Ile pieniędzy robi autor?

Ile może zarabiać autor? To pytanie często pojawia się, a odpowiedź jest bardzo różna - od około 0 USD (lub nawet utraty pieniędzy) do milionów dolarów. Ale zrozumienie, w jaki sposób autorzy są opłacani, może pomóc w uzyskaniu wglądu w to, co może być podstawą książki.

Inwestycja autora w jego własną książkę

Autorzy spędzają wiele godzin na badaniu, opracowywaniu, pisaniu i przepisywaniu książek - i wiąże się to z kosztem związanym z czasem.

Niektóre książki wymagają prawdziwej pieniężnej inwestycji autora - na przykład w podróży na badania lub, w przypadku autorów książki kucharskiej, pieniędzy wydanych na składniki do testów recepturowych i kosztów fotografowania żywności .

Rodzaj książki, którą autor pisze, wpływa na potencjał dochodowy. Powieść czy non-fiction? Aktualny (i łatwo datowany) lub wiecznie zielony (i odwieczny wybór listy wyboru). Fikcyjna postać, której przygody prowadzą do wielu książek lub non-fiction, których "backlisty" zwiększają potencjał dochodowy autora.

Zaliczki i należności licencyjne dla autorów "publikowanych tradycyjnie"

Autorzy, którzy zawarli umowę z jednym z wydawnictw książkowych Wielkiej Piątki lub z niektórymi większymi niezależnymi wydawnictwami, otrzymują zazwyczaj procentową opłatę licencyjną za każdą sprzedaną książkę i otrzymują zaliczkę na poczet tych opłat z góry, przed datą publikacji. Jest to negocjowane przez agenta i / lub autora, a następnie zobowiązanie umowne.

Kwota zaliczki zależy od wielu czynników, w tym między innymi: publikacji autora i rekordów sprzedaży, tego, jak "gorący" jest temat książki, ogólnego poczucia ze strony wydawcy / wydawcy i innych zaangażowany w proces tego, jak wyjątkowa i atrakcyjna jest książka, gdy jest brana w całości (np.

pisanie, opowiadanie, przepływ itp.), a co bardzo ważne, platforma / y autora .

Na przykład Lena Dunham jest twórczynią / autorką / gwiazdą popularnego serialu HBO, Girls (platforma telewizyjna) z Twitterem (platforma społecznościowa), która liczy sobie prawie dwa miliony. Powiedziano jej, że otrzymała 3,5 miliona dolarów zaliczki na swoją książkę, prawdopodobnie dlatego, że:

A biorąc pod uwagę długowieczność książki na liście bestsellerów, inwestycja wydawcy opłaciła się.

Ile zarabiają autorzy wydawcy?

Można śmiało powiedzieć, że większość autorów opublikowanych samodzielnie nie łamie nawet kosztów wydawniczych - jest to oparte na tym, że przeciętny autopublikatywny autor sprzedaje mniej niż 200 egzemplarzy i prawdopodobnie przygotował co najmniej trochę gotówki do opublikowania w pierwszej wersji. miejsce - na przykład w zewnętrznych serwisach redakcyjnych .

To powiedziawszy, samopublikowany autor, który tworzy wysokiej jakości książkę, wie, że rynek książki i jak dotrzeć do tego rynku, i nakłada na nią wymagane zasoby, ma duże szanse na uzyskanie zwrotu z inwestycji autora.

W niektórych przypadkach autorzy opublikowanych przez siebie książek, których książki mają tendencję do sprzedaży, mogą je sprowadzić (jeśli tego chce) do umowy z tradycyjnym wydawcą książek.

Amanda Hocking jest paranormalną pisarką, która zarabiała miliony dolarów, sprzedając swoje samodzielnie opublikowane książki elektroniczne, a następnie poszła dalej, aby uzyskać książkę o wartości wielu milionów dolarów od St. Martin's Press.

Donna "Faz" Fasano pisała dla tradycyjnych wydawców, a następnie stała się autorką niezależną. Jako niezależna autorka była sprytnym specjalistą od marketingu, zarabiała dobrze i ostatecznie powróciła do tradycyjnej publikacji. W swoich pytaniach i odpowiedziach była bardzo ciekawa finansowych aspektów samodzielnego publikowania .