Jak najlepiej wykorzystać praktykę

Jak najlepiej wykorzystać doświadczenie w trakcie praktyki

Staże mogą dostarczyć informacji o tym, jak to jest pracować w niemal każdym obszarze kariery, jaki można sobie wyobrazić. To okazja, aby spotkać tych, którzy obecnie pracują w terenie, a także zobaczyć, co jest związane z typowym dniem pracy. Aby w pełni wykorzystać swój staż, spróbuj przestrzegać poniższych zasad i kontynuuj rozszerzanie się, wychodząc ze swojej normalnej strefy komfortu. Chociaż wszyscy chcemy znaleźć kariery, które pasują do naszych zainteresowań i osobowości, możemy również wiele się nauczyć, nie ograniczając się do ludzi i sytuacji, które są dla nas znajome i wygodne.

Wiele praktyk stażowych działało jako twórców kariery, oferując nowe i ekscytujące opcje kariery, które wcześniej nie były brane pod uwagę.

Wykonaj swoje badania

Zanim wyruszysz na staż, przeprowadź wstępne badania na temat dostępnych staży . Jeśli interesuje Cię sztuka, sprawdź galerie i muzea w okolicy. Jeśli biznes jest tym, co masz nadzieję zrobić po ukończeniu studiów, zdecyduj, które z Twoich zainteresowań będą się zajmować reklamą, finansami, zasobami ludzkimi, marketingiem, public relations, księgowaniem, sprzedażą itp. Jeśli jesteś angielskim anglikiem zainteresowanym muzyką, odkrywaj możliwości w czasopismach lub czasopismach dla osób zainteresowanych lub pracujących w dziedzinie muzyki. Gdziekolwiek się interesujesz, poświęć trochę czasu, aby zobaczyć, co jest dostępne w tej dziedzinie i podejmij odpowiednie kroki, aby uzyskać staż.

Zanim przeprowadzisz rozmowę kwalifikacyjną na staż, koniecznie sprawdź firmę i dowiedz się, co robią i co zawiera ich misja.

Daje to dobry pomysł na to, na czym się koncentruje i na tym, w jaki sposób prowadzą interesy. Firma, która szczyci się dobrymi relacjami z klientami, wymaga pracowników, którzy mają silną komunikację i umiejętności interpersonalne, podczas gdy firma skoncentrowana na technologii komputerowej poszukuje pracowników, którzy są doświadczeni komputerowo i mają odpowiednie umiejętności do wykonywania pracy.

Uzyskaj dobre referencje

Twoje staże mogą być kluczem do pierwszej pracy, zapewniając referencje, która sprawia, że ​​różnica między zatrudnieniem a nie. Rozpoczynając proces aplikacyjny, wymagany jest profesjonalizm od momentu pierwszego kontaktu za pośrednictwem listu motywacyjnego i wznowienia aż do ukończenia stażu. Pamiętaj też, że nie narażasz swoich szans na to, że zostaniesz uznany za przyszłe stanowisko w firmie, pokazując nieprofesjonalne zachowanie podczas lunchu lub po godzinach spotkań. Nie spędzaj czasu w ciągu dnia sprawdzając osobiste wiadomości e-mail i wykonując osobiste połączenia telefoniczne. Twoje zachowanie na stażu będzie wskaźnikiem dla pracodawcy na temat rodzaju pracownika, który podejmiesz, jeśli zdecydujesz się zatrudnić. Zawsze będziesz chciał przedstawiać się w sposób profesjonalny, aby przekonać pracodawcę, że byłoby głupotą nie zatrudnić cię.

Rób, co trzeba, aby się rozpoznać

Raz zatrudniony to dopiero początek twojego związku z pracodawcą. Od pierwszego dnia, w którym wstąpisz do organizacji, przygotuj się na ciężką pracę i pokaż pracodawcy, że chcesz zrobić wszystko, aby wykonać pracę. Jest to czas, w którym chcesz postawić swoją najlepszą stopę do przodu i zaoferować pracodawcy najlepsze z tego, co musisz dać organizacji.

Bądź dociekliwy i bądź przygotowany na zadawanie wielu pytań. Przybądź wcześnie i wyjdź późno. Pokaż pracodawcy, że lubisz to, co robisz, i że nie chcesz wyjść przy pierwszej sposobności. To prześle pozytywną wiadomość do pracodawcy, że jesteś potencjalnym pracownikiem, którego chce zatrzymać, gdy nastąpi otwarcie pozycji.

Poświęć trochę czasu na czytanie czasopism i artykułów związanych z Twoją dziedziną . Możesz dołączyć do profesjonalnego stowarzyszenia, w którym możesz uzyskać obniżoną stawkę dla studentów jako członka. Zainicjuj rozmowy z innymi pracownikami, aby dowiedzieć się więcej o przeszłych i obecnych praktykach i planach na przyszłość. Ten dodatkowy czas może uczynić twój staż bardziej znaczącym i dostarczyć ci podstawowych i zaawansowanych informacji na temat branży.

Gdy zrozumiesz swoją rolę w organizacji, przygotuj się na przejęcie inicjatywy, przejmując inicjatywę i pokazując zdolność do samodzielnej pracy, a także stając się głównym uczestnikiem w środowisku zespołowym.

Umiejętności przywódcze to praktyka i jest to doskonała okazja, aby doskonalić umiejętności, które rozwinęliście w kampusie.