Przykładowe pokwitowania i wskazówki dotyczące pisania listów motywacyjnych

Jak wybrać odpowiedni list motywacyjny Powitanie

Co to jest powitanie listem motywacyjnym? Powitanie jest pozdrowieniem, które należy podać na początku listu motywacyjnego napisanego, aby ubiegać się o pracę. Gdy piszesz list motywacyjny lub wysyłasz wiadomość e-mail, aby ubiegać się o pracę, ważne jest, aby dołączyć odpowiednie powitanie na początku listu motywacyjnego lub wiadomości. W swoim pozdrowieniu ustawisz ton twojego listu, który powinien być profesjonalny i odpowiedni.

Dlaczego list powitalny jest ważny?

Powitanie jest pierwszą rzeczą, którą odbiorca zobaczy po przeczytaniu twojego listu motywacyjnego . Dlatego ważne jest, aby przekazać odpowiedni poziom znajomości i szacunku. Na przykład, zwykłe powitanie, takie jak "Cześć" i "Cześć", może sprawić, że twój list będzie wyglądał nieprofesjonalnie. Podobnie, "To Whom It May Concern" może być zbyt bezosobowe i sprawić, że menedżer ds. Rekrutacji uwierzy, że nie dbasz o to, aby dowiedzieć się, do kogo powinieneś się zwrócić.

Kiedy masz osobę kontaktową

Poniżej znajduje się lista przykładów powitania listów, które są odpowiednie dla listów motywacyjnych i innej korespondencji związanej z zatrudnieniem, gdy masz imię i nazwisko kontaktu.

Interpunkcja

Śledź pozdrowienie dwukropkiem lub przecinkiem, a następnie rozpocznij pierwszy akapit listu w następującej linii. Na przykład:

Szanowny Pan Smith:

Pierwszy akapit listu.

Kiedy nie masz osoby kontaktowej

Wiele firm nie wymienia osoby kontaktowej, kiedy wysyłają pracę, ponieważ mają zespół pracowników zatrudniających pracowników, którzy sortują listy motywacyjne i wznawiają pracę przed przekazaniem ich menedżerowi ds. Zatrudnienia odpowiedniego działu. Wolą pozostawić anonimowego menedżera ds. Zatrudnienia, dopóki nie skontaktuje się z tobą w sprawie rozmowy kwalifikacyjnej.

Organizacja może również nie chcieć ujawniać, kto z wynajmujących ma unikać e-maili i połączeń telefonicznych od kandydatów, szczególnie jeśli spodziewają się oni otrzymać dużą liczbę zgłoszeń od potencjalnych kandydatów. Nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć kogoś, do kogo adresujesz. Zostanie przesłany do właściwego działu i odbiorcy.

Jeśli nie masz osoby kontaktowej w firmie, odrzuć pozdrowienie z listu motywacyjnego i zacznij od pierwszego akapitu twojego listu lub, jeszcze lepiej, skorzystaj z pozdrowienia ogólnego. Podczas korzystania z pozdrowienia ogólnego należy zamieniać na kapitulne rzeczowniki.

Przykłady ogólnych pozdrowień

Interpunkcja

Śledź pozdrowienie dwukropkiem lub przecinkiem przed rozpoczęciem pierwszego akapitu w następującym wierszu. Na przykład:

Drogi XYZ Enterprises Recruiter,

Pierwszy akapit listu.

Kiedy używać "Drodzy" w liście motywacyjnym

Właściwe jest używanie "Drodzy" w większości przypadków, na przykład gdy potencjalnym pracodawcą jest ktoś, kogo znasz dobrze lub znajomą firmą. Postępuj zgodnie z wytycznymi poniżej, aby wybrać właściwe powitanie:

Jeśli nazwa odbiorcy jest neutralna pod względem płci (np. Taylor Brown) i nie masz pewności, możesz powiedzieć: "Drogi Taylor Brown." Lepszym rozwiązaniem jest jednak wyszukanie hasła "Taylor Brown" na LinkedIn. Jest szansa, że ​​ich zdjęcie profilowe wyjaśni ich płeć.

