Korzyści z pracy w dużej firmie prawniczej

Prawie jedna czwarta adwokatów w prywatnej praktyce jest zatrudniona w dużych kancelariach prawnych (kancelariach prawnych z ponad 20 prawnikami), według American Bar Association. Około 14 procent tych prawników jest zatrudnionych w kancelariach prawnych 100 lub więcej prawników. Te duże kancelarie prawnicze są czasami określane mianem "megabiorytów" lub "wielkiego prawa".

Zatrudnienie w dużej firmie prawniczej ma wyjątkowe zalety i wyzwania, które odróżniają ją od innych środowisk praktykujących. Poniżej przedstawiamy piętnaście zalet pracy w dużej firmie prawniczej.

 • 01 Wysokie wynagrodzenie

  Duże kancelarie prawne należą do najlepiej opłacanych środowisk praktykujących dla prawników, a pracownicy otrzymują często bardziej atrakcyjne pakiety wynagrodzeń niż ci pracujący w instytucjach rządowych, sądowniczych, małych firmach , organizacjach non-profit i interesach publicznych.

 • 02 Dobrze poświadczonych współpracowników

  Ponieważ wiele dużych firm prawniczych płaci najwyższy dolar, firmy takie mogą rekrutować najlepiej wykwalifikowanych prawników, paralegals i personel. Mega-firmy często rekrutują tylko najlepszych studentów z najbardziej prestiżowych szkół prawniczych. Paralegals w dużych kancelariach prawniczych zwykle mają tytuł licencjata i doświadczenie w ich specjalności prawnej.

 • 03 Wyrafinowana, wymagająca praca

  Większość wysokiej jakości, złożonych procesów sądowych i transakcji prawnych jest wykonywana dla dużych kancelarii prawnych, posiadających talenty wysokiego kalibru i szeroką gamę zasobów.

 • 04 Duża, zróżnicowana baza klientów

  Klienci dużych kancelarii prawniczych są zwykle obficiej i różnorodni niż klienci mniejszych firm. Duża, zdywersyfikowana baza klientów sprawia, że ​​mniej prawdopodobne jest, że firma napotka trudności finansowe, jeśli klient zabierze się gdzie indziej.

 • 05 Rozległe zasoby firmy

  Duże firmy prawnicze mają więcej zasobów na miejscu niż mniejsze firmy. Duże zasoby firmy obejmują centra kopiowania z pełnym zakresem usług i rozbudowane biblioteki prawne, a także siłownię i stołówki z pełnym zakresem usług.

 • 06 Duży personel pomocniczy

  Duża kancelaria dysponuje rozległym personelem administracyjnym i pomocniczym. Personel może obejmować prawników, sekretarzy prawnych , asystentów prawnych , specjalistów ds. Marketingu, personel IT, sprzedawców plików, bibliotekarzy, reporterów sądowych i posłańców.

 • 07 Luksusowe biura w najlepszych lokalizacjach

  Duże kancelarie prawne mogą oferować bardziej luksusowe i przestronne otoczenie małych firm, firm interesu publicznego i rządu. Duże kancelarie prawnicze są zwykle zlokalizowane w najlepszych dzielnicach miasta, w pobliżu sądu, wyśmienitych restauracji (dla klientów i rekrutów) i innych udogodnień.

 • 08 Globalna perspektywa

  Wiele megamajzów ma praktyki w wielu jurysdykcjach i wiele lokalizacji na całym świecie, pozwalając prawnikom i partnerom na obsługę klientów międzynarodowych.

 • 09 Dobrze opracowane programy szkoleniowe

  Duże kancelarie prawne często ustanawiają dobrze zdefiniowane programy szkoleniowe i mentorskie dla współpracowników, paralegals i innych specjalistów z kancelarii prawnych. Wiele dużych firm ma również opracowane letnie programy towarzyszące i wewnętrzne programy edukacyjne, które zapewniają stały wzrost i możliwości uczenia się dla swoich pracowników.

 • 10 znaczących możliwości awansu

  Wiele dużych firm prawniczych zawiera skomplikowane hierarchie organizacyjne, stwarzające więcej możliwości promocji. Na przykład ścieżka kariery prawnika w dużej firmie może rozwijać się od początkującego / młodszego wspólnika do średniego wspólnika, starszego wspólnika, nieuczestniczącego w kapitale, partnera kapitałowego i starszego partnera.

 • 11 Zaangażowanie w różnorodność

  Wiele dużych kancelarii prawnych tworzy inicjatywy związane z różnorodnością, aby promować sukces kobiet i prawników z mniejszości oraz zachęcać do równych szans.

 • 12 Kancelarii Perks

  Praca dla dużej firmy prawniczej może obejmować profity od rachunków wydatków po miejsca na imprezach sportowych i ekstrawaganckie funkcje firmy.

 • 13 Inicjatyw Pro Bono

  Duże kancelarie prawne często ustanawiają pro bono i programy usług publicznych, które zachęcają prawników i osoby paralegalne do poświęcenia określonej liczby godzin na pomoc społecznościom i społecznościom, w których dzieci są słabe, takim jak dzieci i osoby starsze.

 • 14 Rozpoznawanie nazw i prestiż

  Praca w znanej na całym świecie kancelarii prawniczej, cieszącej się uznaniem i uznaniem w środowisku prawniczym, zapewnia pracownikowi pewien poziom statusu i prestiżu.

 • 15 Wyzwanie intelektualne

  Wysokiej klasy, kompleksowa praca prawna w szerokim zakresie obszarów praktyki stanowi intelektualnie trudne środowisko dla adwokatów z kancelarii adwokackich i paralegals.