży ze względu na niskie pensje, zakładaj, że twoja obecna pensja jest zgodna z oczekiwaniami rynku.

Co jeśli uważasz, że nadszedł czas na podwyżkę? Zastanów się, co byś uznał za uczciwe podwyżki od obecnego pracodawcy i może to być dobry punkt wyjścia dla nowej pracy. Lub zwiększyć bieżącą zapłatę nawet o 15 do 20 procent, co stanowi zachętę do zmiany firmy i znajduje się w rozsądnym zakresie dla branży i poziomu doświadczenia.

Pamiętaj, oferuj tylko liczbę, która jest dla ciebie akceptowalna i zapewnia środki do utrzymania siebie i swojej rodziny, jeśli ją masz.

W przypadku potencjalnego przeniesienia się na stanowisko z większą odpowiedzialnością lub w innej branży, pomocne jest zbadanie pozycji i jej wartości na rynku kariery. Możesz to zrobić, wchodząc online i szukając.

Badanie oczekiwań płacowych

Znajdź jedną z wielu stron internetowych, które oferują średnie i szacunki płac. Strony takie jak Salary.com, Payscale.com i Indeed.com oferują porównywalne dane. Powinny być dość podobne, ale mogą istnieć pewne różnice, więc jeśli masz czas, aby spojrzeć na więcej niż jedno źródło, możesz uzyskać lepszą perspektywę zasięgu.

Innym pomysłem jest wprowadzenie różnych tytułów pracy, aby zobaczyć, czy średnia zmienia się znacznie. Problem z niektórymi witrynami płacowymi jest taki, że tytuły stanowisk mogą się różnić w zależności od firmy.

Jeśli jest to możliwe, zamiast otrzymywać wynagrodzenie w oparciu o obowiązki zawodowe, możesz wymyślić dokładniejszą liczbę. Pamiętaj też, aby zawęzić swoje badania do swojego regionu. Wynagrodzenia za pracę w Austin w Teksasie mogą być inne niż na przykład w Nowym Jorku.

Jeśli liczby badań wydają ci się nieodpowiednie, po prostu idź ze swoim jelitem. Nie chcesz konfrontować menedżera ds. Rekrutacji z nieuzasadnionymi oczekiwaniami, ale chcesz także zarobić na utrzymanie. Jeśli nie ma przyzwoitego dochodu, praca nie jest dla ciebie odpowiednia.

Przykładowe odpowiedzi

Ze wszystkich pytań i odpowiedzi związanych z rozmowami rekrutacyjnymi pytania dotyczące wynagrodzenia mogą być najtrudniejsze i najbardziej niewygodne, aby udzielić odpowiedzi. Ale jeśli wykonasz pracę domową i zaproponujesz zakres wynagrodzeń odpowiadający Twoim potrzebom, będziesz w stanie odpowiedzieć na budzące lęk pytanie z większą pewnością siebie.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.