6 wskazówek dotyczących zarządzania projektem, gdy członkowie zespołu nie zgłaszają się do Ciebie

Jedną z najgorszych stron w szkole był przerażający projekt grupy. Nieuchronnie, każda grupa czterech miała kompletnego i całkowitego próżniaka, dwóch ciężkich, ale dość miernych pracowników i jedną osobę, która ciągnęła wszystkich do sukcesu. Te grupy zawsze były frustrujące (chyba, że ​​byłeś próżniakiem) i nie odzwierciedlały prawdziwego życia.

Czemu? Ponieważ w świecie biznesu, w realnym świecie, każdy projekt ma kierownika projektu i ta osoba może przekazać rzeczywiste konsekwencje, aż do zwolnienia zwolenników.

Chociaż często jest to prawdą, prawdą jest również, że wiele razy kierownik projektu nie ma autorytetu dyscyplinarnego nad swoim zespołem, nie mówiąc już o zatrudnianiu i autorytecie .

Nie wybiera ludzi z projektu, a ona nie może ich wyrzucić, jeśli robią zepsutą robotę. Nie ma też możliwości nagradzania osoby odnoszącej sukcesy słowami innymi niż dobre . Jak zarządzać projektem, gdy znajdujemy się w takiej sytuacji? Oto sześć wskazówek dotyczących prowadzenia projektu, gdy członkowie zespołu nie zgłaszają się do Ciebie.

Wyjaśnij swoje granice z szefem

Przed pierwszym spotkaniem zespołu zasiądź do stołu z osobą, która przydzieliła cię do tego projektu i porozmawiaj o oczekiwaniach związanych z zarządzaniem. Jest to najłatwiejsze, jeśli ty i wszyscy członkowie zespołu zgłosicie się do tej samej osoby, ale nawet jeśli nie, musicie prowadzić tę rozmowę.

Oto pytania, które chcesz zadać:

Jeśli ustaliłeś swoje granice przed rozpoczęciem projektu , będziesz wiedział, jak daleko możesz się posunąć i co możesz poprosić członków swojego zespołu. Szef, który mówi: "ten projekt jest najwyższym priorytetem", ale nie będzie cię wspierać, jest taki sam, jak szef mówi: "to nie jest najważniejszy priorytet." Zrozumienie i opracowanie tego na samym początku , możesz zaoszczędzić czas i stres.

Posiadanie kontroli nad członkostwem w zespole jest idealne, ale nie często dostępne - nawet jeśli zazwyczaj masz zatrudnienie i siłę ognia nad członkami zespołu. Czemu? Ponieważ większość firm jest rozrzedzonych i brakuje im zasobów, aby zmienić ludzi. Ale wiedza z góry może uratować bóle głowy i zapobiec fałszywym zagrożeniom.

Przed wykonaniem zadań porozmawiaj z zespołem

Gdy masz zespół obejmujący wiele organizacji, łatwo jest przypisywać zadania. Jane z marketingu zajmie się zadaniami marketingowymi. Karen z finansów poradzi sobie z finansami. Ale nawet jeśli obowiązki są jasne, najpierw porozmawiaj z członkami swojego zespołu.

Może się okazać, że zarówno Karen, jak i Jane poprosiły o udział w tym zespole, aby dowiedzieć się więcej na temat innych obszarów firmy, więc kiedy przypisujesz je do swoich obszarów specjalizacji, mogą stać się sfrustrowane.

Ta rozmowa ma kluczowe znaczenie dla doskonałej relacji zespołu.

Chociaż jesteś odpowiedzialny za ostateczny wynik projektu, nie osiągniesz doskonałych wyników bez członków zespołu, którzy są na pokładzie. Poproś o ich wkład i poproś o ich wątpliwości. Upewnij się, że bierzesz wszystko pod uwagę i potrafisz wyjaśnić swoje decyzje.

Double Check With the Boss

Jeśli po rozmowie z członkami twojego zespołu stwierdzisz, że jedynym sposobem na wykonanie tego zadania jest przydzielenie zadań, które jedna lub więcej osób uzna za nieprzyjemne, porozmawiaj ze swoim szefem przed wykonaniem zadań.

