Czy nadszedł czas, aby rzucić swój staż?

Może nadejść czas na spakowanie walizek i wyjazd

W pewnych okolicznościach rezygnacja z praktyk jest właściwa. Problem polega na tym, skąd wiesz, czy to naprawdę czas, aby rzucić staż, a następnie, jaki jest najlepszy sposób, aby go rozwiązać?

Podejmij decyzję racjonalną, a nie emocjonalną

Po pierwsze, ważne jest, aby nie podnosić i nie opuszczać stażu w gorącym momencie. Będziecie chcieli naprawdę rozważyć zalety i wady, czy rezygnacja z praktyki jest naprawdę słuszna.

Podobnie jak każda praca, staże składają się zarówno z dobra, jak i zła; ale gdy zło znacznie przewyższa dobro, może nadszedł czas, aby odejść. Zakończenie praktyki powinno być dobrze przemyślane i zaplanowane, aby można było zrobić to zawodowo, aby jak najlepiej uniknąć podpalania mostów za sobą.

Cierpienie w ciszy przez długi czas może być szkodliwe zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i zdrowia psychicznego. Jeśli czujesz się źle w niedzielę wieczorem, a potem budzisz się w poniedziałek rano z poczuciem lęku, z pewnością dzieje się coś, czego nie możesz przeoczyć. Stażyści mogą obwiniać siebie za bycie na złym stażu, ale zazwyczaj ma to niewiele wspólnego z uczniem i ma więcej wspólnego ze złym środowiskiem pracy, które wpływa na różnych ludzi na różne sposoby.

Aby zdecydować, czy rzucenie palenia jest właściwe, ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na dokładną ocenę sytuacji, a następnie porozmawiać o tym z członkiem rodziny, przyjacielem lub zaufanym członkiem wydziału w college'u.

Innymi słowy, nie podejmuj pochopnych decyzji w oparciu o problemy, które możesz rozwiązać.

Porzucenie stażu jest dobrym wyborem

  1. Kiedy czujesz się zagrożony lub niebezpieczny na swoim stażu.
  2. Kiedy naruszane są twoje osobiste wartości.
  3. Kiedy nie czujesz się szanowany w pracy.
  4. Kiedy firma jest zaangażowana w nielegalne praktyki lub nieetyczne zachowanie.

Wszystkie powyższe mogą być prawdziwymi przyczynami rezygnacji z praktyk. Poczucie zagrożenia lub niebezpieczeństwa w miejscu pracy jest zdecydowanie przyczyną natychmiastowego opuszczenia stażu . Osłabienie osobistych wartości jest trudniejsze, ponieważ każdy definiuje własne wartości i widzi rzeczy po swojemu. Pierwsze próby zobaczenia rzeczy z innej perspektywy mogą zmienić sposób postrzegania problemu; ale jeśli czujesz się nieswojo z tym, co się dzieje, może to być czas, aby rzucić.

Nie ma powodu, aby pracować w miejscu, w którym czujesz, że nie jesteś szanowany. Ponownie, zaleca się, aby dokładnie ocenić sytuację przed złożeniem rezygnacji; ale jeśli nie szanuje to problem, znowu może być również czas, aby rzucić.

Jeśli firma jest zaangażowana w nielegalne praktyki lub nieetyczne zachowanie, będziesz chciał jak najszybciej usunąć się z tej sytuacji. Usunięcie siebie natychmiast z organizacji, która Twoim zdaniem angażuje się w jakąkolwiek wątpliwą praktykę, jest godne podziwu, a stanie się to sceną, gdy napotkasz podobne problemy w trakcie swojej przyszłej kariery.

Kiedy rozważyć podjęcie działania, aby go wyeliminować przed zakończeniem

  1. Jeśli napotykasz problemy podczas pracy z przełożonym lub współpracownikiem; lub czujesz, że jesteś dyskryminowany lub doświadczasz jakiejś formy nękania w pracy .
  1. Jeśli staż nie jest tym, czego oczekiwałeś .
  2. Jeśli jesteś znudzony i odkrywasz, że naprawdę nie masz nic do roboty.
  3. Jeśli trudno jest nadążyć za obciążeniem pracą.

Czy istnieje sposób na rozwiązanie problemu?

Powyższe sytuacje mogą zostać rozwiązane poprzez komunikację z odpowiednią stroną. Jeśli masz jakiś problem z inną osobą w organizacji, zaleca się, abyś usiadł i porozmawiał bezpośrednio z tą osobą, aby sprawdzić, czy można ją rozwiązać. Rozmowa z przełożonym jest drugim działaniem, a w przypadku problemów z przełożonym lub w związku z dyskryminacją lub nękaniem, być może trzeba przejść w górę kanału, aby znaleźć kogoś, kto może być w stanie pomóc. Nie wchodząc na górę natychmiast, dajesz swojemu przełożonemu lub współpracownikowi szansę na rozsądną pracę bez tworzenia zbytniej zła woli.

W innej notatce kilku czytelników podziela ich opinię na temat tego, co sprawia, że ​​staż jest sukcesem .

Fałszywe oczekiwania często wynikają z braku komunikacji. Jeśli staż nie spełnia Twoich oczekiwań, koniecznie porozmawiaj ze swoim przełożonym. Przedwcześnie omawianie obowiązków i oczekiwań często pozwala uniknąć takiej sytuacji. Twoim obowiązkiem jest powiadomić swojego przełożonego, gdy nie czujesz się zagrożony w pracy lub; jeśli uważasz, że oczekiwane przez ciebie oczekiwanie od pracy jako stażysty stało się zbyt dużym wyzwaniem, aby wprowadzić pewne poprawki.

Niezależnie od okoliczności, jeśli zdecydujesz się opuścić swój staż, upewnij się, że robisz to w sposób profesjonalny. Poproś o bezpośredni kontakt z przełożonym i, jeśli to możliwe, przygotuj się na powiadomienie na dwa lub trzy tygodnie. Jeśli sytuacja zagraża Twojemu bezpieczeństwu lub zdrowiu fizycznemu lub psychicznemu, najlepiej powiadomić przełożonego, dlaczego uważasz, że musisz natychmiast opuścić staż. Pełen szacunku list odstąpienia może być sposobem na pozytywną ocenę organizacji.