Pytania i porady dotyczące rozmów marketingowych

Jeśli myśl o przejściu przez rozmowę kwalifikacyjną daje ci dreszcze i denerwuje cię, nie musisz tego robić. Przy odrobinie przygotowań i planowania możesz ukończyć następną rozmowę kwalifikacyjną i wylądować w wymarzonej pracy marketingowej.

Przygotowanie do rozmowy marketingowej

Przed rozmową przeprowadzaj badania na temat firmy i Twojego rozmówcy . Sprawdź jego media społecznościowe i sekcję wiadomości na stronie firmy, aby dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach, nowych kampaniach lub głównych problemach.

Posiadanie kilku podstawowych informacji pomoże Ci zaimponować ankieterowi i da ci solidne podstawy do przemyśleń podczas rozmowy. Ponadto, znacznie łatwiej będzie ci znaleźć kilka pytań, gdy osoba przeprowadzająca wywiad zapyta, czy jest coś, co chciałbyś wiedzieć o pracy lub firmie.

Poza tym zawsze istnieje szansa, że ​​uda Ci się znaleźć coś, co łączy Cię z osobą przeprowadzającą rozmowę kwalifikacyjną, co pomoże ci w nawiązaniu osobistego związku - posiadanie osobistego kontaktu to świetny sposób, aby pomóc rozmówcy pamiętać o tobie podczas wywiadu. jest skończony.

Upewnij się, że przyniosłeś kopie swojego CV i próbki twojego pisma lub innej pracy. Byłbyś zaskoczony tym, jak wielu kandydatów nie chce się dzielić portfelem, ale podkreśla to zarówno doskonałą pracę, jak i dokładność.

Przygotuj się do omówienia dwóch lub trzech głównych przykładów Twojej pracy, takich jak wpis na blogu, który napisałeś, który stał się wirusowy lub kampania w mediach społecznościowych, którą przeprowadziłeś dla lokalnej organizacji non-profit.

Podaj wiele szczegółowych informacji o tym, dlaczego wybrałeś temat lub elementy kampanii.

Ponadto ważne jest, aby zrobić profesjonalne wrażenie na swoim ankiecie. Chociaż możesz ulec pokusie, aby pokazać jakiś twórczy talent podczas ubierania się o rozmowę kwalifikacyjną, nie zwariuj. Wywiady marketingowe nadal wymagają zwykle garnituru.

Możesz pokazać jakiś kolor z krawatem lub bluzką, ale zachowaj ostre i ekscentryczne rzeczy, gdy jesteś zatrudniony i uzyskaj lepsze pojęcie o kulturze firmy.

Pytania dotyczące wywiadu marketingowego

Pytania marketingowe mogą być bardzo szerokie lub bardzo szczegółowe. Prawdopodobnie zostaniesz zapytany o swój styl pracy, swoje mocne i słabe strony oraz projekty, z których jesteś dumny. Inne typowe pytania, których możesz oczekiwać podczas rozmowy kwalifikacyjnej:

Więcej wskazówek dotyczących lądowania na zlecenie marketingowe

Posiadanie pracy w dziedzinie marketingu może być zabawne i satysfakcjonujące. Jest to kariera, która często wymaga połączenia kreatywności i umiejętności komunikowania się z publicznością.

W przeszłości większość zleceń marketingowych obejmowała reklamy drukowane, rozmowy telefoniczne lub reklamy telewizyjne i radiowe. Jednak rozwój internetu i mediów społecznościowych spowodował potrzebę wielu nowych zadań marketingowych. Przejrzyj tę listę tytułów i opisów zadań marketingowych, aby zobaczyć, jakie typy zadań marketingowych najlepiej pasują do twoich umiejętności i zainteresowań.

Jak wyświetlić swoje umiejętności marketingowe, aby Twoje CV zostało zauważone

Oczywiście, wszystkie te wskazówki, które pomogą ci w przeprowadzeniu wywiadu, pomogą ci tylko, jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.

Aby to zrobić, twoje CV będzie musiało zostać zauważone, a jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest lista twoich umiejętności marketingowych w specjalnym profilu.

Posiadanie profilu umiejętności pozwoli ludziom lub komputerom wykryć słowa kluczowe, które powiedzą im, że możesz być świetnym kandydatem do tej pracy. Niektóre z umiejętności, które możesz wymieniać, to: komunikacja, publiczne wystąpienie, styl myślenia, kreatywność, umiejętność negocjowania, zarządzanie stresem i twoja wiedza na temat technologii. Dowiedz się więcej na temat umiejętności marketingowych w twoim osobistym zestawie umiejętności, przeglądając listę umiejętności marketingowych .