Dlaczego dedykowany administrator świadczeń pracowniczych jest ważny

Zalety posiadania uprawnień pracownika Admin na wezwanie

© Syda Productions - Fotolia.com

Wiele lat temu obowiązkiem działu personalnego było wyjaśnianie świadczeń pracowniczych i pomaganie pracownikom w zapisywaniu ich planów grupowych. Sprawy były zazwyczaj proste, a plany łatwe do zrozumienia. Pracownicy mogli wybrać jeden z trzech planów obejmujących progresję punktów cenowych i korzyści - od zarządzanych planów opieki po bardziej elastyczne oferty świadczeń.

Teraz, wraz ze wszystkimi złożonościami świadczeń pracowniczych i planem , w połączeniu z ciągłymi zmianami w zakresie ustawodawstwa dotyczącego korzyści, potrzebny jest ktoś o głębszej wiedzy na temat korzyści, aby zapewnić, że pracownicy otrzymują odpowiednie informacje.

Jest to jeden z powodów, dla których coraz więcej firm korzysta z outsourcingu, który łączy pracowników z dedykowanym administratorem świadczeń pracowniczych.

Istnieje wiele zalet posiadania dedykowanego administratora świadczeń, zarówno na miejscu jako ekspert w danej dziedzinie, jak i poza biurem w agencji. Niektóre z tych korzyści obejmują:

Dostęp na żądanie do pojedynczego punktu osoby kontaktowej

Administracja zasiłkami może być skomplikowana, a ponieważ ciągle się zmienia, posiadanie pojedynczego punktu kontaktowego, który może odpowiedzieć na wszystkie pytania, jest ogromnym plusem. Oznacza to, że pracownicy mogą pytać o wybory związane z korzyściami, uzyskiwać pomoc w zakresie roszczeń medycznych i wprowadzać zmiany w swoich planach grupowych przez cały rok, nie wiążąc działu HR ani nie doświadczając opóźnień. Pracodawcy mogą z tego korzystać, ponieważ mogą w każdej chwili skierować wszystkie obawy do tego punktu kontaktowego.

Ogromna wiedza na temat świadczeń pracowniczych w celu dokonania świadomego wyboru

Istnieje wiele korzyści związanych z obsługą przez kompetentnego administratora świadczeń.

Ponieważ prawa zmieniają się szybko wokół korzyści, osoba, która jest w 100% zaangażowana w utrzymanie tych rzeczy, jest kluczem do zmniejszenia ryzyka. To także ktoś, kto może doradzić pracownikom w wyborze najlepszego dla ich potrzeb, w oparciu o dane historyczne i dane demograficzne branży . Bardziej świadomym konsumentem opieki zdrowotnej jest mądrzejszy, jeśli chodzi o wydatki na opiekę zdrowotną.

Zrozumienie, jak uzyskać najlepsze korzyści z korzyści

Korzyści administratorzy starannie analizują wykorzystanie rodzajów świadczeń i mogą pomóc każdemu uzyskać więcej za swoje dolary za opiekę zdrowotną. O ile dyrektor generalny ds. Zasobów ludzkich może dysponować jedynie pewnymi informacjami na temat świadczeń, to profesjonaliści, którzy pracują tylko w administracji świadczeń, mają szerszy wgląd w to, jakie opcje są dostępne i jak uzyskać najlepsze korzyści z korzyści. Ponadto specjalista ds. Świadczeń otrzymał szkolenie w branży i musi utrzymywać certyfikację, co oznacza ciągłą edukację.

Występuje presja otwartej rekrutacji z zespołu HR

Coroczny otwarty okres rekrutacji może być bardzo stresujący dla zasobów ludzkich, aby radzić sobie sam. Sporządzenie zaktualizowanych dokumentów dotyczących świadczeń pracowniczych zajmuje miesiące, a wybór rodzajów planów najlepiej odpowiada potrzebom pracowników. Otwarta rejestracja musi być intensywnie wprowadzana do obrotu, aby zapewnić pracownikom udział w krótkim okresie, w którym mogą rejestrować nowe plany i wprowadzać zmiany w istniejących. Dedykowany administrator świadczeń może pomóc odciążyć zespół HR, aby mogli skoncentrować się na innych działaniach. Mogą śledzić rejestrację i wspierać komunikację z pracownikami.

Lepsze plany pracownicze dzięki połączeniom w branży

Zaletą posiadania na pokładzie administratora profesjonalnych korzyści jest możliwość pracy z kimś, kto ma wiele połączeń w branży. Połączenia te często oznaczają duże oszczędności dla firm, ponieważ są w stanie połączyć się z planami opieki zdrowotnej, które są tanie i mają wysoką wartość. Niektóre korzyści administratorów są częścią stowarzyszeń, które mogą dać bezpośredni dostęp do elastycznych planów opieki zdrowotnej, które kosztują centa za dolara, a także plany uzupełniające, które są łatwiejsze w budżetach.

Zmniejsza stres i frustrację u pracowników

Jednym z największych problemów, jakie mają pracownicy, jest uzyskiwanie odpowiedzi na temat ich planów opieki zdrowotnej. Wiele razy chcą wiedzieć, w jaki sposób mogą zaoszczędzić na kosztach medycznych. Innym razem dzieje się tak, ponieważ pracownicy nie rozumieją, jak czytać i interpretować dokumenty dotyczące planu świadczeń pracowniczych .

Pojedynczy punkt kontaktowy może pomóc w złagodzeniu stresu, który ludzie mają nad swoimi dobrami i potrzebami związanymi z opieką zdrowotną. Bardzo często mogą także pomagać pracownikom w zmniejszaniu stresu, gdy nie mogą znaleźć odpowiedzi gdzie indziej. Korzyści administratorzy mają również informacje na temat innych usług, które mogą pomóc pracownikom, którzy stoją przed trudnymi wyzwaniami zdrowotnymi.

Istnieje wiele firm, które oferują outsourcing świadczeń pracowniczych na podstawie umowy. Czasami niezależni specjaliści ds. Zasobów ludzkich oferują wiedzę na temat korzyści płynącą z umowy o segregatorach lub wyrażają zgodę na pracę w okresach szczytu, np. Podczas otwartej rejestracji. Firmy korzystające z pomocy zapewniają również wsparcie, które może obejmować wsparcie klienta podczas rejestracji lub w przypadku wniosków o ochronę medyczną.