LinkedIn to także świetne narzędzie do sprawdzenia, kto jest menedżerem ds. Zatrudnienia. Wyszukaj firmę, do której aplikujesz, i jedno lub dwa słowa kluczowe, które opisują osobę, która zatrudnia na stanowisko.

Przewiń listę, aż znajdziesz osobę, która spełnia kryteria. I presto! Jesteś w biznesie.

Kiedy używać "Do kogo może obawiać się" w liście przewodnim

Użyj tego, którego może dotyczyć jako powitania listu motywacyjnego tylko wtedy, gdy nie możesz znaleźć konkretnej osoby, do której piszesz. Powinieneś oczywiście dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć nazwisko osoby kontaktowej w danym dziale, w którym jesteś zainteresowany. Podczas składania zapytania w firmie o niezapowiedzianych otworach powitanie może być najbardziej odpowiednie.

Kiedy używać "Cześć" i "Cześć"

Zarezerwuj te codzienne życzenia na osobistą wiadomość e-mail i nie używaj ich w swoim liście motywacyjnym, chyba że dobrze znasz odbiorcę. Takie pozdrowienia są po prostu zbyt nieformalne - nie jest to najbardziej profesjonalny sposób rozpoczęcia rozmowy, jeśli szukasz pracy.

"Hello" jest odpowiednie tylko w korespondencji e-mail. Powinien być używany przede wszystkim dla osób, które dobrze znasz, ale mogą być używane w bardzo nieformalnych okolicznościach.

"Cześć" jest odpowiednia tylko w przypadkowej korespondencji e-mailowej z osobami, które znasz dobrze. Na przykład, jeśli rozmawiasz z bliskim przyjacielem, aby dowiedzieć się, czy słyszeli o otwarciu pracy w ich firmie.

Jak napisać list motywacyjny Powitanie

Standardowe formatowanie korespondencji biznesowej wymaga, aby po podaniu swoich danych kontaktowych i daty listu, wpisać nazwisko osoby kontaktowej, nazwę firmy i adres firmy.

Następuje formalne pozdrowienie / pozdrowienie: "Drogi [imię i nazwisko osoby kontaktowej]." Jeśli masz osobę do kontaktu w sprawie swojego listu, pamiętaj o podaniu jej osobistego tytułu i nazwiska w pozdrowieniu (np. "Drogi Panie Franklin"). Jeśli nie masz pewności co do płci czytelnika, po prostu podaj swoje pełne imię i uniknij tytułu osobistego (np. "Drogi Jamie Smith"). Pozostaw pustą linię po powitaniu.

Powinieneś zawsze dokładać wszelkich starań, aby znaleźć nazwisko do kontaktu w twoim liście. Pozostawia dobre wrażenie na menedżerze ds. Zatrudnienia, jeśli poświęciłeś czas na wykorzystanie jego nazwiska, szczególnie jeśli potrzebujesz trochę pracy, aby go znaleźć.

Jeśli ta informacja nie została podana w ogłoszeniu o pracy i nie można jej znaleźć na stronie internetowej firmy, dobrym pomysłem jest zadzwonić do firmy, poprosić o przesłanie jej do działu kadr (jeśli ją posiada), wyjaśnić, że będziesz ubiegał się o pracę tam, i poprosić o nazwisko ich menedżera zatrudnienia. Jeśli nie możesz znaleźć osoby kontaktowej lub nie masz pewności, kto będzie czytał Twój list motywacyjny, możesz użyć zwrotu grzecznościowego (np. "Dear Hiring Manager").

Podsumuj swój list

Twoje powitanie listem może zwiększyć szanse na uzyskanie wywiadu. Aby zwiększyć swoją kandydaturę, upewnij się, że Twój list motywacyjny zachowuje profesjonalny wygląd i oferuje istotne informacje, w tym kwalifikacje na dane stanowisko. Wybierz odpowiednie zamknięcie i zawsze dziękuj czytelnikowi za poświęcony czas i uwagę.