Co to jest portfel do pracy i czy go potrzebuję?

Co zawiera portfel roboczy? Czy potrzebujesz go, gdy szukasz pracy? Portfolio online zapewnia sposób na ujawnienie swoich referencji światu. Pozwala ci to spakować najlepsze dowody swojej kandydatury na zatrudnienie, takie jak CV , prace projektowe, dzieła sztuki, raporty, plany lekcji, transkrypcje, certyfikaty, artykuły, listy i wiele więcej w formie łatwo dostępnej przez Internet.

Czy potrzebuję portfela?

Dobrze przygotowane portfolio stanowi "dowód" dla pracodawcy na twoje osiągnięcia , umiejętności i umiejętności. Jest to dobry sposób na pokazanie zakresu i jakości twoich doświadczeń, szkoleń i pokazania swojego talentu i umiejętności tworzenia wysokiej jakości pracy w twojej dziedzinie.

Portfolio może się wahać od czegoś tak prostego jak wersja online twojego CV do strony pełnej materiałów. Portfolio może zawierać pliki tekstowe z CV i pisanie próbek , cyfrowe obrazy grafiki i grafiki oraz pliki wideo i audio.

W przypadku większości kreatywnych dziedzin, takich jak pisanie, projektowanie stron internetowych, projektowanie graficzne, reklama, fotografia czy wideografia, do zabezpieczenia pracy jest absolutnie niezbędne. Jeśli oczekuje się, że wykonasz twórczą pracę w nowej pracy, twój pracodawca będzie musiał zobaczyć, jak wykonałeś podobne role w przeszłości.

Jeśli nie masz pewności, czy potrzebujesz portfolio, zastanów się nad swoją dziedziną i zastanów się, jakie przedmioty materialne wyprodukowałeś w okresie zatrudnienia.

Jeśli jest coś, co stworzysz, a które Twoim zdaniem przyniesie korzyść Twojej sprawie, powinieneś to uwzględnić. Jeśli nadal nie jesteś pewien, porozmawiaj z innymi specjalistami w swojej dziedzinie, czy korzystają z portfolio.

Jak zaprojektować swoje portfolio

Projektowanie witryny internetowej może znacznie zmienić reakcję użytkownika na pracę.

Twoim celem w tworzeniu portfolio jest przedstawienie twoich referencji i danych osobowych w sposób, który jest funkcjonalny, przyjazny dla użytkownika i estetyczny. Jeśli masz trochę HTML lub inne umiejętności związane z projektowaniem stron internetowych, możesz rozważyć utworzenie portfolio internetowego, które będzie wykorzystywało bardziej interaktywny i prezentacyjny efekt. Możesz korzystać z witryn takich jak WordPress, BlogSpot, Squarespace lub nawet Tumblr, aby łatwo budować obecność online w swojej pracy.

W niektórych przypadkach będziesz chciał przynieść wydrukowaną wersję swojego portfolio, aby pokazać je podczas rozmowy kwalifikacyjnej, więc powinieneś pamiętać, jak projekt zostanie przetłumaczony na ten format. Jeśli to możliwe, wydrukuj swoją pracę na papierze premium i uporządkuj dokument w ładnym folderze, segregatorze lub skórzanym portfelu.

Jak zbudować swoje portfolio

Pamiętaj, że twoje portfolio to praca w procesie. Nie musisz przesyłać wszystkiego na raz. Zrób to krok po kroku i poświęć czas, aby stworzyć profesjonalne, dopracowane portfolio. Nędzna praca nie będzie dobrze odzwierciedlać twojej kandydatury do zatrudnienia.

Dbaj o aktualność swojego portfela. Sprawdź, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. Oznacza to brak zepsutych obrazów lub niedziałających linków do innych witryn lub nieaktualnych informacji.

Jeśli masz link do swojego adresu e-mail, przetestuj go, aby upewnić się, że działa.

Dodaj link do swojego portfolio do swojego CV i wspomnij o nim w swoich listach motywacyjnych, aby pracodawcy mogli szybko i łatwo uzyskać dostęp do informacji.

Pamiętaj też, że twoje portfolio, jeśli wykonałeś doskonałą pracę, może być tym, co wyróżnia Cię spośród tłumu kandydatów !