Nie pozwól, aby częste problemy zepsuły twoją praktykę

Podjęcie działania może pomóc!

Wylądowałeś idealnym stażem, ale teraz doświadczasz pewnych wyzwań, z którymi nie wiesz, jak sobie poradzić i nie wiesz, co robić. Większość studentów podejmuje staże z wysokimi oczekiwaniami i staje się sfrustrowana, gdy staż jest zgodny z oczekiwanym przez nich stażem, z powodu różnych wyzwań, które napotykają.

Kluczem jest, aby nie być tak niezadowolonym z sytuacji, że nie uda ci się znaleźć rozwiązania tego problemu.

Najpierw oceń problem i zrób, co możesz, aby znaleźć skuteczne rozwiązanie, abyś mógł przekształcić ten staż w pozytywne doświadczenie, którego początkowo oczekiwałeś. Będąc doskonałym stażystą , możesz odwrócić sprawę i sprawić, że będzie to idealny staż.

Przydzielono ci całą cholerną pracę

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przekonasz się, że najlepszym sposobem poradzenia sobie z jakimkolwiek wyzwaniem jest bezpośrednia komunikacja ze źródłem. Rozwijając silną komunikację z szefem , utorujesz drogę, by jak najlepiej radzić sobie z przeszkodami, które pojawiają się w pracy. W takim przypadku nie będziesz chciał narzekać na pracę, którą wykonujesz; ale chcesz omówić wszystkie naprawdę fajne projekty, które omówiłeś ze swoim szefem podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Teraz jest czas, aby poprosić szefa, aby spotkał się z tobą na kawę, a następnie poinformować go, że naprawdę cieszył się ten czas spędzony na poznawaniu firmy; i naprawdę nie możesz się już doczekać rozpoczęcia niektórych projektów, które początkowo omawiałeś w rozmowie kwalifikacyjnej, takich jak uczestnictwo w spotkaniach zarządu, spotkania z klientami lub wykonanie prac projektowych dla nowej witryny, która wkrótce się pojawi.

Ta dyskusja delikatnie przypomni Twojemu szefowi o rzeczach, które zostały omówione podczas twojego wywiadu i mam nadzieję, że on lub ona będzie w stanie włączyć niektóre z tych prac do codziennych zadań.

Nie rekompensowano cię na podstawie warunków omówionych w Twoim wywiadzie

W tej sytuacji ważne jest, aby jak najszybciej poinformować o tym, że nie otrzymałeś odszkodowania zgodnie z pierwotną umową.

Nie chcesz zbyt wiele czasu na wygaśnięcie, zanim powiadomisz swojego szefa, że ​​nie jesteś zadowolony ze swojego odszkodowania.

Często system nie był prawidłowo skonfigurowany, kiedy po raz pierwszy wszedłeś na pokład, ale o wiele łatwiej jest naprawić tę sytuację, jeśli od jednego do dwóch miesięcy nie przeszedłeś przed przekazaniem go swojemu pracodawcy. Czasami uczniowie boją się negocjować lub omawiać wynagrodzenie , a jeśli wynagrodzenie nie jest poprawne, to oni tak samo boją się wywoływać wszelkie rozbieżności. Podnosząc tę ​​sytuację w przemyślany sposób, nie tylko pokazujesz, że jesteś w stanie stanąć w obronie siebie, ale także potrafisz być asertywny w bardzo delikatnej sytuacji.

Pracodawcy są zwykle zaniepokojeni, gdy taka sytuacja ma miejsce i są bardziej niż szczęśliwi, aby naprawić sytuację, a nawet byli bardziej zadowoleni, że zwróciłaś ich uwagę, aby utrzymać dobrą współpracę.

Jesteś tak przytłoczony, że nie osiągasz swoich zdolności

Po zidentyfikowaniu dużej części dyskomfortu, ważne jest, aby ocenić sytuację i sprawdzić, czy nie możesz znaleźć sposobów na zajęcie się tą sytuacją, wykonując badania w Internecie lub rozmawiając z osobą, której ufasz w organizacji.

W tym miejscu dobry mentor może być bardzo pomocny, a jeśli go nie masz, znalezienie kogoś w organizacji, który może pełnić rolę mentora, może być ogromną ulgą. Możesz zapytać kogoś, kogo szukasz w organizacji i poinformować, że podziwiasz pracę, którą wykonują, i zapytać, czy byliby skłonni Cię do mentora, abyś mógł szybciej poznać tajniki organizacji.

Jeśli nie jesteś w stanie poprawić sytuacji przez stosunkowo krótki okres czasu, być może nadszedł czas, aby przedstawić sytuację swojemu przełożonemu. Być może mogą lepiej wytłumaczyć niektóre obszary, w których występują trudności lub zmniejszyć liczbę zadań do wykonania, dopóki nie poczujesz się lepiej. Pracodawcy czasami zapominają, że stażyści i nowi pracownicy są nowi w tej dziedzinie i nie zawsze dostarczają wszystkich informacji wymaganych do wykonania pracy przy rozdawaniu zadań.

Dobrzy pracodawcy zachęcają nowe osoby do zadawania pytań podczas wypełniania zadań, dlatego ważne jest, aby czuć się w tym komfortowo.

Niewielkie lub żadne uwagi od twojego przełożonego

Jest to kolejna sytuacja, w której kluczowa jest bezpośrednia i stała komunikacja z pracodawcą. Nawet przed stażem ważne jest, aby poinformować przełożonego, czego masz nadzieję nauczyć się na tym stażu, a także twoje osobiste umiejętności i mocne strony, które możesz zastosować, wykonując zadania dla firmy.

Posiadanie mentora może być niezwykle pomocne przy próbie oceny pracy. Regularne spotkania ze swoim przełożonym mogą być niezwykle pomocne, ponieważ będziesz mógł poprosić o szczere opinie i znaleźć sposoby, abyś mógł poprawić swoją wydajność. Nie ma nic bardziej motywującego niż wysłuchanie twojego pracodawcy mówiącego, że wykonujesz świetną robotę. A jeśli istnieją obszary, w których można poprawić, dobrze jest usłyszeć o tych obszarach, dzięki czemu można pracować, aby poprawić wydajność .

To tylko niektóre z najczęstszych wyzwań stojących przed stażystami podczas stażu; i, jak widzisz, istnieją sposoby, dzięki którym z powodzeniem poradzisz sobie z każdym wyzwaniem, tak aby twój staż zakończył się sukcesem, tak jak miałeś nadzieję, gdy po raz pierwszy przyjmiesz staż.