Porady dotyczące radzenia sobie z nowym szefem

Jak radzić sobie ze zmianą reżimu w swojej agencji reklamowej

Tak jak pewna noc po dniu i Czarny piątek następuje po Święcie Dziękczynienia, dostaniesz nowego bossa w pewnym momencie swojego życia. Jest kilka sposobów na to, ale trzy główne to:

Pierwsze dwa nie są tym, na czym skupimy się w tym artykule, ponieważ zazwyczaj znajdują się pod Twoją kontrolą, a przynajmniej widzisz, że nadchodzą i mogą się przygotować.

Ale trzecia, to inna historia. Nowy szef może wejść na twoje życie na wiele sposobów, a wszystkie mogą być równie niepokojące. Być może twój szef, dyrektor kreatywny , zostaje zwolniony, by zrobić miejsce dla świeżej krwi. Może twoja agencja łączy się z inną, a nowym dyrektorem konta lub CD jest odpowiedzialny. Może twój szef przestaje i zostaje zastąpiony przez kogoś zupełnie innego.

Realia obrotu agencjami reklamowymi

W niektórych zawodach powyższe przykłady są rzadkie. Ale w reklamie zmiany w systemie zachodzą cały czas. Agencje łączą się, łączą i ponownie łączą. Kreatywni ludzie kończą pracę i zostają zastąpieni. Inni "odpuszczają" za zupełnie inny typ osobowości twórczej. Wydaje się, że branża reklamowa cierpi i rozwija się na obrotach.

Kiedy skończysz z nowym szefem, naturalnie będziesz mieć obawy i wahania dotyczące mężczyzny lub kobiety sterującej teraz statkiem. Ale ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, to przeszkadzać, paranoja i plotki stają na przeszkodzie.

Zmiana jest nieunikniona w życiu, a kiedy ją przyjmujemy, możemy ją wspierać i pomagać jej wzrastać.

Do's o konieczności nowego szefa

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby nowa sytuacja zarządzania działała na twoją (i dla wszystkich innych) korzyść, i są też rzeczy, których możesz uniknąć, aby uczynić to przejście pozytywnym.

Oto lista. Niech ci dobrze służy w nowym reżimie.

 1. Daj swojemu nowemu szefowi każdą szansę na sukces
  Twój nowy szef ma wielkie plany. Możesz pomóc, lub możesz wejść w drogę. Ale są szanse, że te plany będą korzystne, jeśli dasz im szansę. Jeśli nie wszystko poszło dobrze, zanim dotarli na miejsce, obrócenie dużego statku zajmie trochę czasu.
 2. Bądź tak szczery ze swoim nowym szefem, jak tylko możesz
  Połóż się z nowym szefem, okłamujesz siebie. To świetny czas, by zacząć od nowa, uszczerbku na zdrowiu (bez negatywnej Nancy) na temat obecnych systemów i być szczerym, jeśli chodzi o to, czego chcesz od swojej pracy.
 3. Traktuj swojego nowego szefa z szacunkiem
  Smartasy i łomoczące nie sięgają daleko. Komentarze Snarky zostaną zapamiętane. To nie jest czas, aby okazać pogardę w ich zatrudnianiu. Bądź pełen szacunku, tak jak z każdym innym szefem. A to także oznacza ograniczenie pragnienia pocałowania ich w tyłek. To nie zadziała.
 4. Uświadom sobie, że twój szef jest pod większym ciśnieniem niż ty
  Są w nowej roli, otoczeni przez nowych ludzi, z systemami, które są nowe i inne od nich. Twój nowy szef musi nie tylko zabłysnąć w swojej roli, ale musi także upewnić się, że wszyscy pod nim też świecą. Więc daj im spokój!
 1. Poświęć czas na właściwe przedstawienie się
  Ukrywanie się w swojej kabinie lub biurze nie przyniesie ci korzyści dla twojego nowego szefa. Nie chcesz być cichą myszą ani kijkiem w błocie. Tak, twój szef będzie zajęty, ale zawsze jest 10 minut na spotkanie z członkiem zespołu. Dobry szef i tak będzie chciał się z tobą spotkać i cię poznać. Ale dlaczego nie pokazać inicjatywy i zaplanować spotkanie?
 2. Przygotuj się na zmianę swoich sposobów
  Twój stary szef może lubił przesyłać pracę w określony sposób lub przedstawiać pomysły ze szkicami zamiast gotowych. Twój nowy szef prawie na pewno będzie miał inne preferencje. Powiedzenie "tak to się robi" nie zadziała na twoją korzyść. Bądź elastyczny. Dopóki dobrze wykonasz swoją pracę, powinieneś dopasować się do nowego sposobu pracy.

Lista zakazów z nowym szefem

Pozycje na tej liście nie wymagają żadnych wyjaśnień, ale mogą być łatwe do popełnienia błędów.

Oprócz upewnienia się, że robisz właściwe rzeczy, nie wpadnij w te pułapki.

 1. Nie próbuj zrazić ich do siebie ani do nich.
 2. Nie myśl, że wiesz więcej niż oni.
 3. Nie ssaj; to nie jest atrakcyjne i jest bardzo przejrzyste.
 4. Nie bądź podejrzliwy wobec każdej decyzji, którą podejmują.
 5. Nie próbuj podważać ich autorytetu.
 6. Nie oczekuj, że zmiana nastąpi z dnia na dzień; jest zbyt wiele marionetek, z którymi można sobie poradzić.
 7. Nie używaj nowego bossa jako płyty dźwiękowej do każdego zażalenia.
 8. Nie zaczynaj plotkować o nich. Karma cię znajdzie.
 9. Nie trzymaj tych samych godzin wolnych. Przyjdź wcześnie; pozostawić późno.
 10. Nie oczekuj promocji ani podwyżki; to zajmie trochę czasu.