Zgubiłeś swoją pracę w handlu detalicznym? Sprawdź te możliwości kariery.

Nowe oferty dla pracowników handlu detalicznego

W artykule na temat CNN Money Chris Isidore informuje, że według danych Departamentu Pracy, liczba miejsc pracy w tradycyjnych sklepach spadła o 46 procent w latach 2001-2016 (domy towarowe straciły więcej miejsc pracy niż kopalnie węgla). Ten spadek zatrudnienia jest bardziej gwałtowny niż w innych trudnych branżach w tym samym okresie. Na przykład miejsca pracy w kopalniach zmniejszyły się o 32 procent, podczas gdy zatrudnienie w fabryce spadło o 25 procent.

Czy pracownicy, którzy zajmują się niektórymi miejscami w branży detalicznej, spadają jak głaz? Jeśli pracujesz w sklepie i tracisz pracę, czy rozsądnie jest szukać nowej pracy w podobnym zakładzie? Chociaż możesz go znaleźć, musisz zadać sobie pytanie, jak długo będziesz w stanie go utrzymać.

Zamiast przeskakiwać z pracy do pracy u jednego z nieudanych sprzedawców po drugim, bardziej produktywną opcją jest przeniesienie twoich umiejętności do innych zawodów i branż, które mają bardziej obiecujące perspektywy zawodowe i perspektywy. Będziesz także chciał wykorzystać swoje mocne strony, które, jako pracownik handlu detalicznego, są doskonałe w komunikacji interpersonalnej , słuchowej i werbalnej . Rozważ następujące kariery, które również wymagają tych atrybutów, ale wymagają ograniczonego szkolenia. Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy (BLS) klasyfikuje je jako zawody "Jasnego Perspektywy" ze względu na dużą liczbę ofert pracy, które agencja rządowa przewiduje w ciągu najbliższych kilku lat.

1. Barman

Opis stanowiska: Barmani biorą zamówienia na drinki od klientów. Mieszają koktajle, nalewają wino i piwo, sprawdzają identyfikację klientów, aby udowodnić, że osiągnęli wiek uprawniający do picia alkoholu, dokonują płatności procesowych i zachowują porządek w barach.

Wymagania treningowe: Większość pracodawców zapewnia barmanom szkolenia w miejscu pracy, ale niektórzy zatrudnią tylko tych, którzy ukończyli kurs w szkole barmańskiej, zawodowej lub technicznej.

Programy zazwyczaj trwają zaledwie kilka tygodni.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: BLS przewiduje, że zatrudnienie wzrośnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2024. Ponieważ w tej dziedzinie występuje duży obrót, będzie wiele miejsc pracy.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 10 USD

2. Kelnerzy i kelnerki

Opis stanowiska: Nazywane również serwery, kelnerzy i kelnerki przyjmują zamówienia klientów na posiłki i napoje w restauracjach i dostarczają je do stołów. Odpowiadają na pytania dotyczące menu i mogą polecać poszczególne potrawy. Wreszcie, obliczają rachunki i otrzymują płatności.

Wymagania treningowe: Kelnerzy i kelnerki przechodzą szkolenie od swoich pracodawców. Niektóre restauracje zapewniają również szkolenia w klasie, w których nauczają właściwych technik serwowania.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie wolniej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2024. Jednakże liczba wolnych miejsc pracy będzie duża dzięki liczbie osób opuszczających tę dziedzinę.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 9,61 USD (połączenie wynagrodzenia i napiwków)

3. Barista

Opis stanowiska: Baristas pracuje w wyspecjalizowanych kawiarniach. Przygotowują i serwują kawę, inne napoje, wypieki i kanapki.

Wymogi szkoleniowe: pracodawcy zapewniają szkolenie baristów na stanowisku pracy.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: BLS przewiduje, że wzrost zatrudnienia będzie szybszy niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2024. Wiele ofert pracy powinno być dostępnych.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 9,60 USD

4. Przedstawiciele obsługi klienta

Opis stanowiska: Przedstawiciele działu obsługi klienta przyjmują zamówienia, rozpatrują skargi i odpowiadają na pytania klientów. Większość ich interakcji odbywa się przez telefon, e-mail lub za pośrednictwem czatu internetowego.

