Dziennikarstwo Kariery w wojsku

Termin "dziennikarz wojskowy" może przywodzić na myśl niewiele więcej niż Joker przemierzający Wietnam ze swoim notatnikiem. Ale czy wiesz, że codziennie w telewizji rozmawiają żołnierze i cywile, tak jak twoja przyjazna lokalna kotwica?

Armia, Siły Powietrzne, Marynarka Wojenna i Marines są odpowiedzialne za zarządzanie swoimi sprawami publicznymi - rozpowszechnianie dobrego (i złego) słowa wśród swoich członków i społeczeństwa amerykańskiego, bez sprzeczności z polityką wojskową lub ranieniem misji.

Buty na ziemi to dziennikarze wojskowi, zatrudnieni mężczyźni i kobiety, którzy robią wszystko, pisząc artykuły drukowane, produkując audycje radiowe i telewizyjne, które obejmują wydarzenia wojskowe, rozpowszechniają informacje o dowództwach i dostarczają rozrywkę żołnierzom.

Edukacja

Jako dziennikarze początkujący dziennikarze nie potrzebują wykształcenia wyższego. Wszyscy kandydaci muszą być absolwentami szkół średnich i muszą przejść Akumulację Aptitude Sił Zbrojnych z ocenami, które spełniają wymagania określone przez ich wybrany oddział usług. Po zaakceptowaniu, przyszły dziennikarz wojskowy bierze udział w całym szkoleniu podstawowym wymaganym od każdego innego żołnierza, marynarza, lotnika lub marynarza , po czym przechodzi zaawansowane szkolenia dotyczące ich dziedzin, takie jak dziennikarstwo drukowane lub transmisje telewizyjne.

Wytyczne / wymagania wojskowe

Oprócz podstawowych wymagań, potencjalni dziennikarze mogą wykazać minimalną szybkość pisania, taką jak wymóg siły powietrznej nie mniejszy niż 20 słów na minutę.

W przypadku takich dziedzin, jak nadawanie, konieczne może być również przesłuchanie - ponieważ zdobycze, które zdobywasz po ukończeniu kursu, niekoniecznie sprawiają, że jesteś dobrym mówcą.

Nadawcy telewizyjni w wojsku zdecydowanie zbijają niesprawiedliwy stereotyp żołnierza z praniem mózgu - spójrz na podcast z The Pentagon Channel, jedynego oddziału Sieci Sił Zbrojnych, dostępnego bezpłatnie dla cywilów, i zobacz, jak wytworni i pewni siebie są.

Przesłuchania są po to, aby upewnić się, że masz dobre podstawy, na których możesz się oprzeć, i że bycie twarzą wojska w telewizji nie jest dla ciebie nierealistycznym celem.

Zadania i obowiązki

W zależności od branży i specyfiki wojskowej specjalności wojskowej dziennikarze wojskowi uczą się wykonywać zaskakująco różnorodne prace. Nie tylko pisarze czy mówiące głowy, ale mogą również pracować przy redagowaniu, zakulisowych operacjach medialnych i jako łącznicy z publicznością. Aby dotrzymać kroku obecnym trendom w zakresie technologii i rozrywki, role te obejmują także pracę w mediach internetowych w celu dostarczania artykułów, blogów i podcastów. (Nadal daje mi kopa, że ​​mogę dostać wiadomość Pentagonu na moim iPodzie.)

Złe

Nie ma sprzeczności z byciem dziennikarzem wojskowym, który może skazać sceptyków, cyników i aspirujących dziennikarzy śledczych. Na przykład polityki takie jak wspólna publikacja 3-61, Sprawy Publiczne podkreślają wagę przejrzystości i zaufania między wojskiem a opinią publiczną, ale jednocześnie ograniczają zakres tej przejrzystości, gdy zagraża to bezpieczeństwu narodowemu lub podważa misję.

Jednak ci, którzy mają kłopotliwą passę powinni przyjąć na duchu, że pokrewne duchy wykonały zadanie i przeszły na drugą stronę maszerującą do rytmu własnego bębna.

Powieściopisarz Gustav Hasford rozpoczął karierę w marines jako korespondent wojenny, zanim uwiecznił perspektywę "nierekonstruowanego weterana Wietnamu" w The Short Timers , podstawę filmu "Full Metal Jacket". I nie zapominajmy o dziennikarskim gonzo Hunterze S. Thompsonie, który spędził czas w lotnictwie, pracując nad podstawową gazetą, aż do momentu, gdy otrzymał wczesne zwolnienie, ponieważ był (tak twierdził w satyrycznym komunikacie prasowym) "całkowicie niesklasyfikowany".

Dobro

Ale czy naprawdę jest to propaganda, aby zachować ostrożność i upewnić się, że dobra wiadomość wyjdzie na złe? Dziennikarze wojskowi informują opinię publiczną o wydarzeniach i pomysłach, których inaczej by nigdy nie słyszeli i przeciwdziałali efektom wrogiej propagandy.

Wbudowani dziennikarze cywilni, choć najważniejsi gawędziarze znajdują się w gorszej sytuacji, jeśli chodzi o dostęp do informacji poufnych i, co ważniejsze, zrozumienie perspektyw wojska.

Dziennikarze w wojsku mogą lepiej głosić codzienne życie swoich braci i sióstr-zbrojnych, dostarczając trudne fakty, nie tracąc z oczu dobrej nowiny (jak często widzisz to w dniu 11-tej wiadomości ?).

Stanowią istotną służbę dla samych żołnierzy, zapewniając im informacje i rozrywkę w każdym klimacie i miejscu. I spójrzmy prawdzie: na pewno nie zaszkodzi twoje CV, aby wylądować pracę prosto z liceum, które pozwala dotrzeć do publiczności o wartości prawie 1,5 miliona, prawda?