W obliczu nieoczekiwanych wyzwań ze stażem

Podobnie jak w przypadku każdego doświadczenia, możesz napotkać przeszkody na swoim stażu, których się nie spodziewałeś. Gdy wchodzimy w jakąkolwiek nową sytuację, zwykle zakładamy, że wszystko przebiegnie sprawnie i że ogólne doświadczenie zaoferuje to, na co liczyliśmy; w tym przypadku szansa na rozwój osobisty i zawodowy. Niestety, możesz napotkać wyzwania, z którymi nie możesz sobie poradzić.

Dwie ważne rzeczy do zapamiętania to zawsze zachować swój profesjonalizm i zawsze pracować, aby znaleźć sposoby, które są korzystne zarówno dla ciebie, jak i pracodawcy, które pomogą rozwiązać problemy, przed którymi stoisz. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak stawić czoła wyzwaniom, które mogą pojawić się w trakcie stażu.

Praktyka nie jest tym, czego oczekiwałeś

Jedną rzeczą, która może sprawić, że twój staż będzie bardziej płynny, jest wcześniejsze określenie twoich oczekiwań ze swoim przełożonym. Kiedy już to zrobisz, zawsze możesz wrócić i powtórzyć swoje oczekiwania. Jeśli podczas rozmowy nie dojdziesz do porozumienia, możesz jak najszybciej przeprowadzić dyskusję ze swoim przełożonym, aby dowiedzieć się, czy możesz dojść do porozumienia w sprawie tego, czego się od Ciebie oczekuje.

Przekazywanie informacji o niezadowoleniu da Twojemu przełożonemu możliwość wprowadzania zmian, kiedy tylko będzie to możliwe.

Zawsze utrzymuj komunikację pozytywnie, dając swojemu przełożonemu informację, że chcesz się uczyć i robić więcej, aby pomóc w funkcjonowaniu całej organizacji. Pracodawcy szanują pracowników (i stażystów), którzy wykazują inicjatywę i są w stanie jasno przekazać swoje potrzeby i oczekiwania, korzystając z pozytywnej komunikacji, która służy zarówno ich potrzebom.

Znajdujesz się w konflikcie ze swoim bezpośrednim przełożonym

Tutaj również uczciwie komunikujesz swoje potrzeby i oczekiwania, często możesz rozładować stresującą sytuację. Przełożeni z reguły chcą, aby ich stażyści mieli pozytywne doświadczenia i zazwyczaj czerpią z nich satysfakcję podczas praktyki . Różnice zdań są faktem i uczenie się, jak radzić sobie z różnicami osobowości, jest wspaniałą lekcją, którą można wykorzystać podczas stażu i przyszłej kariery zawodowej. Ponownie pamiętając o celach i oczekiwaniach twojego przełożonego, często będziesz mógł pracować na lepsze. Jeśli konstruktywnie poradzisz sobie z problemami i ich nie zignorujesz, będziesz miał znacznie większą szansę na ich rozwiązanie.

Znaleźć się nie nudzisz

To jest proste. Poproś swojego przełożonego o dodatkową pracę. Jeśli on / ona nie ma dla ciebie pracy, zapytaj, czy możesz skontaktować się z innymi działami, aby sprawdzić, czy mają pracę, w której możesz pomóc. Jeśli te taktyki zawiodą, mądrze wykorzystaj czas, czytając czasopisma w terenie, planując wywiady informacyjne ze współpracownikami i oferując swoją wiedzę i talenty, aby opracować nowe i lepsze sposoby robienia rzeczy w dziale.

Trudno poradzić sobie z polityką biura

Jako stażysta lub nowy pracownik zaleca się trzymanie się jak najdalej od polityki biura . Chcesz promować siebie jako profesjonalistę i angażować się w dźgnięcie w plecy, a negatywna komunikacja nie pomoże ci dobrze w osiąganiu osobistych i zawodowych celów.

Jako nowy profesjonalista, nauka radzenia sobie z tymi rodzajami trudności jest doskonałym doświadczeniem samym w sobie. Rozwijanie otwartej, uczciwej komunikacji może często prowadzić do rozproszenia wielu sytuacji w miejscu pracy. Pokazując swoją dojrzałość, aby poradzić sobie z tymi i innymi sytuacjami, które często występują w pracy, zapewnisz pracodawcy pozytywne wrażenia dotyczące twoich umiejętności interpersonalnych, rozwiązywania problemów i komunikacji oraz umiejętności radzenia sobie ze wszystkim, co może się wydarzyć.