Wytyczne dotyczące listu motywacyjnego

Podczas pisania listów motywacyjnych twoje akapity powinny być zwięzłe i skupiać się na twoich kwalifikacjach do pracy.

Wytyczne dotyczące listu motywacyjnego

List motywacyjny powinien zawierać trzy akapity:

Pierwszy akapit wyjaśnia, dlaczego piszesz. Jest to pierwsze wrażenie i podstawowe wyjaśnienie tego, kim jesteś i dlaczego piszesz. Można również opisać, w jaki sposób znalazłeś stanowisko lub dlaczego jesteś zainteresowany pracą.

Drugi akapit , znany jako treść listu motywacyjnego , wyjaśnia, dlaczego kwalifikujesz się do tego stanowiska. Jest to część listu, w której najlepiej jest podkreślić swoje doświadczenie, umiejętności i cechy, które sprawiają, że jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko. Nie odnawiaj całego swojego CV; raczej skup się na najważniejszych czynnikach, które czynią cię pożądanym.

Trzeci akapit to krótki wniosek, w którym dziękuje pracodawcy za poświęcony czas i uwagę. Pamiętaj, aby potwierdzić swoje zainteresowanie pozycją i opisać, w jaki sposób będziesz kontynuował.

Pamiętaj, aby pozostawić spację między każdym akapitem.

Ustawienia marginesu na okładkę

Podczas pisania listu przewodniego dla zadania marginesy powinny wynosić około 1 cal. Lewy i prawy margines będzie ustawiony na 1, a górny i dolny margines powinny być ustawione na 1 ". nieskazitelny wygląd i zapewnia mnóstwo białej przestrzeni, która pomaga w czytelności.

Powinieneś wyrównać swój tekst w lewo; w ten sposób większość dokumentów jest wyrównana, dzięki czemu Twój list będzie czytelny.

Kiedy potrzebujesz więcej miejsca na list

Jeśli masz więcej tekstu niż pasuje na jednej stronie, możesz nieznacznie zaostrzyć marginesy, zamiast pisać dwustronicową literę. Zachowaj spójność marginesów, aby Twoja litera była zrównoważona na stronie.

Na przykład, jeśli ustawisz wszystkie marginesy na .75 ", otrzymasz więcej linii i miejsca na treść listu.

Inną opcją jest zmniejszenie lewego i prawego marginesu do .75 i pozostawienie góry na poziomie 1 ". Wypróbuj kilka opcji, aby zobaczyć, która wygląda najlepiej.

Kiedy potrzebujesz mniej miejsca na list

Jeśli Twój list jest krótki, możesz zwiększyć marginesy, aby litera wyglądała na zbalansowanej stronie bez zbyt dużej ilości białych znaków. W takim przypadku spróbuj 1,5 "dla każdego marginesu.

Jak dostosować ustawienia marginesów strony w Microsoft Word

Oto, jak dostosować marginesy w programie Word:

Jak dostosować ustawienia Marginesów strony w Dokumentach Google

Oto, jak dostosować marginesy w Dokumentach Google:

Jak napisać list motywacyjny

Jak napisać list motywacyjny, w tym, co należy uwzględnić w liście przewodnim, jak napisać list motywacyjny, format listu motywacyjnego, ukierunkowane listy motywacyjne i przykłady listu motywacyjnego i przykłady.