Dowiedz się więcej o byciu kierownikiem zespołu / artysty

Nowe obrazy

Menedżer artystów , znany również jako " kierownik zespołu ", odpowiada za stronę biznesową bycia w zespole. Często członkowie zespołu świetnie sobie radzą z kreatywnością, ale nie promują siebie , nie rezerwują własnych koncertów ani nie negocjują umów. W bardzo ogólnym sensie zadaniem menedżera jest dbanie o codzienną pracę zespołu , więc zespół może skupić się na kreatywnej stronie rzeczy.

Jakie zadania wykonuje kierownik artysty dla podpisanych artystów

Praca, jaką zajmuje menedżer, zależy w dużym stopniu od zespołu i miejsca, w którym się znajduje. W przypadku niepodpisanego zespołu menedżer powinien:

W przypadku podpisanych artystów menedżerowie powinni:

Jakie zadania wykonuje menedżer wykonawców dla artystów niepodpisanych

Dla niepodpisanego artysty kierownik powinien być ustnikiem zespołu i największym sprzymierzeńcem, upewniając się, że wszyscy zaangażowani w karierę zespołu wykonują swoją pracę i ciężko pracują, aby promować sukces zespołu.

Na przykład menedżer powinien rozmawiać przez telefon z etykietą, pytając o kampanie reklamowe, a następnie rozmawiać przez telefon z agentem pytającym o zbliżające się okazje wystawowe.

Dlaczego menedżerowie potrzebują kontraktu

Nawet jeśli zarządzasz niepodpisanym zespołem złożonym z osobistych przyjaciół i nie ma na to pieniędzy, musisz napisać umowę .

To nie musi być wymyślne, a nawet nadzorowane przez prawnika. Wystarczy zanotować, czego oczekuje się od menedżera i zespołu, jaki będzie procent dochodu dla menedżera, jeśli pojawią się jakieś pieniądze, i co się stanie, jeśli zespół i menedżer zdecydują się odejść. Wiele nowych zespołów nie chce, aby ich przyjaciele podpisywali umowy. Odłóż to z głowy. Kiedy wchodzisz w relację biznesową z przyjacielem, umowa chroni przyjaźń.

Jak zostać menedżerem

Jeśli uważasz, że zarządzanie może być dla ciebie odpowiednie, rozejrzyj się wokół. Czy znasz muzyków, którzy mogą wykorzystać kogoś do pomocy w organizacji pokazów lub zarządzaniu ich stronami internetowymi? Udziel wolontariuszy, aby pomóc zespołom, które znasz, nawet jeśli to oznacza pracę za darmo podczas nauki lin.

Możesz również zwrócić się do firmy zarządzającej i sprawdzić, czy są dostępne możliwości stażu . Jak większość karier muzycznych, jeśli będziesz trzymać głowę w dół i ciężko pracować, właściwi ludzie w końcu to zauważą.

Jak znaleźć menedżera zespołu

Jeśli jesteś muzykiem poszukującym menedżera, ten artykuł poinformuje Cię, jak go znaleźć.

Jaka jest płaca

Menedżerowie otrzymują zazwyczaj pewien procent dochodu zespołu: często 15% do 20%. Oprócz ich odsetka, menedżerowie nie powinni pokrywać żadnych wydatków z własnej kieszeni.

Jest kilka rzeczy, których menedżer NIE powinien odciąć. Obejmują one, między innymi, opłaty licencyjne związane z pisaniem piosenek . Powinieneś zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnych rodzajów zarządzania, a zmieniające się oblicze przemysłu muzycznego oznaczało zmianę w umowach zarządzania. Zasadniczo sposób, w jaki muzycy robią swoje pieniądze, jest zmienny, a ponieważ dochody muzyków są bezpośrednio powiązane z dochodami menedżerów, menedżerowie muszą upewnić się, że są w stanie wykorzystać nowe źródła pieniędzy.

Każda umowa pomiędzy muzykami i menedżerami powinna być negocjowana z góry i weryfikowana, gdy pojawią się istotne wydarzenia, które mogą drastycznie zwiększyć lub zmniejszyć dochód zespołu.