Czy jesteś gotowy na posiadanie praktyki weterynaryjnej?

Weterynaryjna szkoła uczy, jak ćwiczyć medycynę, ale nie przygotowuje cię do wszystkich obowiązków, które napotkasz jako właściciel firmy. Oto kilka pytań, które należy zadać przed podjęciem decyzji o otwarciu własnej kliniki weterynaryjnej:

Czy masz dobre umiejętności biznesowe?

Weterynarz posiadający praktykę musi posiadać doskonałe umiejętności biznesowe (lub zasoby do zatrudniania osób, które są w stanie obsłużyć wszystkie niezbędne funkcje biznesowe).

Właściciel praktyki zwykle odpowiada za podejmowanie wszystkich decyzji biznesowych dotyczących przedsięwzięcia. Podczas gdy MBA nie jest konieczne, właściciel powinien dobrze zrozumieć planowanie finansowe i umiejętność opracowania biznes planu jakości.

Czy jesteś wygodny z podjęciem dodatkowego zadłużenia?

W większości przypadków początkujący właściciel praktyki nie będzie miał wystarczających oszczędności, aby sfinansować zakup praktyki bez zaciągania pożyczki. Ważne jest, abyś czuł się komfortowo zaciągając dług jako inwestycję w biznes. Powinieneś wziąć pod uwagę dług edukacyjny, który już możesz mieć już od szkoły weterynaryjnej, a także możliwość spłaty dwóch pożyczek jednocześnie. Musisz także ustalić, czy posiadasz wymagane punkty kredytowe, aby zakwalifikować się do dodatkowych pożyczek dla przedsiębiorstw, oraz czy masz dostęp do pieniędzy wymaganych do zaliczki. (W niektórych przypadkach sprzedawca może częściowo sfinansować nowego lekarza weterynarii, który kupuje w ustalonej praktyce).

Czy masz solidne umiejętności weterynaryjne?

Ważne jest, aby właściciel praktyki miał doskonałe umiejętności weterynaryjne. Właściciel jest odpowiedzialny za ustalanie zasad postępowania, wydawanie zaleceń, gdy jest proszony o konsultacje z innymi weterynarzami i zapewnienie ogólnego nadzoru medycznego. Właściciel powinien posiadać solidne umiejętności techniczne i silne doświadczenie w pracy z gatunkami, które będą leczone w klinice.

Czy potrafisz radzić sobie ze stresem i zajętym harmonogramem?

Posiadanie praktyki weterynaryjnej to odpowiedzialność 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, która wiąże się z wysokim poziomem stresu i dużego obciążenia pracą, nawet jeśli jesteś w stanie przekazać niektóre obowiązki zespołowi pracowników. Czy stać Cię na zainwestowanie znacznej ilości czasu potrzebnego na założenie firmy? Czy możesz być pierwszym, który zjawi się rano i będzie ostatnim, który odejdzie pod koniec dnia? Czy masz zobowiązania rodzinne do rozważenia? Ważne jest, aby dokonać realistycznej oceny swoich zobowiązań i priorytetów przed podjęciem tak dużej inwestycji.

Czy posiadasz zdolności przywódcze i zdolność zarządzania?

Właściciel praktyki ponosi odpowiedzialność za prowadzenie praktyki. Muszą także być pewni, że aktywnie promują środowisko pracy oparte na zespołach, które obejmuje wszystkich lekarzy weterynarii, techników weterynarii , opiekunów psów , recepcjonistki , kierowników praktyk i innych pracowników.

Czy uważasz, że zalety i wady zakupu ustalonej praktyki vs od zera?

Upewnij się, że zastanawiałeś się, czy wolisz rozpocząć własną praktykę od podstaw, czy też byłbyś bardziej komfortowy, kupując firmę o ustalonej pozycji.

Rozpoczęcie od zera zapewni pełną kontrolę, ale może zająć dużo czasu, aby ustalić masę krytyczną klientów. Zakup istniejącej praktyki zapewnia tę bazę klientów, jak również w pełni wyposażoną i ugruntowaną lokalizację, ale wiąże się to ze znacznymi kosztami finansowymi.

Czy jesteś gotowy na długoterminowe zaangażowanie?

Może zająć dekadę lub więcej, aby zmienić prawdziwy zysk jako właściciel praktyki, więc musisz mieć pewność, że jesteś w stanie spojrzeć na ogólny obraz i skoncentrować się na długoterminowych celach. Praktyka nie staje się udanym przedsięwzięciem z dnia na dzień. Upewnij się, że naprawdę chcesz zachować własność. Jest to poważne zobowiązanie, którego nie należy lekceważyć.