Dowiedz się, jak sformatować list motywacyjny

Ilyabolotov / istock

Kiedy ubiegasz się o pracę, sposób formatowania listu motywacyjnego jest ważny, ponieważ list jest jednym z pierwszych wrażeń, jakie zrobisz z pracodawcą. W rzeczywistości sposób formatowania listu jest prawie tak samo ważny jak to, co w nim piszesz. List motywacyjny, który jest sformatowany nieprawidłowo lub jest trudny do odczytania, może szybko wyeliminować Cię z puli kandydatów, dlatego tak ważne jest, aby zwrócić równie dużą uwagę na format twojego listu, co do jego treści.

Pamiętaj, że "formatowanie" obejmuje takie czynniki, jak marginesy strony, typ i rozmiar czcionki, odstępy między wierszami, akapitami i sekcjami oraz typ dokumentu. Na przykład litera bez prawidłowego odstępu między akapitami lub zbyt dużo tekstu na stronie będzie wyglądać bałagan lub litera zapisana jako typ pliku, który nie jest przeznaczony dla dokumentu tekstowego (takiego jak .jpg lub a .png) może uniemożliwić otwieranie i przeglądanie czytnika.

Przestrzeganie typowych standardów formatowania jest szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, że umiejętności komunikacyjne są ważne w niemal każdej dziedzinie, a nie skomponowanie czytelnego listu motywacyjnego z pewnością nie wzbudzi zaufania do twoich umiejętności. Z drugiej strony, list motywacyjny, który jest prawidłowo zapisany i wykorzystuje wystarczającą ilość białego miejsca, prostą czcionkę o rozsądnej wielkości oraz odpowiednie pozdrowienie i zamknięcie, zrobi pozytywne wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

Oto informacje na temat wytycznych dotyczących formatowania listu przewodniego, w tym ustawianie marginesów strony, wybór stylu i rozmiaru czcionki, odstępy między akapitami i sekcjami oraz więcej wskazówek na temat formatowania listów motywacyjnych na potrzeby zatrudnienia.

Przykład formatu listu motywacyjnego

Twoje Informacje Kontaktowe
Nazwa
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy
Numer telefonu
Adres e-mail

Data

Informacje kontaktowe pracodawcy (jeśli je posiadasz)
Nazwa
Tytuł
Firma
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Pozdrowienie
Szanowny Panie / Pani. Nazwisko,

Ciało listu motywacyjnego
Treść listu motywacyjnego pozwala pracodawcy wiedzieć, na jakim stanowisku ubiegasz się, dlaczego pracodawca powinien wybrać ciebie na rozmowę kwalifikacyjną oraz w jaki sposób podejmiesz dalsze działania. Zorganizuj treść listu motywacyjnego w następujących akapitach:

Complimentary Close
Z poważaniem,

Podpis

Odręczny podpis (za drukowany list)

Wpisany podpis

Najprostszy sposób na sformułowanie listu motywacyjnego

Najprostszym sposobem na sformatowanie litery jest najpierw napisanie litery, a następnie jej sformatowanie. Gdy już znajdziesz na stronie całą zawartość (informacje kontaktowe, dlaczego wniosek i kwalifikacje, podpis itp.), Możesz łatwo dostosować marginesy, czcionkę i wyrównanie. Oto przegląd każdej sekcji.

Opcje formatowania listów motywacyjnych

Oto kilka wskazówek dotyczących formatowania, o których należy pamiętać podczas pisania listu:

Przejrzyj próbki listu motywacyjnego

Przykłady listów przewodnich dla różnych typów zadań , typów osób poszukujących pracy i typów wniosków o pracę. Następnie zacznij pisać list motywacyjny w pięciu łatwych krokach .