Dlaczego warto wybrać karierę w sprawach karnych lub kryminologii?

puamelia / Flickr / CC-BY-SA-2.0

Nawet na trudnym rynku pracy jest wiele możliwości kariery dla osób o wysokich kwalifikacjach. Zapotrzebowanie na technologię, inżynierię i inne zaawansowane i wyspecjalizowane zawody tylko wzrośnie. Podobnie jest z karierą społeczną i służbą publiczną. Więc kiedy usiądziesz, aby zastanowić się, gdzie chcesz iść ze swoim życiem zawodowym, dlaczego powinieneś wybrać karierę w kryminologii lub wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych ?

Pomaganie innym

Istnieje wiele ankiet - w tym jedna prowadzona - które wskazują, że jednym z powodów, dla których ludzie wkraczają w prawo i egzekwowanie, a także innymi karierami kryminologicznymi, jest to, że mają silne pragnienie pomagania innym ludziom. Istnieje niewiele innych dziedzin kariery, które oferują tak wiele różnorodnych możliwości, aby to osiągnąć.

Kariery w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości dają ci możliwość gry na swoich mocnych stronach i wykorzystania swoich konkretnych umiejętności dla osiągnięcia większego dobra, czy to poprzez pomoc ofiarom przestępstw, jako rzecznika ofiar , pomoc w doradzaniu i rehabilitacji skazanych przestępców jako psychologa sądowego , czy nadzorowanie postępów zwolnienia warunkowego lub stażysty w charakterze kuratora, warunkowego zwolnienia warunkowego lub urzędnika kontroli społeczności .

Stabilność zatrudnienia

Wiele miejsc pracy w sądownictwie kryminalnym i kryminologii oferuje prawie niemożliwy do pogodzenia poziom bezpieczeństwa i stabilności zatrudnienia . Jeśli masz hart ducha, aby go wyrzucić, najprawdopodobniej będziesz cieszyć się długą karierą, która jest stosunkowo odporna na przypływy i przepływy na rynku pracy w sektorze prywatnym.

Choć często rezygnujesz z wyższych zarobków, aby pracować w kryminologii, zyskujesz spokój ducha wiedząc, że twoja praca jest prawie bezpieczna, o ile pozostajesz wierny wysokim standardom etycznym, których wymaga .

Engage Your Brain

Stare stereotypy policyjne zmniejszają się; Dzisiejsi funkcjonariusze organów ścigania i inni specjaliści w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości muszą szybko myśleć na nogach i być gotowi, aby sprostać wielu wyzwaniom.

Niezależnie od tego, na jakim polu lub dyscyplinie ostatecznie zdecydujesz się kontynuować, niezależnie od tego, czy będzie to kariera w dziedzinie medycyny sądowej, czy policji, będziesz cieszyć się umiejętnością rozwiązywania problemów na co dzień.

Niewiele zawodów jest tak wymagających umysłowo i posiada wyższe stawki niż kariery kryminologiczne. Ponieważ opinia publiczna słusznie nakłada wyższe oczekiwania na swoich opiekunów i urzędników państwowych, te kariery oferują satysfakcjonujące wyzwania, aby utrzymać interesującą pracę, bez względu na to, czy jesteś w pierwszym, czy trzydziestym roku.

Zdrowie i świadczenia emerytalne

Choć krajobraz nieco się zmienia, kariery publiczne nadal oferują bardziej atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe i emerytalne niż wiele innych prac w sektorze prywatnym. Dla pracowników wymiaru sprawiedliwości i kryminologii umowa jest często jeszcze słodsza. Wiele zawodów w sprawach karnych oferuje wcześniejszą emeryturę przy wyższej stopie przyrostu, co oznacza, że ​​możesz przejść na emeryturę i zarabiać więcej. A ponieważ wiele z tych miejsc pracy jest trudnych fizycznie, często mają środki, które pomogą ci dłużej pozostać zdrowym.

Niesamowite możliwości i doświadczenia

Podczas mojej kariery miałem ogromne możliwości. Spotkałem gubernatorów, pomogłem chronić wiceprezesów i otrzymałem najlepsze dostępne szkolenia.

Miałem wiele okazji do awansu i rozwoju w mojej karierze, a każdy dzień w pracy przyniósł nowe, unikalne nagrody. Faktem jest, że większość karier kryminologii i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych oferuje dokładnie to, czego szukają najczęściej poszukujący pracy. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć idealną karierę kryminologiczną dla ciebie .