Jakiej edukacji potrzebujesz w karierze reklamowej?

Jak wybrać najlepszą edukację do pracy.

Edukacja i reklama. Getty Images

Istnieje wiele różnych i różnorodnych ról w reklamie , a wszystkie z nich zazwyczaj wymagają pewnego rodzaju pokrewnego wykształcenia jako punktu wejścia. Nie zawsze tak było. W latach sześćdziesiątych, aż do wczesnych lat 80., reklama była często karierą ludzi, którzy wpadli na nią przypadkiem. Ale teraz konkurencja jest ostra, a jeśli chcesz odnieść sukces, powinieneś postępować zgodnie ze sprawdzoną ścieżką opartą na obecnym stanie tej branży.

Rozpoczęcie kariery w reklamie może początkowo wydawać się przytłaczające. Edukacja, osobowość, a nawet próba uzyskania wywiadu mogą szybko cię zniechęcić. Oto niektóre z najczęstszych problemów związanych z zainteresowaniem w branży reklamowej. Posiadanie dyplomu pod paskiem zawsze pomaga odejść na właściwy początek. Ale mimo że kontynuujesz, oto kilka wskazówek do naśladowania.

Edukacja dla kreatywnej roli w reklamie

Jeśli szukasz copywritera, masz do wyboru dwie drogi ... edukację pisania lub kreatywną edukację. Istnieje wielu odnoszących sukcesy copywriterów, którzy posiadają stopień naukowy w języku angielskim. Znajdziesz tu także dużą liczbę reklam z dyplomem w zakresie komunikacji. Jeszcze dziesięć lat temu edukacja pisarska wciąż była możliwa, ale szczerze mówiąc, w dzisiejszych czasach ciężko jest dostać się do dużej agencji reklamowej. Copywriterzy powinni myśleć wizualnie i powinni wiedzieć, jak pracować ręka w rękę z dyrektorem artystycznym lub projektantem.

Tak więc, podczas gdy kurs z angielskiego lub inny rodzaj kursu pisemnego może dać ci dobry start, będziesz potrzebować więcej. Co więcej, warto zauważyć, że większość copywriterów łamie wiele zasad języka, który piszą.

Dlatego jeśli chcesz zostać copywriterem, projektantem lub dyrektorem artystycznym, zdecydowanie powinieneś spojrzeć na edukację w dziedzinie reklamy, projektowania, public relations i marketingu.

Nie każda uczelnia oferuje stopnie naukowe w zakresie reklamy, marketingu lub public relations. Jeśli jednak chcesz studiować w tych dziedzinach w college'u, możesz przejrzeć listę uczelni i uniwersytetów oferujących te programy.

Nie jesteś ograniczony do kariery w copywritingu, jeśli posiadasz stopień naukowy w języku angielskim. Jednak jako główny program komunikacyjny, jesteś narażony na wiele różnych kursów, które dają wgląd w wiele różnych aspektów kariery w reklamie, dziennikarstwie, marketingu i public relations. Ponieważ musisz wziąć udział w określonych kursach, aby spełnić wymagania dotyczące wykształcenia, znajdziesz wiele kursów, które musisz spełnić, zgodnie z wykonywaną karierą.

Edukacja dla roli konta w reklamie

Jeśli bardziej interesuje Cię strona zarządzania kontem, masz do dyspozycji znacznie więcej opcji. Menedżerowie konta często mają wykształcenie marketingowe lub sprzedażowe i posiadają licencję BSc zamiast BA. Jeśli masz predyspozycje do lateralnego myślenia, organizacji, prezentacji i jesteś dobry w perswazji, może to być odpowiednie podejście dla ciebie. Wszystko, od języka angielskiego i komunikacji, po psychologię i zarządzanie biznesem, to świetne punkty wejścia do kariery.

Oczywiście musisz powiązać je z odpowiednim doświadczeniem, więc zdobycie stażu jest niezbędne.

Edukacja dla innych ról agencji reklamowych

Podobnie jak w przypadku wielu modeli biznesowych, reklamy odnotowały wiele zmian w ciągu ostatnich 20-30 lat. Wpływu danych i cyfrowej nie można wystarczająco podkreślić, a agencje musiały się rozwijać i zmieniać, aby dostosować się do nowego krajobrazu.

