Niebezpieczeństwa siedzenia i zdrowych nawyków dla pisarzy

Siadanie i pisanie przez wiele godzin, hiper-koncentruje się w stanie przepływu jest ... rzeczywiście niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Podczas gdy nawyk pisania jest koniecznością dla autorów książek , badania wykazały, że siedzenie przez długie i nieprzerwane okresy czasu wiąże się ze znacznie wyższym ryzykiem zdrowotnym, takim jak:

I dla tych pisarzy, którzy biorą udział w ich regularnych treningach siłowych, wieści nie są dużo lepsze: zwykłe mówienie, rygorystyczna klasa Zumby kilka razy w tygodniu nie jest rozwiązaniem długich godzin trzymania twojego tyłka w fotelu. Oznacza to, że nawet regularne treningi siłowe nie przeciwdziałają skutkom zwyczajowego, siedzącego trybu życia.

Aby złagodzić ryzyko zdrowotne długotrwałego siedzenia

Aktywność jest kluczem do przeciwdziałania ryzyku związanym z siedzącym zawodem, takim jak pisanie. Istnieje wiele praktyk i narzędzi technicznych, które mogą pomóc mniejszym siedzącym pisarzom.

Spraw, by czas pisania był bardziej aktywny fizycznie - używając:

Rób częste przerwy w pracy - Ci z nas, którzy mają tendencję do koncentrowania się na sobie, wiedzą, jak ciężko jest (i, powiedzmy sobie, kto lubi przerywać pisanie), ale przerwy są konieczne dla długotrwałego zdrowia. Najlepiej sprzedający się autor Dan Brown ( The DaVinci Code , Angels and Demons ) ma co godzinę robić przerwy w pisaniu, aby robić gimnastykę.

Źródła zalecają przerwy w siedzeniu co 20-30 minut - nawet kilka minut ruchu pomaga w utrzymaniu kontroli glikemii i reakcji na insulinę.

Jeśli masz problemy z odcięciem oczu od komputera, pomyśl o użyciu:

Lub uczynić z niej politykę wykonywania pewnych zadań w czasie aktywności. Na przykład:

Spacerować! Może sprawić, że będziesz zdrowsza, a może nawet lepszym pisarzem

Oczywiście, tak samo dobrze jest robić przerwy w pracy i robić coś fizycznego. Eksperci zalecają regularny nawyk 30-60 minutowego codziennego chodzenia na świeżym powietrzu, który ma ogromne korzyści zdrowotne - i może również wiązać się z pewnymi "kreatywnymi" nagrodami.

Nauka dowiodła, że ​​nawet łagodny wysiłek fizyczny, który towarzyszy chodzeniu, powoduje przepływ krwi dla korzyści dla mózgu i udowodniono, że poprawia kreatywne myślenie. Spacerując po zielonej przestrzeni nawet poprawia nastrój psychiczny. Te czynniki są szczególnie ważne dla scenarzystów i tutaj są dwa anegdotyczne przykłady:

* "Get Fit With Haruki Murakami: Dlaczego Mohsin Hamid ćwiczy, potem pisze," Joe Fassler, 3/5/13 "Na pamięć" The Atlantic.