Pomyśl dwa razy, zanim zostaniesz copywriterem

Dla Copywritera może to być praca i bardzo mała nagroda

The Unsung Hero. Getty Images

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą kariery lub dopiero zaczynasz, a twoje serce ma być copywriterem , musisz być przygotowany na to, co nas czeka. Pomimo twórczego tytułu, praca copywritera nie zawsze jest tak efektowna lub kreatywna. Aby cię nie odwieść, ale zastanów się nad tym, zanim weźmiesz głęboki cień.

Copywriterzy robią wiele badań

W tradycyjnym zespole copywritera / dyrektora artystycznego ciężko jest napisać o produkcie lub usłudze.

Aby utrzymać tę pozycję, musisz być osobą bardzo zorientowaną na szczegóły. Istnieje ku temu dobry powód; jeśli chodzi o pisanie o produkcie lub firmie, copywriter musi wiedzieć wszystko, co możliwe, aż do najdrobniejszych szczegółów.

Zadaniem dyrektora artystycznego jest wiedzieć wystarczająco dużo, aby pomóc w części koncepcyjnej i aby zapewnić, że układy, spoty wideo i inne elementy wizualne są na miejscu. W związku z tym spędzisz wiele późnych nocy i wczesnych poranków czytając i badając, podczas gdy projektanci i dyrektorzy artystyczni są zaangażowani w zabawny, twórczy proces.

Praca nie przychodzi z dodatkami

Każda praca jest dodatkowym atutem, a jedną z największych w reklamie i marketingu są podróże. Kiedy zaplanowano sesję, często podróżuje się do interesujących lub egzotycznych miejsc. Problemem jest; klient, dyrektor artystyczny, projektant i zespół obsługi kont oczywiście będą musieli się dogadać, ale tego nie zrobisz.

Rola copywritera jest uważana za nadwyżkę wymagań.

To może być trudne do przełknięcia, jeśli wpadłeś na pomysł i napisałeś scenariusz. Niestety, bardziej kosztuje wysłanie kolejnej osoby, a pieniądze mogą zostać przeznaczone na takie usługi, jak usługi żywności rzemieślniczej lub ulepszenia lotów do firmy lub pierwszej klasy.

Twoja rola polega na tym, aby pozostać w agencji, pisząc coś, lub generując kolejny wielki pomysł. W pewnym sensie copywriterzy są jak Kopciuszek. Nigdy nie idą na bal i nie wygrzewają się w Belize z dyrektorem artystycznym.

Twoja opinia może nie być wartościowana

Po utworzeniu niesamowitego pomysłu na kampanię oraz napisanych skryptów i nagłówków, które spowodują, że produkt będzie sprzedawany w serwisie Amazon, nie zdziw się, jeśli klient całkowicie przepisuje starannie spreparowaną kopię . Klient nie może wymyślić kopii od zera, ale ma prawo edytować ją do zapomnienia, więc nie przywiązuj się do słów - lub twoich kreatywnych pomysłów wizualnych. Dyrektor artystyczny, producent i reżyser także mogli zmienić twoje wizje wizualne.

Przygotuj się do edycji

Istnieje powód, dla którego wszyscy copywritery są tak popularne w świecie agencji. Od młodszego klienta do młodszego klienta, twoje słowa są bardzo łatwe do zmiany. Jest to po prostu przypadek usunięcia tych, którym poświęciłeś wiele czasu na pocenie się i zastąpienie ich "lepszymi słowami", które ludzie wymyślili podczas rozmowy w chłodnicy wody.

Musisz być przygotowany na to, że twoje słowa zostaną zmienione, a twoim zadaniem jest zaakceptować to, a nie argumentować, lub ryzykujesz, że zostaniesz oznaczony jako trudny lub diva.

Nie jesteś architektem swojej pracy

Jeśli dopiero zaczynasz, trudno nie być podekscytowanym wymyślaniem morderczego pomysłu, który sprawił, że minęły cykle cięć klientów, i nadszedł czas, aby reklama została wyprodukowana i sprzedała niektóre produkty - i może wygrać nagrodę branżową lub dwa. Rzeczywistość jest taka, że ​​jako pisarz (który pierwszy dotknął projektu) prawie nigdy nie dostaniesz szansy, aby zobaczyć swój pomysł poprzez jego ukończenie. O ile, oczywiście, nie piszesz kopii, która przechodzi bezpośrednio na bloga lub konto e-mail. W przeciwnym razie istnieje wiele kroków (i ludzi) między tym, co robisz, a tym, co widzi konsument.

Takie jest życie copywritera. Dużo ciężkiej pracy, niewiele z chwały. Jeśli to wszystko nie brzmi dla ciebie atrakcyjnie (i masz jakąś artystyczną umiejętność), zastanów się zamiast tego zostać dyrektorem artystycznym.

Nadal możesz wymyślić niesamowite pomysły, ale satysfakcjonujące korzyści (takie jak Belize) będą dostępne.