Jeśli nie jesteś po stronie konta lub twórczej strony biznesu, ale nadal chcesz pracować w dynamicznym świecie reklamy, nadal masz wiele opcji otwartych dla ciebie. Oto kilka innych sposobów, w jakie możesz uzyskać dostęp do rodziny agencji reklamowych:

Technologia . Nie popełnij błędu, technika jest tak samo duża w reklamie, jak w każdej innej branży. Agencje chcą być w czołówce innowacji technicznych i często będą wykorzystywać osoby znające się na technologii do kierowania kampanii w bardziej cyfrowy świat.

Eksperci techniczni są również potrzebni, aby pomóc w budowaniu, uruchamianiu i utrzymywaniu sieci informatycznych i komunikacyjnych, a także być może muszą być pod telefonem w najbardziej szalonych godzinach. Do tego rodzaju kariery niezbędny będzie dyplom z informatyki lub pokrewnej dziedziny.

Administracja . Każda agencja reklamowa polega na zorganizowanych osobach, które mogą pomóc w sprawnym funkcjonowaniu biura. Od recepcji i archiwizacji po materiały biurowe i papierkową robotę administracyjną zawsze znajdzie pracę w agencjach reklamowych. Stopień nie jest konieczny do tego, ale musisz pokazać CV, które pokazuje, że możesz wykonać zadanie.

Finanse i prawo . Duże i małe agencje reklamowe zawsze będą potrzebować pomocy przy książkach i budżetach. Mniejsze agencje zwykle widzą księgowego, który ma wielu małych klientów biznesowych. Większe agencje będą zwykle miały księgowych i ekspertów finansowych na personel, aby zmniejszyć liczby. Większe firmy będą miały również co najmniej jednego prawnika, który będzie pomagał we wszelkich możliwych kwestiach prawnych. W przypadku obu ról niezbędny jest stopień w pokrewnej dziedzinie.

Dane, badania i analityka. Fakty i liczby są teraz wszystkim. Dane są ogromne. Badania są ogromne. Analiza ich pod kątem uzyskania wyników to wielka sprawa. Przy tak dużej ilości danych, które są już dostępne, agencje polegają na ekspertach, którzy pomagają im w przejściu przez wiele gigabajtów informacji, aby dotrzeć do sensownych wskazówek. Stopień w tej dziedzinie lub coś podobnego (jak aktuariusz) pomoże ci postawić stopę w drzwiach. Twoja zdolność do przekształcania danych w sukces utrzyma to miejsce.

Inne sposoby dotarcia do przemysłu

Innym sposobem na uzyskanie tego zaangażowania w branży jest stażysta. Chcesz uzyskać jak najwięcej ze swojego stażu i może być świetną stopą w drzwiach, gdy jesteś na studiach lub jeśli znajdziesz pracę w niepełnym wymiarze godzin, gdy jesteś jeszcze w szkole. Wiele agencji chce obsadzić wybrane stanowiska wybranymi stażystami, więc potraktuj to tak poważnie, jak gdybyś wykonał pracę w wysokości 9-5, która opłaciłaby sześć liczb.

Jeśli chodzi o inne źródła informacji, Balance jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, a pierwsze kroki w reklamie powinny być pierwszym krokiem. Istnieje wiele artykułów, które pokazują, jak rozpocząć pracę w terenie, bez względu na poziom doświadczenia. Sekcja Źródło Kariery to kolejny obszar, który na pewno chcesz odwiedzić.

Jeśli poważnie myślisz o karierze w reklamie, możesz zacząć bez dyplomu . Jak daleko sięga drabina bez dyplomu, zależy to od wielu rzeczy, w tym od twoich własnych celów zawodowych, ale możesz mieć udaną karierę w reklamie bez posiadania tytułu licencjata.

Mając to na uwadze, wiedz, że niezależnie od tego, czy chcesz zdobyć stopień naukowy w języku angielskim lub komunikacyjnym, z pewnym stopniem posiadania kredytu, zyskasz przewagę, gdy pójdziesz po pierwszej pracy w reklamie. Ale nic nie zastąpi pomysłów i kreatywności, które powinny znaleźć się w twoim portfolio. Agencje chcą talentu, a ty musisz udowodnić, że możesz wykonać to zadanie.