Czemu? Chcesz mieć pewność, że masz kopię zapasową, której potrzebujesz i nie zaniedbałeś opcji, która sprawi, że zadania będą bardziej satysfakcjonujące dla członków zespołu.

Take at Least One Lousy Task Yourself

Dla zabawy, załóż, że zadaniem jest odnowienie biura. Każdy chce iść do sklepu z meblami i wypróbować krzesła, ale nikt nie chce wyczyścić ścian przed malowaniem.

Zgadnij kto weźmie udział w zespole czyszczenia ścian? Zgadza się. Ty.

Dlaczego, kiedy wszyscy wiedzą, że zostaliście wybrani do kierowania tym zespołem ze względu na wspaniałe zrozumienie zasad ergonomii? Ponieważ jest to kiepska praca i ktoś musi to zrobić, a ktoś jest liderem zespołu.

Przyjmowanie czegoś trudnego lub nieprzyjemnego wysyła wiadomość, że jesteś częścią zespołu i że dbasz o swoich kolegów z drużyny. Przydzielanie nieprzyjemnych zadań wysyła wiadomość, że uważasz, że jesteś lepszy od swoich kolegów z drużyny. Ty nie jesteś.

To nie znaczy, że musisz wykonać wszystkie te kiepskie zadania. Ale upewnij się, że są one dość podzielone pomiędzy członków zespołu. To, co nieprzyjemne, różni się w zależności od zespołu, ale każdy projekt ma coś, czego nikt nie chce robić. Często istnieje wiele zadań, których każdy chciałby uniknąć. Upewnij się, że są podzielone sprawiedliwie i bierzesz udział.

Podaj szybkie opinie

Pamiętaj, że opinie to coś więcej niż powiedzenie "świetna robota" lub "zła robota" to "to była świetna robota, ponieważ ..." i "to nie wypadło tak dobrze, ponieważ ..." Bez fraz, ponieważ nikt się nie uczy . Tak długo, jak chcesz przekazywać opinie, upewnij się, że akceptujesz opinie członków zespołu.

Nie jesteś ich szefem i powinni czuć się komfortowo, dając ci dwadzieścia centów. (Oczywiście, nawet jeśli byłbyś ich szefem, powinni nadal czuć się komfortowo, dając ci dwa centy warte swojej ceny.)

Zachowaj wszystkich poinformowanych

Jako lider zespołu raportujesz postępy menedżerom i liderom Twojej organizacji. Upewnij się, że przekazujesz informacje z tych spotkań do swojego zespołu. Dodatkowo, niech twoja grupa wie, co masz zamiar powiedzieć na tych spotkaniach.

Daj też wszystkim powód do radości, szczególnie gdy chodzi o pochwałę. Czy projekt idzie dobrze, ponieważ jesteś fantastyczny? Cóż, oczywiście, ale nie mów tak. Powiedzmy, że projekt idzie dobrze, ponieważ zespół jest fantastyczny. Wszyscy będą wiedzieć, że jesteś częścią zespołu.

Ale co, jeśli projekt idzie okropnie? Czy dzielisz się winą? Tak, ale tylko prywatnie. Udajesz się indywidualnie do członków zespołu i pracujesz nad zmianą kierunku lub wkładu. Jeśli to nie zadziała, idziesz do szefa i rozwiązujesz problemy.

Jeśli masz możliwość usuwania ludzi z zespołu, teraz jest czas, aby to zrobić, ale jeśli nie, możesz porozmawiać z osobą, która to robi. Ale cokolwiek robisz, nie zaczynaj plotkować ani narzekać na członków twojego zespołu. Zniszczy to ich morale i pogorszy wszystko.

Pamiętaj, że pomyślnie prowadzony projekt zespołu może przyspieszyć twoją karierę, rozwinąć reputację zawodową i sprawić , aby Twoja praca była widoczna w Twojej organizacji w celu uzyskania dodatkowych zadań związanych z śliwkami. Tak więc daj projektowi swoje.