10 rzeczy, które powinieneś wiedzieć, gdy marketingowe korzyści pracownika

Kroki prowadzące do lepszego marketingu świadczeń pracowniczych w celu utrzymania pracowników

Menedżer ds. Marketingu świadczeń pracowniczych. CC0 Creative Commons Bezpłatnie za komercyjne wykorzystanie Nie jest wymagane uznanie autorstwa

Każdego roku organizacje szukają kreatywnych i skutecznych sposobów promowania swoich ofert świadczeń dla pracowników grupowych . Stało się to krytyczne w czasach, gdy ludzie mają do czynienia z porównywaniem korzyści w miejscu pracy z korzyściami oferowanymi na otwartym rynku. Bez odpowiedniego udziału w grupowym ubezpieczeniu zdrowotnym firmy nie mogą oferować tego rodzaju oszczędności, których się spodziewają. Dodaj do tego stan rynku pracy w obecnej formie.

Istnieje wiele niedoborów umiejętności, które ułatwiają pracownikom przechodzenie z jednej pracy do drugiej, gdzie mogą uzyskać lepsze odszkodowania i świadczenia. Firmy muszą uczynić marketing świadczeń pracowniczych priorytetem, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych pracowników.

Składki na świadczenia pracownicze rosną, ponownie: Według Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi, koszty opieki zdrowotnej wzrosły o co najmniej 6 procent w stosunku do zeszłorocznych danych. Od ustawy Affordable Care Act premie prawie się podwoiły. Wielu pracodawców oferuje obecnie jedynie programy opieki zdrowotnej o wysokiej odliczeniu, które oferują niskie składki, ale mają roczne odliczenia w wysokości 4000 USD na członka lub więcej. Ciężko jest sprzedawać pracowników przy tego typu planach, chyba że pojawi się jakiś poważny marketing, który może pokazać jego wartość.

10 krytycznych rzeczy, które musisz zrobić, gdy marketingowe korzyści pracownika

Oto kilka sprawdzonych sposobów na poprawę wyników marketingowych dla pracowników, przy jednoczesnym zwiększeniu świadomości i postrzeganej wartości świadczeń dla pracowników.

Użyj ich jak najwięcej, aby utrzymać pracowników z dala od zakupów w celu uzyskania korzyści w innym miejscu.

1. Zyskaj korzyści jako część ogólnego komunikatu na temat rekompensat pracowniczych

Firmy często ograniczają dyskusje o korzyściach do nowych pracowników. Lub trzymają je oddzielnie od innych form kompensacji.

Nie daje to jednak pracownikom pełnego wpływu na ich całkowite odszkodowanie. Wykorzystaj świadczenia pracownicze jako jedną z wielu korzyści i korzyści płynących ze współpracy z Twoją firmą, dodaną wraz z wynagrodzeniami i specjalnymi zachętami, które są oferowane pracownikom. Zwiększa to postrzeganą wartość.

2. Twórz materiały marketingowe, które mówią o potrzebach pracowników

Inteligentni specjaliści ds. Marketingu zajmują się "dlaczego" ofert, co pomaga zwiększyć prawdopodobieństwo konwersji i sprzedaży. Zastosuj tę samą taktykę przy przedstawianiu świadczeń pracowniczych pracownikom i kandydatom. Materiały marketingowe muszą uwzględniać potrzeby osób. Na przykład jedna osoba może szukać elastycznych korzyści, które rosną wraz z rozpoczęciem rodziny. Przedstawienie korzyści w ten sposób może pomóc im w podjęciu decyzji o rejestracji.

3. Rozwijaj marketing, który obejmuje wszystkie formaty mediów

Żyjemy w bogatym w multimedia świecie. Według Smart Insights, firma marketingowa, która monitoruje zużycie elektroniki użytkowej, wskazała, że ​​od 2017 r. Wykorzystanie urządzeń mobilnych przewyższyło wykorzystanie komputerów stacjonarnych. Więcej pracowników szuka informacji o korzyściach w drodze i potrzebuje jasnych komunikatów, aby zachęcić ich do zapisania się i korzystania z tych korzyści.

Wysyłając komunikaty dotyczące świadczeń pracowniczych ważne jest, aby używać właściwego medium. E-mail może być dobry, ale aby dotrzeć do osób przez telefon, wczesne poranki są najlepsze; za pomocą tabletu i korzystania z Internetu późno po południu i wieczorem wiadomości.

