Pytanie z wywiadu: Jaka jest największa krytyka, jaką otrzymałeś?

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O krytyce ze strony przełożonych

Zatrudnieni menedżerowie i pracodawcy zadają wiele różnych pytań , próbując ustalić, czy masz jakieś słabości, które mogłyby wpłynąć na twoją zdolność do wykonywania pracy, o którą się ubiegałeś. Może czuć się trochę tak, jakbyś chodził po polu minowym, gdy jesteś zaangażowany w rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ przychodzą do ciebie jeden po drugim.

Jedno z pytań, które możesz zadać, brzmi: "Jaka była największa krytyka, jaką otrzymałeś od swojego szefa podczas ostatniej pracy?" Powiedzieć, że odpowiadanie na to pytanie może być trudne, jest niedopowiedzeniem.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Nie odmawiaj odpowiedzi

Twardy ankieter nie pozwoli ci łatwo oderwać się od tego, więc nawet nie próbuj uchylać się od pytania. Jeśli znajdujesz się w niecodziennej sytuacji, w której recenzje skuteczności są absolutnie bezbłędne, możesz wskazać to, a nawet zaoferować dowody swoich doskonałych recenzji. Ale proste powiedzenie: "Nigdy nie byłem krytykowany" może prowadzić do złych wyników, a mówienie, że nie pamiętasz żadnej krytyki, może być równie złe.

Po pierwsze, możesz odejść jako brzmiący glib, nawet jeśli jesteś całkiem szczery. Chodź, pomyśl o tym. W pewnym momencie ktoś musiał zakwestionować coś, co powiedziałeś lub zrobiłeś. Twój ankieter prawdopodobnie myśli to samo - w pewnym momencie ktoś go przesłuchał.

Jeśli nie możesz od razu myśleć o niczym, poświęć trochę czasu na refleksję. To dobrze, bo pokazuje, że poważnie podchodzisz do tego pytania.

Możesz nawet użyć tej taktyki, jeśli wcześniej zastanowiłeś się nad pytaniem i już znasz odpowiedź, którą chcesz podać.

Jak odpowiedzieć na to trudne pytanie

Powinieneś być gotowy do udostępnienia problemu lub incydentu lub dwóch, które pojawiły się w czasie, ale wybierz obszar wydajności, który nie ma centralnego znaczenia dla pracy, o którą się ubiegasz.

Postaraj się wybrać problem, którym się zajmiesz i poprawisz, ale nie musisz się wyróżniać, aby być doskonałym w oferowanej pozycji.

Na przykład, jeśli Twój przełożony wyraził swoje publiczne przemówienie , możesz o tym wspomnieć i wyjaśnić, że to doprowadziło cię do podjęcia kroków mających na celu poprawę tych umiejętności. Ale znowu to podejście sprawdza się najlepiej, jeśli doskonałe umiejętności mówienia publicznego nie są kluczowe dla nowej pozycji, o którą się ubiegasz. Nie chcesz podnosić czerwonej flagi, która mogła mieć kiedyś problemy z tą szczególną umiejętnością.

Uważaj również na dostarczanie glib, banalnych odpowiedzi tutaj. Nie zawracaj sobie głowy wskazaniem, że szczególną słabość można również interpretować jako siłę. Dobry rozmówca zda sobie z tego sprawę, a większość ankieterów zostanie wyłączona przez stwierdzenia typu: "Jestem perfekcjonistą i wywieram na siebie zbyt dużą presję".

Dolna linia

Pamiętaj, że pracodawcy szukają szczerych odpowiedzi. Chcą wskazania, że ​​jesteś gotów rozpoznać swoje słabości i podjąć kroki w celu poprawy. Nie chcą słyszeć, że jesteś bezbłędny i doskonały, ponieważ - spójrzmy prawdzie w oczy - kto jest? Jeśli wskażesz, że jesteś, wyraźnie kłamiesz i nie jest to dobra noga, aby zacząć.