Przewodnik po rozpoczynaniu działalności opiekuńczej

Popularność przedsiębiorstw zajmujących się żłobkami na pieskach wzrosła w ostatnich latach. Wykonując kilka prostych kroków, możesz z powodzeniem założyć własną żłobkową opiekę dzienną .

Doświadczenie

Jeśli jesteś zainteresowany otwarciem przedszkola dla psa, powinieneś posiadać wiedzę na temat zachowania zwierząt, psiej resuscytacji i pierwszej pomocy dla psów. Wymagane są wcześniejsze badania w dziedzinie związanej z zwierzętami lub doświadczenie jako technik weterynarii , opiekun zwierząt , chodzik dla psów lub schronisko dla zwierząt.

Jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia, spróbuj znaleźć grupę ratującą zwierzęta lub klinikę weterynaryjną, w której możesz zgłosić się na ochotnika.

Rozważania biznesowe

Przed otwarciem przedszkola dla psa musisz poradzić sobie z różnymi względami biznesowymi i prawnymi. Skonsultuj się ze swoim księgowym w sprawie zalet i wad tworzenia firmy jako firmy jednoosobowej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub innego podmiotu. Powinieneś także skontaktować się z lokalnym samorządem w sprawie wszelkich pozwoleń lub warunków zagospodarowania przestrzennego dla planowanej lokalizacji Twojej firmy.

Jeśli otwierasz małą operację opieki dziennej, możesz być jedynym pracownikiem, ale większość pielegniarni ma kilku pełnoetatowych lub niepełnoetatowych pracowników. Pamiętaj, aby zatrudnić osoby z doświadczeniem lub certyfikatami w karierze dla zwierząt. Powinni także uzyskać certyfikat CPR i pierwszej pomocy w ramach szkolenia.

Dodatkowe kwestie do rozważenia to między innymi uzyskanie polisy ubezpieczeniowej, przygotowanie formularzy zwolnienia, aby zapobiec skutkom prawnym, jeśli psy zostały ranne podczas opieki dziennej, oraz ustanowienie planu awaryjnego z najbliższym lekarzem weterynarii w przypadku potencjalnych nagłych przypadków.

Obiekt

Tendencja w dzisiejszym przemyśle opieki nad psiakiem jest ukierunkowana na udogodnienia pozbawione klatek, w których psy są trzymane w grupach przez większą część dnia. Większość placówek rozrywkowych oddziela psy według wielkości podczas gry. Często zdarza się, że szczenięta są oddzielane od dorosłych psów. Obszary hodowlane powinny być dostępne do karmienia psów osobno lub planowanego czasu przerwy od środowiska paczki.

Placówka powinna oferować place zabaw, miejsca odpoczynku, miejsca na zewnątrz i budy dla potencjalnego noclegu na pokładzie. Baseny powitalne stają się wspólną cechą. Woda musi być swobodnie dostępna dla psów, aby mogły pozostać uwodnione podczas zabawy. Klimatyzacja to oczekiwana funkcja.

Wiele urządzeń jest teraz podłączonych do kamer strumieniowych na żywo, dzięki czemu właściciele mogą logować się i sprawdzać swoje psy przez cały dzień. Jest to bardzo popularna funkcja i powinna być mocno promowana w materiałach reklamowych, jeśli jesteś w stanie ją zaoferować.

Przede wszystkim zapewnij czyste i bezpieczne środowisko dla psów i osób zajmujących się nimi.

Reklamować

Istnieje wiele sposobów na reklamowanie swojej psem dziennej opieki. Możesz publikować na Craigslist, tworzyć spersonalizowane strony internetowe lub wykorzystywać możliwości reklamowe w lokalnych gazetach, czasopismach i witrynach. Możesz również zastosować duże magnesy z logo na bokach pojazdu, a ulotki i wizytówki zostawić w sklepach zoologicznych, klinikach weterynaryjnych, supermarketach i kompleksach biurowych. Reklama w dużych kompleksach biurowych jest szczególnie dobrym pomysłem, ponieważ wielu potencjalnie zainteresowanych pracowników biurowych - ludzi, którzy z natury zniknęli ze swoich zwierząt domowych przez cały dzień - może zobaczyć twoje informacje.

Określ swoje usługi

Firma zajmująca się psem z żłobkiem zazwyczaj otwiera się na usługę dojazdową o godzinie 7 rano i pozostaje otwarta do godziny 19:00 w przypadku odbioru od poniedziałku do piątku. Niektóre oferują również usługę weekendowej opieki dziennej, chociaż godziny weekendowe zwykle rozpoczynają się w połowie rano i wymagają odbioru późnym popołudniem. Kilka daycares oferuje nawet transport, który odbierze lub upuści zwierzę domowe za dodatkową opłatą.

Niektóre psiaki oferują nocleg lub weekend na pokład, lub przynajmniej mają awaryjną opcję wejścia na pokład, jeśli właściciel nie jest w stanie odebrać psa zgodnie z planem. Niektóre placówki dziennej opieki oferują także usługi szkoleniowe w zakresie kąpieli, pielęgnacji lub posłuszeństwa , a także artykuły dla zwierząt domowych lub karmę dla zwierząt na sprzedaż.

Większość daycares wymaga, aby twoje psy były w pełni aktualne na temat szczepień, takich jak wścieklizna, distemper, parvo i bordetella.

Kopia aktualnych zapisów dotyczących szczepień przechowywana jest w pliku psa. Ponadto większość dzieci nie przyjmuje dorosłych psów, które nie zostały spryskane lub wykastrowane.

Cena swoich usług

Najlepszym sposobem na ustalenie struktury cen jest połączenie się z miastem i sprawdzenie, jaka konkurencja pobiera opłaty za podobne usługi. Generalnie, psi daycares opłata od 18 dolarów i 32 dolarów za psa, na dzień. Koszt jest różny w zależności od tego, w którym miejscu w kraju znajduje się placówka dzienna i jakie usługi są oferowane.

Możesz również rozważyć oferowanie różnych stawek za codzienne i miesięczne plany członkostwa. W przypadku rodzin, które wchodzą na pokład wielu psów, należy rozważyć oferowanie obniżonej stawki za każde dodatkowe zwierzę. Opcją powinna być również pełna i półdniowa wycena.

Rozważ wywiady dla nowych klientów

Przyjmując nowego psa do grupy, należy upewnić się, że pies jest uspołeczniony i może pozytywnie wchodzić w interakcje z innymi psami. Wiele zakładów przeprowadza rozmowę ze zwierzakiem i właścicielem. W tym czasie właściciel zwierzęcia powinien wypełnić arkusz kontaktowy, który zawiera adres, numer telefonu, adres e-mail i numery kontaktowe w nagłych wypadkach. Arkusz powinien również zawierać rasę psa, kolor, datę urodzenia, historię zdrowia (alergie, poprzednie urazy), nazwisko weterynarza oraz dane kontaktowe kliniki.