4. Przekazuj pozytywne wiadomości w pobliżu korzyści

Cała idea czytania dokumentów z planu świadczeń pracowniczych i podejmowania decyzji, który zasięg zaakceptować, nie jest tak atrakcyjna dla większości ludzi. Przy korzyściach marketingowych ważne jest, aby być jak najbardziej pozytywnym. Spraw, aby opcje świadczeń dały pracownikom większą kontrolę nad opieką zdrowotną, pieniędzmi i życiem.

5. Udostępnij historie sukcesu pracowników w ramach kampanii marketingowych

Jednym świetnym sposobem na zwiększenie pozytywnego charakteru marketingu wokół świadczeń pracowniczych jest umożliwienie pracownikom dzielenia się swoimi opiniami z rówieśnikami.

Może to być tak proste, jak pisemne doświadczenie korzystania z korzyści dla określonej potrzeby lub wideo stworzone z ich historii. Nikt nie musi być perfekcyjny w tym zakresie, po prostu zachowaj rzeczy naturalne i zachęć pracowników, aby byli szczerzy. Może to być katalizatorem dla pozyskania innych pracowników.

6. Zapewnij więcej niż tylko informacje o świadczeniach pracowniczych

Wszystkie korzyści pochodzą ze standardowego objaśnienia arkusza świadczeń, ale chcesz podzielić się czymś bardziej znaczącym. Opracowanie katalogu centrów opieki zdrowotnej i orientacja na program świadczeń. Użyj prezentacji, która może być dostarczana pracownikom co roku przed otwartą rejestracją, podczas nowego wynajmu na sesjach pokładowych i po prostu edukować pracowników o korzyściach, jakie oferuje Twoja firma. Oddaj magnesy, które mają informacje dla administratorów zasiłków i całodobową infolinię pielęgniarki.

7. Wymień wsparcie administratorów planu świadczeń

Większość administratorów planu ma dostęp do ogromnych ilości materiałów marketingowych, które mogą zwiększyć twoje obecne wysiłki. Od ulotek i folderów po korporacyjny przekręt (t-shirty, czapki, długopisy itp.) Jest wiele rzeczy, które firma może udostępnić swoim pracownikom, jeśli tylko o to zapytasz. Zaproś przedstawiciela ds. Świadczeń pracowniczych na coroczne targi zdrowia i dobrego samopoczucia, aby jeszcze więcej zabawy.

8. Przeprowadzać regularną analizę wykorzystania świadczeń pracowniczych

Zgodnie ze standardową praktyką wszyscy zarządzający planami świadczeń pracowniczych powinni oceniać wykorzystanie korzyści, które odnoszą się do pracowników. Są pewne korzyści, których nie warto oferować, ponieważ pracownicy po prostu ich nie używają. Przeprowadź ankietę na początku każdego roku, pytając, jakie korzyści są najbardziej pożądane, a co nigdy nie są używane. Wyeliminuj te, które nie są już potrzebne i zastąp je czymś lepszym.

9. Zmień pracowników w ambasadorów marek i zasiłków

Każdego roku, szczególnie przed rozpoczęciem okresu rejestracji, nadszedł czas, aby zachęcić całą załogę do czerpania korzyści. Zbierz komitet ambasadorów marki, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami z wykorzystaniem korzyści, sposobu rozpatrywania roszczeń, informacji o lokalnych ośrodkach opieki zdrowotnej i rabatów oferowanych przez Twoją firmę. Poproś ich, aby zachęcić swoich rówieśników do wzięcia udziału w tegorocznej rekrutacji i dzielenia się z innymi firmowymi stronami opinii na temat hojności Twojej firmy.

10. Dokonuj korzyści marketingowych przez cały rok

Być może teraz czytasz ten artykuł i zastanawiasz się nad kilkoma sposobami zwiększenia marketingu swoich świadczeń pracowniczych, ale nie jest to coś, co powinno się zdarzyć raz na jakiś czas. Firmy, które cieszą się dobrą opinią o dbałości o pracowników, docierają tam przez cały rok i promują swoje korzyści. Utwórz oświadczenie o kompensacji, które mogą być pobierane przez pracowników na raz. Przypomnij pracownikom, aby skontaktowali się z biurem HR w dowolnym momencie, gdy mają pytania lub potrzebują wsparcia.

Wysiłki te mogą pomóc Twojej firmie wyróżnić się jako lider w zakresie odszkodowań i świadczeń.