Różnice między płatną treścią, darmowymi treściami i treściami Freemium

Różnice między płatnymi treściami, darmowymi treściami i treściami freemium mogą sprawić, że Twoja strona internetowa odniesie sukces lub zaklęcie finansowe i brandingowe. Podczas gdy nowe platformy medialne zwiększają popularność tradycyjnych mediów, wiele firm musi zdecydować, czy naliczać opłaty za treści internetowe. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, rozważając zalety i wady płatnych i darmowych treści oraz pośrednika o nazwie freemium.

Projektowanie stron internetowych

Niezależnie od tego, czy dopiero tworzysz własną witrynę z wiadomościami, czy też Twoja witryna jest już marką online , celem każdej witryny medialnej jest generowanie ruchu i zarabianie pieniędzy , dodawanie płatnych treści wpływa na projekt Twojej witryny i sposób sprzedaży czytelnikom treści.

Promocja krzyżowa na inne media

Założyłeś stronę internetową jako rozszerzenie swojej tradycyjnej platformy medialnej. Jednak zwykła wzajemna promocja może być bardziej skomplikowana, jeśli Twoja treść zawiera tag ceny.

Model biznesowy

Tradycyjne firmy medialne poświęciły wiele lat na strategie internetowe, aby upewnić się, że nie wydadzą 1000 USD na 100 USD na swojej stronie. Model biznesowy zmienia się radykalnie po dodaniu płatnych subskrybentów sieci.

Pozycjonowanie strony przeciw twoim konkurentom

Jeśli ty i twoi konkurenci jesteście na tym samym polu gry - treści wszystkich osób są darmowe lub wszystkie są płatne - pozycjonowanie marki online jest proste.

To się zmieni, jeśli jesteś jedyną osobą w mieście, która wymaga płatnego abonamentu.

Interakcja z czytnikiem

Nawet zmiana interakcji z czytnikami ma wpływ na przejście na płatne multimedia. Musisz uważać, aby nie stracić na budowaniu swojej ogólnej marki.

Wpływ na twoją społeczność

Twoi czytelnicy są powodem, dla którego prowadzisz działalność. Ich oczekiwaniem jest uzyskanie zawartości internetowej za darmo. Każda zmiana wpłynie na ciebie z punktu widzenia public relations. Mogą początkowo nie rozumieć różnic między płatnymi treściami, darmowymi treściami i treściami freemium lub akceptować, że niektóre treści mogą nie być bezpłatne.