Wymagania dotyczące szkolenia: Większość zawodów wymaga jedynie krótkoterminowego szkolenia w miejscu pracy.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: prognozy BLS wskazują, że zatrudnienie wzrośnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2024. Perspektywy zatrudnienia będą dobre.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 15,53 USD

5. Licznik i wypożyczalni

Opis stanowiska: Kontrolerzy i urzędnicy zajmujący się wynajmem witają klientów i otrzymują zamówienia na naprawy, wypożyczenia i usługi.

Ich obowiązki mogą obejmować opisywanie dostępnych opcji, szacowanie kosztów i przetwarzanie płatności.

Wymagania dotyczące szkolenia: Nowi pracownicy otrzymują krótkoterminowe szkolenie w miejscu pracy.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: Mimo, że nie przewiduje się szybkiego wzrostu zatrudnienia w ciągu najbliższych kilku lat, otwarcie będzie ogromne ze względu na wysokie obroty.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 12,29 USD

6. Recepcjonistki

Opis stanowiska: Recepcjoniści witają gości, ustalają terminy spotkań i bezpośrednie połączenia telefoniczne z właściwymi odbiorcami.

Wymagania szkoleniowe: pracodawcy zapewniają szkolenie w miejscu pracy dla recepcjonistek, ale niektórzy zatrudnią tylko kandydatów, którzy mają doświadczenie w korzystaniu z edytorów tekstu i aplikacji do arkuszy kalkulacyjnych.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: Zatrudnienie recepcjonistki będzie rosło szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do 2024 r., Według szacunków BLS. Perspektywy zatrudnienia będą dobre, zwłaszcza w branży opieki zdrowotnej.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 13,42 USD

7. Restaurant Host lub Hostess

Opis stanowiska: Oprócz powitania gości i eskortowania ich do swoich stołów, gospodarze restauracji i hostessy przyjmują rezerwacje i zarządzają listami oczekujących.

Wymagania treningowe: Gospodarze i hostessy otrzymują szkolenie w miejscu pracy przez kilka tygodni.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: BLS przewiduje, że zatrudnienie wzrośnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2024. Ze względu na ten wzrost i wysokie obroty liczba stanowisk pracy dla hostów i hostess będzie znaczna.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 9,60 USD

8. Teller

Opis stanowiska: Bank tellers przeprowadza kontrole klientów gotówkowych, dokonuje wpłat na swoje konta i pobiera płatności.

Wymagania szkoleniowe: nowi bankierzy zazwyczaj otrzymują szkolenie w miejscu pracy przez około miesiąc.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: Podczas gdy zatrudnienie spadnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2024, rynek pracy w tej karierze pozostanie zdrowy ze względu na wolne miejsca pracy po przejściu pracowników do innych miejsc pracy.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 13,11 USD

9. Hotel, Motel lub Resort Desk Clerk

Opis stanowiska: Pracownicy biur w hotelach, motelach i ośrodkach witają gości, przyjmują rezerwacje, przydzielają pokoje, wydają klucze i przetwarzają płatności. Odpowiadają również na skargi gości i pracują nad ich rozwiązaniem.

Wymagania dotyczące szkoleń: Pracownicy hoteli, moteli lub biur podróży otrzymują krótkoterminowe szkolenie w miejscu pracy.

Perspektywy zatrudnienia i perspektywy: Oczekuje się, że zatrudnienie wzrośnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów do roku 2024. Perspektywy zatrudnienia powinny być bardzo dobre.

Średnie wynagrodzenie godzinowe: 10,61 USD

Źródła:
Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy USA, Podręcznik Outlook Oświatowy , 2016-17 (odwiedzono 28 czerwca 2017 r.).
Administracja zatrudnienia i szkolenia, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 28 czerwca 2017 r.).