Dowiedz się, jak ubiegać się o pracę

Czy musisz rozpocząć poszukiwania pracy, ale nie wiesz, jak ubiegać się o pracę? To, w jaki sposób ubiegasz się o pracę, zależy od rodzaju poszukiwanej pozycji oraz od tego, w jaki sposób firma przyjmuje wnioski.

W wielu przypadkach możesz złożyć wniosek online lub przesłać pocztą elektroniczną swoje podanie o pracę . W innych, zwłaszcza w niepełnym wymiarze czasu, gościnność i pozycje detaliczne, można złożyć wniosek osobiście. Oto informacje o najlepszych sposobach ubiegania się o pracę, o tym, gdzie szukać pracy, jak ubiegać się o pracę i najlepsze strony internetowe do poszukiwania pracy.

 • 01 Złóż podanie o pracę online

  Zanim zaczniesz ubiegać się o pracę w trybie online, ważne jest, aby przygotować się do wypełnienia internetowych ofert pracy i zebrać wszystkie informacje potrzebne do złożenia wniosku. Systemy aplikacji online zazwyczaj wymagają informacji kontaktowych, wykształcenia i historii zatrudnienia. Będziesz musiał wiedzieć, kiedy pracowałeś i ile otrzymałeś za poprzednią pracę. Możesz również zostać zapytany, w jakie dni i godziny możesz pracować.

  Aby ubiegać się o pracę w trybie online i wypełnić aplikacje online, potrzebujesz adresu e-mail, aby użyć go do poszukiwania pracy, dostępu do Internetu, aktualnego CV , listu motywacyjnego do niektórych prac i historii zatrudnienia Detale.

 • 02 Aplikacje poczty e-mail

  Gdy korzystasz z poczty e-mail, aby składać podania o pracę, cała twoja komunikacja powinna być tak profesjonalna, jak wtedy, gdybyś wysyłał pisemną korespondencję. Twoje wiadomości e-mail muszą być odpowiednio sformatowane i powinny zawierać odpowiedni wiersz tematu i podpis. Oto porady dotyczące przesyłania wniosków o pracę pocztą e-mail.
 • 03 Złóż podanie o pracę na stronach firmowych

  Witryny firmowe są jednymi z najlepszych źródeł ofert pracy, zwłaszcza jeśli wiesz, w jakich firmach jesteś zainteresowany . Możesz przejść bezpośrednio do źródła, wyszukać i ubiegać się o pracę online bezpośrednio na stronach wielu firm. W większości witryn firmowych można ubiegać się o wszystkie pozycje na poziomie online - od godzinowych ofert pracy w niepełnym wymiarze godzin po najwyższe stanowiska kierownicze.

  Informacje o karierze są zwykle wymienione w sekcji "Kariera" lub "O nas" na stronie. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyszukiwania i składania ofert pracy online.

 • 04 Złóż wniosek o pracę osobiście

  Prawa autorskie Sampsyseeds / iStockPhoto

  Zanim złożysz podanie o pracę osobiście, musisz wiedzieć, co przynieść, gdy się o nie ubiegasz, informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o pracę, jak się przygotować i jak zareagować po złożeniu podania o pracę. To nie jest tak skomplikowane jak złożenie wniosku online, ale musisz być przygotowany do złożenia wniosku i przeprowadzenia wywiadu na miejscu. Jeśli masz szczęście, możesz zostać zatrudniony wkrótce po rozmowie.

  Jeśli nie masz pewności, co zrobić lub powiedzieć, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, jak poprosić o podanie o pracę .

