Zatrudnianie zamrożenia i jego cel

Oto, co pracodawcy mają nadzieję osiągnąć dzięki zamrożeniu zatrudnienia

Czasami nawet najbardziej udana firma doświadcza spowolnienia. Być może uruchomienie nowego produktu nie przyniosło pożądanej bazy klientów, albo przychody spadły, ponieważ czynsz za zakład produkcyjny tylko się potroił. W takim scenariuszu może zaistnieć konieczność wdrożenia zamrożenia zatrudnienia.

Podczas zamrożenia zatrudnienia pracodawca decyduje się na zaprzestanie zatrudniania pracowników na wszystkich nieistotnych stanowiskach.

Pozwala to pracodawcy skonsolidować obecnych pracowników i potencjalnie zrestrukturyzować działy w celu wykonania pracy niezbędnej do obsługi klientów firmy.

Rozwiązania dotyczące wypożyczania zamrożenia

Nawet podczas zamrożenia zatrudnienia, inteligentni pracodawcy nadal strategicznie zatrudniają w obszarach, w których umiejętności i talent są niezbędne, aby zapewnić pomyślny przebieg działalności oraz w obszarach generujących dochody. Zwykle tymi niezbędnymi pracownikami są konsultanci lub freelancerzy, którzy pracują co godzinę, codziennie lub co tydzień i nie otrzymują zasiłków oraz mają umowy krótkoterminowe.

Podczas zamrożenia zatrudnienia, badania i rozwój, wsparcie administracyjne, szkolenia i rekrutacja to kluczowe obszary, które mogą wymagać krótkoterminowego wstrzymania bez nowych pracowników. Oczywiście, jeśli prowadzisz salon samochodowy i jest to twój pracowity sezon, być może będziesz musiał zatrudnić dodatkowego sprzedawcę lub dwóch na zasadzie niezależnego sprzedawcy.

Trwałe skutki zamrożenia zatrudnienia

Kolejnym elementem zamrożenia zatrudnienia jest odkładanie stanowisk do wypełniania, które są opuszczane podczas zamrożenia, jeśli nie są uważane za niezbędne do prowadzenia podstawowej działalności. Zatrudniające zamrożenie, które zwykle wdrażane jest w celu obniżenia kosztów biznesowych lub odpowiedniego rozmiaru firmy, jest mniej dramatyczną alternatywą dla zwolnień pracowników .

Jak mogą reagować pracownicy

Pracodawcy powinni wziąć pod uwagę, że zatrudniający zamrożenie może negatywnie wpłynąć na obecnych pracowników. Ze względu na szczupłą obsadę pracownicy mogą być zmuszeni do podjęcia większej pracy lub odpowiedzialności. Mogą także potrzebować wykonać krytyczne czynności w procesach roboczych, gdy nie możesz wypełnić pustej pozycji z powodu zamrożenia zatrudnienia.

Większość Twoich pracowników będzie chętna do pracy z Tobą, aby wykonać nieobsadzone zadania i obowiązki, o ile wiedzą, że istnieje punkt końcowy. Przekonanie, że dodatkowe obciążenie jest stałe, negatywnie wpłynie na morale pracowników w krytycznym punkcie dla firmy - kiedy potrzebujesz pomocy i zrozumienia ze strony pracowników. To wtedy spoczywa obowiązek komunikowania się z pracownikami i informowania ich, że ich praca i środki utrzymania są bezpieczne.

Pilnowanie menedżerów

Podczas zamrożenia zatrudnienia pracodawcy powinni powstrzymać swoich kierowników przed dodaniem dodatkowych pracowników w sposób wybrany do obejścia zamrożenia. Te sposoby obejścia sytuacji obejmują takie działania, jak dodawanie pracowników tymczasowych lub warunkowych, zatrudnianie pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin bez żadnych świadczeń i zatrudnianie stażystów .

Jest to bardzo ważne, ponieważ Twoi stali pracownicy będą mogli przejrzeć zarzuty menedżerów, a następnie zamrożona zostanie potrzeba zamrożenia zatrudnienia, a pracownicy będą mieć więcej czasu na pracę, bez dodatkowych opłat.

Wdrożenie zamrożenia zatrudnienia nie jest powodem do wstydu i nie oznacza błędu z twojej strony. Jest to środek zapobiegający lukom, który zapewnia powodzenie Twojej operacji, przy jednoczesnym zachowaniu najbardziej wartościowych i niezbędnych pracowników.