Najważniejsze pytania Najlepsi dyrektorzy generalni ciągle pytają swoich drużyn

Jako CEO lub jeden z czołowych liderów Twojej firmy możesz na wiele sposobów określić, czy Twoja firma jest na dobrej drodze. Ale jeśli chodzi o zrozumienie produktywności, jak o tym, jak wydajni są twoi ludzie w stosunku do wyników, które tworzą, ostatnią rzeczą, której chcesz, jest pójście w dzikim pościgu, próbując dowiedzieć się, co działa, a co nie. Na szczęście istnieją pewne zasadnicze pytania, które możesz zadać, aby uzyskać ostry jak brzytwa obraz wydajności swojej organizacji.

Odpowiedzi na te pięć pytań pomogą:

Zadawanie tych pytań jest sprawdzoną praktyką, którą regularnie przestrzegają zdyscyplinowani liderzy. Robią to celowo, tworząc zwycięską kulturę , w której każdy czuje się zainspirowany, produktywny i nagrodzony w stosunku do tego, co najważniejsze. Oto lista pytań:

Czy mam odpowiedni talent?

Najlepsi liderzy celowo i strategicznie otaczają się utalentowanymi grupami ludzi. Te starannie dobrane osoby posiadają umiejętności i wrodzone dary, które przewyższają ich przywódców. Pracownicy ci współpracują ze swoimi liderami i kuluarami, zwiększając wydajność, rentowność i ogólny sukces.

Część odpowiedzialności za przewodzenie zespołowi wymaga znalezienia najlepszych talentów i pomocy w osiągnięciu ich pełnego potencjału.

Musisz także wybrać tych, którzy są zdolni do dostarczania zgodnie z wymaganiami stanowiska pracy i wyrażają otwartość na naukę i wzrost, gdy są o to proszeni lub wymagane.

Jeśli chodzi o posiadanie odpowiedniego talentu, niezwykle ważne jest zatrudnianie osób, które mają rację. Badania wykazały, że 80 procent obrotów jest bezpośrednio związane ze złymi decyzjami o zatrudnieniu - a obrót jest drogi!

W rzeczywistości, dla niektórych firm, zatrudnianie błędów zwykle kosztuje setki tysięcy dolarów.

Czy mamy jasność celu?

Zaczynając od Ciebie, a następnie wyprowadzając się na front swojej firmy, ustal, czy wszyscy dobrze rozumieją swoje główne cele. Poszukaj okazji, aby odciągnąć pracowników i zapytać "Jakie są Twoje cele?" Lub "W jaki sposób osiągasz wyniki wbrew swoim celom?"

Jeśli osoby borykają się z wyartykułowaniem swoich celów, być może opisując czynności, które robią, otrzymujesz odpowiedź: Nie są jasne co do swoich celów. Zobacz ten moment prawdy jako okazję do podjęcia działań naprawczych, aby twój zespół skupił się na jasnych celach.

Jasność celu jest kluczowa dla sukcesu Twojej organizacji. W naszym doświadczeniu kultury, które obejmują myśl "Jaki jest cel?" Są bardziej produktywne. W rzeczywistości zauważyliśmy, że firmy, które kiedyś traciły produktywność, robią postępy, po prostu zadając to pytanie konsekwentnie. Jest potężny!

Czy mamy wyrównanie celów?

Zakładając, że wszyscy w Twojej firmie mają jasno określone cele, sprawdź, czy cele poszczególnych działów są ze sobą zgodne czy przeciwstawne. Na przykład, jeśli głównym celem jest zmniejszenie liczby nadgodzin w firmie, a w odpowiedzi skrócisz godziny pracy dla klientów, prawdopodobne jest, że poziom zadowolenia klienta zmniejszy się w miarę wzrostu liczby skarg.

Jest to klasyczny przypadek niewspółosiowości celu. Wysokowydajne firmy i liderzy ciężko pracują, aby zapewnić wyrównanie celów.

Czy trzymamy ludzi odpowiedzialnych?

Prawdziwa odpowiedzialność wymaga czystej dyscypliny, jeśli zadziała. To nie jest łatwe, ale wysiłek i krótkotrwały ból są warte zysku. W rzeczywistości ta dyscyplina jest niezbędna do osiągnięcia celów firmy. Musicie zmniejszyć odpowiedzialność za pośrednictwem organizacji, aby w pełni wywrzeć na niej wpływ.

Regularnie zaplanowane spotkania, w których wydajność jest zgłaszana i mierzona, jest doskonałym sposobem na uzyskanie każdego członka zespołu na tej samej stronie i skupienie się na właściwych celach. Spotkania te zapewniają także wgląd w to, co działa, a co nie, kto potrzebuje coachingu , a ostatecznie kto jest zaangażowany i nie angażuje się.

Jak radzimy sobie z konkurencją?

Najlepsze organizacje znają konkurencję wewnątrz i na zewnątrz.

Korzystają z tych informacji, aby dostrzec szanse i podejmować kluczowe decyzje dotyczące kierunku, w jakim prowadzą swoją działalność i jak zwiększać produktywność, opracowując i wspierając swoich pracowników w różny sposób.

Znajomość konkurencji daje możliwość stworzenia przewagi konkurencyjnej. Poproś zespół, aby zbadał, jak by się czuli, gdyby mogli zrobić coś nowego lub innego w stosunku do konkurencji. Następnie zainspiruj ich produktywność, dając pracownikom swobodę i wsparcie niezbędne do opracowywania najnowocześniejszych rozwiązań, które są zgodne z celami Twojej firmy.

Dolna linia

Pytania są potężnym narzędziem nauczania dla liderów. Zadając właściwe pytania, Twój zespół rozwija zrozumienie tego, co uważasz za ważne, promując jasność i koncentrację. Chociaż istnieje prawie nieskończona liczba pytań, które możesz zadać, pięć opisanych w tym artykule promuje skupienie się na kwestiach, które zwiększają produktywność i wydajność pracowników. Używaj ich w doskonałym zdrowiu biznesowym!

> -

> John Manning jest prezesem Management Action Programs, Inc. (MAP) i autorem nowego wydania, "Dyscyplinarny lider: skupienie uwagi na tym, co naprawdę ważne". MAP to firma konsultingowa z siedzibą w Los Angeles. Od 1960 roku MAP wykorzystał swój talent i wiedzę, aby pomóc 170 000 liderom i 15 000 organizacjom w całym kraju osiągnąć przełomowe wyniki.

> -

> Zaktualizowane przez Art Petty