 • 05 Złóż podanie w kiosku wynajmu

  Kioski wynajmu w sklepie są wygodne zarówno dla kandydatów, jak i pracodawców. Będziesz mógł aplikować online bezpośrednio w sklepie lub w centrum wynajmu. Kierownik sklepu lub menedżer ds. Rekrutacji będą mogli od razu sprawdzić Twoje informacje, co przyspieszy proces rekrutacji. Oto, co musisz wiedzieć o ubieganiu się o pracę w kiosku wynajmu.
 • 06 Złóż wniosek o pracę w niepełnym wymiarze godzin

  Ubieganie się o pracę na niepełny etat różni się nieco od ubiegania się o pełnoetatową pozycję zawodową. Oto jak ubiegać się o pracę w niepełnym wymiarze godzin, a także wskazówki i porady dotyczące znalezienia pracy w niepełnym wymiarze godzin.
 • 07 Zgłoś się do letniej pracy

  Oto, jak szukać i ubiegać się o pracę w okresie letnim, wraz z informacjami, które należy zastosować, poradami dotyczącymi poszukiwania pracy w lecie i poradą, gdzie szukać wspaniałej letniej pracy.
 • 08 Wskazówki do aplikacji

  Po wypełnieniu podania o pracę, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja papierowa, aplikacja do pracy online, czy e-mail z CV i listem motywacyjnym, musisz podać szczegółowe informacje, aby wypełnić wniosek o pracę i złożyć wniosek o zatrudnienie. Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać przy składaniu podania o pracę, jest kierowanie się wskazówkami.

  Jeśli pracodawca prosi o osobiste zgłoszenie, nie dzwoń. Jeśli ogłoszenie o pracy mówi, aby wysłać swoje CV, nie wysyłaj go pocztą e-mail. Kiedy lista stanowisk mówi o tym za pośrednictwem formularza na stronie firmy, nie wysyłaj swojej aplikacji bezpośrednio do działu kadr. Nie ma nic bardziej denerwującego dla zatrudniania menedżerów niż osoby poszukujące pracy, które nie przestrzegają zasad!

 • 09 Jak konkurować z aplikacją o pracę

  Kiedy starasz się o pracę, szczegóły są ważne. Pozostawienie informacji lub przesłanie zbyt dużej ilości informacji może ograniczyć szanse na zatrudnienie.

  Oto informacje potrzebne do wypełnienia wniosku o zatrudnienie oraz wskazówki i sugestie dotyczące pisania aplikacji, które robią świetne wrażenie. Przejrzyj listę, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat wypełniania i składania wniosków o zatrudnienie.

 • 10 przykładowych wniosków o zatrudnienie

  Wnioski o pracę są długie i szczegółowe. Przejrzyj te próbki, abyś wiedział dokładnie, co pracodawca będzie chciał wiedzieć o tobie.

  Najlepszym sposobem przygotowania się do wypełnienia wniosków o pracę jest pobranie przykładowego wniosku o pracę lub dwóch. Wypełnij wniosek i przynieś go ze sobą, gdy starasz się o zatrudnienie.

  W ten sposób będziesz mógł skopiować informacje zamiast pamiętać daty zatrudnienia i wykształcenia, dane kontaktowe poprzednich pracodawców i inne informacje, które będą potrzebne Twojemu przyszłemu pracodawcy.

 • 11 Jak postępować po zgłoszeniu się do pracy

  Złożyłeś podanie o pracę w firmie, z którą chciałbyś przeprowadzić wywiad, i nie odniosłeś tego od razu. Co zrobisz następnie? Możesz albo cierpliwie czekać, zakładając, że pracodawca skontaktuje się z tobą, jeśli jest zainteresowany, lub możesz zdecydować się na dalsze działania z pracodawcą.

  Oto wskazówki, jak najlepiej postępować po złożeniu podania o pracę.

 • 12 Jak złożyć wniosek o pracę

  Firmy nie są formalnie zmuszane do ponownego ubiegania się o pracę po fuzji lub przejęciu. Może się to również zdarzyć, gdy firma przeprowadza redukcję zatrudnienia i planowane są zwolnienia. Oto wskazówki, jak ponownie ubiegać się o pracę u obecnego pracodawcy.
 • 13 Gdzie znaleźć oferty pracy

  Oto najlepsze strony, w których można znaleźć oferty pracy, w tym witryny wyszukiwarek, tablice ogłoszeń, witryny firmowe, niszowe witryny z ofertami pracy, media społecznościowe i profesjonalne witryny sieci Web, oferty pracy wymienione według typu osoby poszukującej pracy i lokalizacji oraz więcej witryn z najlepszymi ofertami pracy.