Co uwzględnić w sekcji dotyczącej treści listu motywacyjnego

Pisanie listów motywacyjnych nie jest ulubioną częścią procesu poszukiwania pracy, a treść listu jest najtrudniejszą częścią. W tym miejscu starasz się uchwycić uwagę menedżera ds. Rekrutacji i podkreślasz swoje unikalne kwalifikacje w danej pracy - bez powtarzania tych samych informacji, które zawarłeś w swoim CV.

Jakie jest ciało listu motywacyjnego?

Treść listu motywacyjnego stanowi część listu, która informuje menedżera ds. Zatrudnienia, na jakiej pozycji ubiegasz się i dlaczego pracodawca powinien wybrać ciebie na rozmowę kwalifikacyjną.

Sprzedajesz swoją kandydaturę czytelnikowi, więc ważne jest, abyś dokładnie opisał swoje kwalifikacje, ponieważ odnoszą się one do stanowiska.

Ta część listu motywacyjnego zawiera akapity, w których wyjaśnisz, dlaczego jesteś zainteresowany i kwalifikujesz się do pracy, o którą się ubiegasz. Te przekonujące paragrafy mają na celu przekonanie osoby czytającej list, że jesteś odpowiedni do tego stanowiska.

Udany list motywacyjny wygra wywiad, więc ważne jest, aby być przekonującym i pokazać menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​jesteś silnym kandydatem do tej pracy. Menedżer ds. Rekrutacji poświęci kilka sekund na sprawdzenie listu lub wiadomości e-mail , co oznacza, że ​​nie masz czasu na skontaktowanie się z pracodawcą i wywarcie pozytywnego wpływu.

Co uwzględnić w każdym akapicie

Co jeszcze należy uwzględnić w Twoim liście

Reszta listu też jest ważna . Będziesz musiał podać swoje dane kontaktowe, które znajdują się na górze listu w piśmie lub pod twoim podpisem w liście przewodnim e-mail.

Twój list również musi zawierać profesjonalne powitanie, profesjonalne zamknięcie i twój podpis. Podpisujesz swoje imię na wydrukowanym liście przewodnim. Jeśli prześlesz lub wyślesz e-mailem list motywacyjny, twój podpis będzie Twoją wpisaną nazwą.

Więcej porad listu motywacyjnego