Intelligence Specialist (IS) - US Navy Rating B600

Oto, czego potrzeba, aby pracować w inteligencji marynarki wojennej

USS George Washington / Flickr

Informacje wojskowe, szczególnie tajne informacje o zagrożeniach lub potencjalnych wrogach, nazywane są "inteligencją". Podobnie jak w innych oddziałach wojskowych, specjaliści ds. Wywiadu marynarki analizują dane wywiadowcze, interpretując i dzieląc informacje, aby określić ich użyteczność w planowaniu wojskowym. Na podstawie tych danych wywiadowczych przygotowują materiały dotyczące obszarów strategicznych i taktycznych na całym świecie.

Ta ocena (co Navy nazywa swoimi zadaniami) ma Navy Occupational Specialty (NOS) o numerze B600. Zostało założone w 1957 roku i nosi nazwę Ocena Fotograficznego Inteligenceman. Tytuł został zmieniony na Intelligence Specialist w 1975 roku (ponieważ w inteligencji jest dużo więcej niż zdjęć, a nie wszyscy w rankingu są mężczyznami).

Obowiązki wykonywane przez specjalistów od Navy Intelligence

Oprócz analizowania danych wywiadowczych specjaliści ds. Wywiadu przygotowują i przedstawiają informacje wywiadowcze, przygotowują materiały do ​​misji rozpoznawczych, wykorzystują mapy i wykresy do tworzenia danych zdjęciowych, dostarczają dane wejściowe i odbierające ze skomputeryzowanych systemów wywiadowczych na lądzie i na wodzie oraz utrzymują bazy danych wywiadowczych, biblioteki i akta.

Środowisko pracy dla specjalistów ds. Wywiadu

Specjaliści od wywiadów wykonują większość swoich obowiązków w biurze lub w otoczeniu zegarka. Zazwyczaj ściśle współpracują z innymi, wykonując głównie prace analityczne, ale muszą mieć możliwość pracy bez nadzoru i wspierania misji wywiadowczej Marynarki Wojennej na lądzie, podmorskim, na morzu iw powietrzu.

Specjaliści wywiadowi służą na pokładach statków, eskadr samolotów i różnych centrach wywiadu zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i za granicą.

Kwalifikacje dla specjalistów od Navy Intelligence

Wymagany jest dyplom ukończenia szkoły średniej, a osoby ubiegające się o tę ocenę i ich najbliższe rodziny muszą być obywatelami USA lub z kraju niskiego ryzyka (zgodnie z dyrektywą Wspólnoty wywiadu 704).

Byli członkowie Korpusu Pokoju nie kwalifikują się do stanowisk w wywiadach wojskowych. Wszelkie wcześniejsze przestępstwa, które są uważane za "moralne zdyscyplinowanie", prawdopodobnie zdyskwalifikują kandydatów.

Wymagana jest normalna percepcja koloru, a także wizja możliwa do skorygowania do 20/20. Wnioskodawcy muszą kwalifikować się do uzyskania tajnego poświadczenia bezpieczeństwa, z dochodzeniem w tle w ramach jednego zakresu. Rozmowa kwalifikacyjna dotycząca bezpieczeństwa osobistego zostanie przeprowadzona przez specjalnego przedstawiciela Dowództwa ds. Grupy Bezpieczeństwa Marynarki Wojennej ds. Wielkich Jezior.

Łączny wynik 107 w sekcji Wyrażenie werbalne (VE) i Arytmetyczne rozumowanie (AR) testu baterii zawodowej Aptitude Armed Services (ASVAB) jest również wymagany do zakwalifikowania się jako Specjalista wywiadu.

Informacje o A-School (Job School) dla specjalistów wywiadu

Po zakończeniu kursu, żeglarze w tej klasyfikacji otrzymują 13 tygodni formalnego szkolenia technicznego w Navy w szkole "A" w Dam Neck w stanie Wirginia. Następne szkolenie będzie trwało do 13 tygodni w szkole "C".

Sub-Specialties dostępne dla tej oceny: Navy Enkled Kody Klasyfikacyjne dla IS

Rotacja morza / brzegu dla tej oceny:

Uwaga: Wycieczki morskie i wycieczki brzegowe dla żeglarzy, którzy ukończyli cztery wycieczki po morzu będą trwały 36 miesięcy na morzu, a następnie 36 miesięcy na lądzie do emerytury.